İlk okul erteleme

ilk 3 sene özellikle özel okula gerek yok.önemli olan öğretmeni ve çocuğun elektriğinin tutması o öğretmenle.siz bunları öğretmen olduğunuzdan zaten daha iyi bilirsiniz.başarılar kuzuya.
Teşekkürler benim büyük oğlum da ilkokulu devlette okudu ama sürekli gözüm üstündeydi . 4. Sınıfta girdiği tüm bursluluk sınavlarını kazandı .
Aile ilgiliyse hiçbir sorun olmuyor bence de .

geçmiş olsun, konu hakkında bilgi sahibi değilim. umarım en doğru karari verirsiniz ve okul sorun çıkarmaz.

sormak istediğim bir şey var izninizle. tedaviye ne zaman başladınız ve boyunda uzama olmadu
Üç yıldır her akşam saat 9 da iğnesini yapıp uyutuyorum tabiki eskiye göre tadavi işe yaradı ama yaşıtlarına göre geri
geçmiş olsun, konu hakkında bilgi sahibi değilim. umarım en doğru karari verirsiniz ve okul sorun çıkarmaz.

sormak istediğim bir şey var izninizle. tedaviye ne zaman başladınız ve boyunda uzama olmadi mi

Teşekkürler benim büyük oğlum da ilkokulu devlette okudu ama sürekli gözüm üstündeydi . 4. Sınıfta girdiği tüm bursluluk sınavlarını kazandı .
Aile ilgiliyse hiçbir sorun olmuyor bence de .
anne baba üniversite vs. okumuş olmasa bile ilgili ailelerin çocukları hemen seçiliyor sınıflarda çok haklısınız.ilmek ilmek işliyor o aileler öğretmenle beraber çocukları.öğretmenlere büyük de kolaylık sağlıyorlar.itişmiyorlar öğretmenle.maksimum faydayı nasıl alırız onun peşindeler.keşke bu tür veliler çoğalsa.

Keşke . Okumak cahilliği alıyor , eşşeklik baki kalıyor bazı insanlarda . Benim bir velim vardı , kendisi hiç okuma yazma bilmiyordu . Oğlunu bazlama yapıp satarak okuttu . Bize o kadar güzel davranıyordu ki gönüllü arkadaşlar toplanıp dersaneye gönderdik , okul çıkışı özel dersler verdik ve çok güzel bir liseyi kazanmıştı . Geçen dönem okula geldi annesi bazlama yapmış , peynir göndermiş öğlen arasında . Nasıl aklı başında bir delikanlı olmuş anlatamam . Çanakkale’de okuyormuş . Hem de çok güzel bir bölüm . Annemi kurtaracağım öğretmenin diyor bir de eşek hepimizi ağlatmıştı .

Bu çocuk için konuşmuyorum ama siz de bir öğretmen olarak bunu destekliyor musunuz? 7 yaşında yahu bu çocuklar...
Tabi ki destekliyorum, bu konuya yorum yazılıyorsa bu çocuk hakkında konuşuluyordur. Çocuklarımın biri 78,diğeri 80 aylık başladı okula, 82 aylık başlayan öğretmen çocuğu da gördüm. Bu bir uzmanlık işi, binlerce öğretmen kendi çocuğunun eğitimini bir yıl ertelemek için rapora bile baş vuruyorsa bir bildikleri de vardır.

Alıntı sahibinden bağımsız olarak da: Lütfen uzman olmayan kimse okula başlama yaşı hakkında yönlendirme yapmasın. Kimsenin evladının eğitim hayatıyla oynamayın. Okula başlama yaşı oyuncak değildir.

herkes kendi çocuğunu en iyi kendisi tanır.hazır olup olmadığını da öğretmenleriyle ve aile arasında istişareyle bilirler.kimi çocuk 70 ay altı hazırdır kimi 80 ay üstü.bunda bir zorlama olmamalı o yüzden ya da kıyaslama.

Eskiden 6 yaşını dolduranlar başlıyordu okula. Şimdi 7 oldu. Devlet okullarında daha çok bu örnekler. Özellerde küçük öğrenci daha fazla.
Özellerin ne yaptığı devlet kurumlarını ilgilendirmez.
Utanmasalar on yaşına kadar bekletecekler herhalde çocukları çok küçük henüz diye.

