İlk tüp bebek denemesi negatif 😔

Bu günleri unutturacak bebek sesleri nasip etsin rabbim
İstediğin zaman yazabilirsin. Yeni transfer sürecinde başarılar diliyorum. Tedbir tevekkül sabır. :)

Bu günleri unutturacak bebek sesleri nasip etsin rabbim
İstediğin zaman yazabilirsin. Yeni transfer sürecinde başarılar diliyorum. Tedbir tevekkül sabır. :)
Aminnnnnnn inşallah Allah razı olsun peki ikinci transfer için doktor bu DNA hasar testini ister mi sizce yada ne yapar yada hiç birşey yapmaz da ikinci transfere mi geçelim der inanın bilmediğim için soruyorum

Aminnnnnnn inşallah Allah razı olsun peki ikinci transfer için doktor bu DNA hasar testini ister mi sizce yada ne yapar yada hiç birşey yapmaz da ikinci transfere mi geçelim der inanın bilmediğim için soruyorum

Her doktorun programı farklı, ama büyük ihtimal extra bir şey istemez. Sağlıklı beslenin kafanızı boşaltın, sonra tekrar deneyin. Dondurulmuş transferi biraz daha stressiz geçiyor bunu bil öyle hazırla kendini

Teşekkür ederim çok sağolun inşallah size güzel haberi vermek nasip olur

Doğal bir hamilelik olmadığı için sperm hızı etkiliyor mu bilmiyorum.sonucunda yumurtaya enjekte ediyorlar biraz zorla inşallah ikimiz de hepimiz de olumlu güzel haberler alırız.

Doğal bir hamilelik olmadığı için sperm hızı etkiliyor mu bilmiyorum.sonucunda yumurtaya enjekte ediyorlar biraz zorla inşallah ikimiz de hepimiz de olumlu güzel haberler alırız.
İnşallah canım inşallah hayırlısıyla sağlıkla güzel haberler alalım bizlerde

kesınlıkle oyleymış..
bende ocakta trasnfer oldum ılk seferde tuttu ama sonu hüsran.
mol gebelık gecırmısım patalojıde cıktı.. kürtaj olduım, karnımda progestan ognelerın ızı duruyordu daha.
şuan her hafta kan verecegım beta takıbı yapılacak, bır sene yada 6 ay kesınlıkle hamılelık yasak.
dedgıın cok dogru pozıtıf gormekle bıtmıyor
şimdi kalan embrıyolarımda mı sorunlu dıye kafam cok karışık
tabı Rabbım beterınden korusun, senin yaşadıklarında cok cok zor ama Rabbım senı mükafatlandırmıs cok sukur.
ınsallah bızlerede saglıkla,hayırlı evlatlar nasıp olur

Merhaba uzulmeyin ikincide tutar ilkinde genelde tutmuyor diyorlar. Benim de ilkinde tutmadi ve iyi kalite bi embriyoydu. Ustelik geride donmus embriyom da yoktu . Biz de ikinci denemede taze transfer yaptik ve iki embriyo koydurduk sukur tuttu bir tanesi. Tabi iki tane koydurmak konusu riskli ama zaten ikiz sansi yuzde 20 demisti dr. Bize hemen genetik test yapildi hem esime hem bana. Onlar da nornal cikti . Benim esimde de sperm sekil bozuklugu vardi. Ben de de amh dusuklugu. Ama herseyin caresi var simdi yavrum yabumda uyuyor sukur insallah siz de en kisa surede pozitif sonucu alirsiniz hic strese girmeyin sevgiler

Öncelikle çok geçmiş olsunnnn haklısınız insanın kafasında negatif olunca veya böyle bir durum olunca bin türlü şey kurguluyor ama bu bize birşey kazandırmıyor sakin olmaya calisicam Allah inşallah dediğiniz gibi nizkereyde hayırlısıyla sağlıkla kolaylıkla evlatlar nasip eder

Allah'ım yavrunuzu sağlıkla hayırlısıyla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin sizin adınıza çok sevindim geride embriyom var çok şükür tabi içeriğini bilemiyorum ama iyi düşünmeye çalışıyorum sanırım iki tane transfer edilmiyor yaştan dolayı bu genetik test neye göre isteniyor doktor bununla ilgili birşey demedi ister mi istemez mi yada istemesi mi daha iyi bilemiyorum

