Makyaj Ürünleri İlk defa makyaj malzemesi alıcam neler alıyım? önerileriniz?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

damlagenc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2012
11
0
arkadaşlar ya da ablalarım 15 yaşındayım annem hiç bir zaman makyaj yapmama izin vermedi şimdiye kadar .Bugün tekrar izin istedim verdi küçük yaşta cildimin kötü olmasını istemedi ben de bi kaç makyaj malzemesi alıyım dedim ama neler ve hangi markaları hangi modelleri önerirsiniz ama çok pahalı olmasın annemden zor izin aldım zaten .. :) annem de bu işlerden hiç anlamaz size soruyum dedim

canım tekin acar ı öneririm
rimel allık pudra fondöten ruj
bence şimdilik yeter

yaşın daha küçük olduğun için şimdiden allık ,pudra kullanma bence şimdilik göz kalemi ve dudak parlatıcı ya da ruj bir de rimel alabilirsin marka olarak da flomarı önerebilirim cnm

19 yaşındayım yüzüme hiç allık,pudra sürmedim
Problemli bi cildim var zaten,sürersem ne olur bilemiyorum
Sanada önermiyorum,15 yaşında cildinin öyle şeylere ihtiyacı olmaz zaten
Göz kalemi,hafif rujlar al bana kalırsa

Son düzenleme:
ben de flormar düşünüyodum eyeliner rimel göz kalemi kesin alıcam bi de kapatıcı almayı düşünüyorum hangisini almalıyım ?

ben ilk makyajıma gozlerden baslamıstım sende sadece gozlere calısmalısın ruj cok abartı fondoten pudra hiç gerek yok cildini mahvetme.ılerde allık kullanırsın sadece .allık bile fazla suan için.sen bi rimel bide goz kalemı al yeter canım

ben de flormar düşünüyodum eyeliner rimel göz kalemi kesin alıcam bi de kapatıcı almayı düşünüyorum hangisini almalıyım ?

ben kapatıcı kullanmadığım için bir fikrim yok cnm ama sen de gerekmediği sürece kullanma sadece özel zamanlarda kullan bence

Flormar'ın pudrasını kullanıyorum ben eğer dusunuyosan sanada tavsiye ederim :) Avonun süpershock max rimelide güzel :)

allık pudra kullanma bence de ,
ilk malzemen göz kalemi olsun=) emily marka göz kalemini kullanmıştım ben bır sure ucuz ve güzel =))
orıflamede senin yaş grubuna göre hafif makyaj ürünleri var onlara göz atabilirsin mesela bu rujlar gibi=)

Tatlım cildin de bir sorun yoksa hayatın boyunca kullanmana gerek yok kapatıcı fondöten pudra

Yani benim kullanıyorum

Bana kalırsa 5-6 parça alıcağına kaliteli birkaç parçan olsun mesela yüzün yaağlıysa ve parlıyorsa güzel transparan paraben vs içermeyen bir pudra olabilir.Renk düzensizliği içinse kapatıcılığı az olan amacı yüzdeki renkleri dengelemek olan renkli nemlendirici kullanmanda sakınca görmüyorumm

Kapatıcı,far,allık kesinlikle bunlar yaşına erken derim

Şimdiden iyi süslenmelerrr oh lalalaa

Canım seni çok takdir ettim. Ne güzel açmışsın internetten ne almalıyım nasıl makyaja başlamalıyım diye araştırıyorsun, hemen makyaj malzemelerine bulanıp boya küpü olmadan.
Naçizane sana bir kaç bir şey söylemek istiyorum konuyla ilgili...
Daha yaşın çok küçük, cildin tazeciktir. Bir iki sivilcen olsa da üzülme sen taptazesin. Senin fondötene, kapatıcıya pudraya vs'ye ihtiyacın yok. Umarım ömür boyu da olmaz. Bu işin başındayken şunu aklında hep tut: cildin senin, onu ömür boyu giyeceksin. Yıpratıp boyalara, kimyasallara batmadan önce hep onu korumaya odaklan. Cildindeki kusuru saklama, kusurunu gör onu nasıl düzeltirim veya nasıl daha da kötüleşmesini önleyebilirim diye düşün. Cilt lekeleri, derin kırışıklıklar, kocaman gözenekler bunların hepsi bilinçli davranılırsa engellenebilecek kusurlar.
Şimdilik en güzeli bir göz kalemi, hafif pembe tonlarda bir allık, bir renkli dudak nemlendiricisi ve belki de bir rimelle başlaman.
Annenden lütfen rica et. Sana bir kaç kaliteli makyaj malzemesi almanda, seçmende yardımcı olsun. Mesela gratis mağazalarında satılan the balm markası var. Hem cıvıl cıvıl ambalajları hem de içeriği zararsız olduğundan ben henüz yeni makyaja başlamış kızlara çok yakıştırıyorum.
Aklıma gelen ve içeriği mümkün olabildiğince zararsız olan Body Shop ve Yves Rocher mağazaları var. Gez, dolaş, dene ve en çok sana yakışanı al. Hepimizin belki onlarca ruju vardır ama hepimizde gider birine ikisine kafayı takıp hep onları kullanırız. Kolay gelsin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…