(Konu sahibi size değil sözüm)
Çocukların 66-72 ay arası okula başlamasına öğretmenler ilk ortaya atıldığı andan beri karşı zaten. Çocuk okuma yazma matematik öğrenebiliyor evet ama orta okul düzeyine çıktığında soyut olgunluğa erişmediğinden başarısız oluyor. Bu da bütün eğitim hayatını etkiliyor. Bilmediğiniz işlere böyle sert yorumlar yapmayın. Veli isterse 81 aya kadar ana sınıfına göndermeyi başarabilir. Hakkı var, çoğu da memnuniyetle kullanıyor.

Soyut işlemler dönemi 11-12 yaşta başlar ve müfredatta soyut işlemlerin olduğu konular 6. Sınıftan itibaren veriliyor. Yani söylediğin tek kelime doğru değil

Benm oğlumda 27 Ekim 2016 doğumlu bende anasinifina gönderecem doktor hiperaktif dedi kreş ogretmeni çok memnundu yapar birinci sınıfı demisti ama hem bebegim var ilgilenemem hemde daha iyi olur diye dusunuyorum

Ay ceycey bir çocuk üstün zeka belirtileri göstermiyorsa 71 aylık bile okula gönderilmemeli, her yıl 5 ve 6larda yaşıyoruz biz bunu, küçük çocuklar ay farkı bile olsa çok zorlanıyor soyut konularda, sonra okuldan soğuyor, ders dinlemiyor, kayıp büyük oluyor

Soyut işlemler dönemi 10-11 yaşta başlar ve müfredatta soyut işlemlerin olduğu konular 6. Sınıftan itibaren veriliyor. Yani söylediğin tek kelime doğru değil
Hadi canım ciddi misin, 18 yıllık öğretmenim ben, gözümle gördüğüm mü doğru değil. Gel benim yerime derse de gir istersen

haklı olabilirsin genellersek.ama bazı istisna çocukları da bekletmek tekrardan anaokuluna göndermek de iyi değil.benim çocuğum hazırdı mesela 67 aylıkken.uzmana da götürdük öğretmenlerle de konuştuk kesinlikle başlasın dendi.6.sınıf olacak hiç sorun yaşamadık.çok başarılı oldu.kendim de 1. sınıfı okumadan 2 ye geçtim.üstün zekalı falan değildim orta zekalıydım.eskiden bakıcı vs olmadığından sınıfın bir köşesinde otura otura okuma yazma matematik öğrenmişim.ondan atlatmışlardı.ben de bir zorluğunu yaşamadım ileri ki yıllarda.yaşı büyük ama dikkat dağınıklığı olan davranış bozukluğu olan çocuklar da var.ama ortalama 72 78 aylık normal bence.uzmanı değilim fikrim bu.

Benim bulunduğum il bu ara yoğunluğu eritmek için haftada bir toplanıyor. Her koşulda okullar açılmadan tamamlarlar

Benim bulunduğum il bu ara yoğunluğu eritmek için haftada bir toplanıyor. Her koşulda okullar açılmadan tamamlarlar
ram raporu mu alınıyor erteletmek için?o rapor bir sorun teşkil eder mi çocuğun hayatında?bilmediğimden soruyorum bunları.hepimiz öğrenelim diye.ram raporu tam olarak nedir acaba?

Benim oğlan 84 aylık olacak anası babası gibi başlayacak okula . Genelleme yapılmaz bu konularda . Çocuk erken yaşında başlar başarılı olur , zamanında gider başarısız olur . Ortaokulda başarılıdır , fen lisesini kazanır , liseyi zar zor bitirir. Süreçte takip etmek lazım . Allah hepsini önce sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmeyi nasip etsin. Sonrası halledilir .

Bende öyle biliyorum ama her kurum aynı değil galiba.
Buradaki ram hâlâ 15 günde kurulu topluyor.
Ama eğer yetismezse 1-2 hafta sorun edilmiyor okul yönetimine durumu bildirmesi lazım.

Bende öyle biliyorum ama her kurum aynı değil galiba.
Buradaki ram hâlâ 15 günde kurulu topluyor.
Ama eğer yetismezse 1-2 hafta sorun edilmiyor okul yönetimine durumu bildirmesi lazım.
nerede oluyor bu kurul?kimler oluyor kurulda?dr oluyor mu?anlatsanız aslında hepimiz faydalansak.

Ram sadece zeka testi yaparak erteleme ki o durumda erteleme yapmaz özel eğitim kararı alır, fiziksel ve gelişimsel ertelemelerde doktor raporu esas alınarak işlem yapar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…