Çok sağol canım..
Evet bende artık akışına bırakmaya karar verdim çünkü bu kadar düşünmek bana zarar veriyor ve sonunda birşey kazandırmıyor
Elimden geleni yapacağım ama öyle mi böyle mi demeyeceğim.insallah hepimiz için herşey çok güzel olacak inanıyorum..
Rabbim sağlıkla, hayırlı evlatlar versin hep duam budur

O şöyle oluyor,bize dedigine gore embriyo kalitesi cok iyiymis ve tutmamasi icin sebepleri arastirmamiz gerekiyormus. Eger bizim testlerde olumsuz bi durum olsaydi sonrasinda toplanan yumurtalardan edinilen ebriyolarimiza da genetik test yapip sorunsuz olani transfer edecektik. Ama bizim testler iyi cikinca embriyo testine gerek duymadik. Biraz garantiye almak istedi dr isi. Sonucta maddi manevi bi emek var ortada. 2-3 bin tl lik testten de kacmayalim aklimizda soru isareti kalmasin dedik.iyi dilekleriniz icin cook tesekkur ederim siz de en kisa surede yavrunuza kavusun dilerim

Teşekkür ederim Allah razı olsun bizim doktorumuz ne diyecek bakalım gittiğimizde önce Allah'a sonra doktorlara güveniyoruz gerekirse ister herhalde diye düşünüyorum yine de usulünce sorcam tabiki peki o genetik testin zararları varmı burda okuduğum kadarıyla zararlı diyen bir çok kişi olmuş?

Ebriyolara yapilan testi soruyosunuz sanirim. Bizim dr umuz bize anlatmisti. Embriyoya zarari yok ama embriyonun bi tarafindan hucre ornegi aliniyor diyelim ki, ama 100 hucrenin 90 i bi tarafta 10 u belki o ornegin alindigi tarafta. 10 tane kotu hucrenin oldugu yere denk gelirse kalan 90 iyi hucre farkedilmeden embriyo kötü diye adlandiriliyor ve bu sekilde cok ziyan olan ebriyo olabiliyor. E bizim olusan her bir embriyomuz cok kiymetli oldugu icin de ziyan olmasini istemiyoruz. Dolayisiyla emriyo genetigine bakilmadan once eslere test yapmak ve o sonuclara gore hareket etmek daha mantikli . Zaten ailede kalitsal bi rahatsizlik vs de yoksa kotuyu bosuna cekmeye gerek yok. Bizim dr umuz hep o sekilde yonlendirmisti bizi. Ben hamile kalinca bebege genetik test yaptirmistim sadece .

Cevabınız için çok teşekkür ederim çok sağolun

BEnim onca yumurtadan sadece 4bb embriyo geriye kaldiginda aglamisdim. bari a olsaydi diye. Doktorum bana iki kalem gosterdi. Hangisini seçersin dedi. Biri cok guzel pahali kalemdi biri siradan düz kalem. Ben guzel olani dedim. Sonra ikisiyle de kagida yazdi. Basit olan simli parlak bir yazi yazarken digeri hic yazmiyordu. Doktorum da bana şoyle dedi. A, b, c bizlerin sekillerine bakarak isimlendirdiklerimiz. Gozumuze guzel gorunen a sonra b diye. Ama genetigi hakkinda bilgimiz yok pgt yapilmadigi surece. Yani bu kalemler gibi guzel olanin içi boş ola biliyor. Benim 4 bb tuttu. Benimle ayni anda iki kiz da transfer oldu. Onlarla iletisimi kesmedik. Sonuclarimizi ogrendik beraber. Biri 4bc ve 4cc.di galjba ikside tuttu ve ikiz hamileligi oldu. Diger kizin iki tane 4aa ve 5aa embriyosu tutmadi. Yani umutsuz olmayin. Icinde saglam bir genetik yapiya mahsus embriyo varsa tutar Allahin izniyle

Teşekkür ederim açıklamalarınız için Allah razı olsun haklısınız önemli olan sağlam bir genetik inşallah geri kalanlardan 1 tanesinin sağlamdır inşallah hayırlısıyla sağlıkla benimle olur Allah'ım güzel evladınızı size bağışlasın karninizdaysa sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin kucağınızdaysa da sağlıkla hayırlısıyla mutlulukla büyütün inşallah

Amin canim. Daha karnimda Allah sizlere de nasip etsin en kisa zamanda hayirlisiyla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…