İlk denemeden önce doktor kontrolü??

buzma_vi

Guru
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
111
13
Arkadaşlar 6 aylık evliyim nisan gibi ilk bebiş denemesine başlamak istiyoruz.Bunun için doktora gitmek gerekiyor mu? Folik asit falan dediler bana 3 ay öncemi başlamak gerekiyor.Ya da doktora niçin gidilir?(bu arada korunmak için ilaç falan kullanmadım,adetimde düzenli)Bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden herkese çoook teşekkürler.

meraba canım..gitmen iyi olur,bilinçli bi yaklaşım olur..biz de bebek istiyoruz bu ikinci ayımız..1,5 senelik ewliyim we ilaç kullanmadım korunmak için..korunmayı bıraktıktan bikaç gün sonra doktora gittim,bi sorunum warmı herşey normal mi diye..ultrason muayenesi we kan idrar tahlilleri hormonlara filan bakıldı..folic asit önerdi..ister ilk ay ister 5 ay sonra hamile kalıcak ol düzenli içiceksin dedi..tawsiye ederim ben de korunmayı bırakıcağınız zaman bi doktora git..zaten ilk ay olma ihtimali çok yüksek olmuyo..şimdiden içmene gerek yok bence..

tatlım bence 1 yıldan sonra hamile kalamazsan önemli ama sen bilinçli birine benziyosun eğer çocuk istiyosan gerçekten eşin ve sen ilk önce bir doktor muaynesinden geçin benim en büyük pişmanlığımdır baştan doktora gitmemek ve 7 yıllık evliyim hala bebeğim olmuyor tedavilerim bitdi adetimde düzenliydi 7 aydır ve 26 gün geciktim adetimden test yaptım yok bunun nedemek olduğunu anlatamam allah çok bekletmeden hemen bebeğine kavuşursun inşallah

canım bencede eşinle birlikte doktora git ve genel kont yapın onlar 1 sene bekle öyle gel diyecekler büyük ihtimal ama sen ısrar et bu kont kesinlikle iste.sağlıklıysanız zaten sorun yok kafanda rahat olur ama bi sorun varsa ne kadar erken başlanırsa o kadar ii.hem doktora gitmediğinde her ay adet günü gelip adet olduğunda acaba bişimi var neden olmadı bendemi eşimde mi sorun ayşenin fatmanın hemen oldu benim niye olmadı kesin bişi var gibi sorular seni mahveder takıntı hale gelir

evet haklısınız en kısa zamanda bir doktora gidip kontrolümü olacağım hepinize çok teşekkürler.Umarım hepinizin dileği yerine gelir.

X