İlk aldatılma

Nasıl bu kadar eminsiniz ? Var ve ispatlanması çok zor bir davadır.
Geçen hafta çok yakın bir arkadaşım 3 senenin sonunda davasını kazandı. Ben oradan biliyorum.
Böylece ek tazminat hakları oluştu vs.

Tabi konu sahibi affetmeye dünden razı, affettikten sonra mevcut olan konular davalara mazeret olamıyor .

Hanımefendi o davanın adı, zina davası değil. Medeni kanundan zina davası kaldırılalı yıllar oluyor. Sizin dediğiniz dava sürüyor olsa idi kazanan, eski eşinin 100 kırbaç yediğini izlerdi

Tek seferlik bir şey. Gelip kendi anlattı . Anlatırken titreme ve ağlama nöbeti geçirdi ve mental açıdan sağlıklı görünmüyor. 2 aydır büyük bir hezeyan yaşadığı içten içe çöktüğü belli. Çok güzel bir aile hayatımız var ve ilk defa böyle bir şey oldu. İki gündür düşünmekten ne yapacağımı bilemiyorum.
Erkektir yapar elinin kiri😊

Hanımefendi o davanın adı, zina davası değil. Medeni kanundan zina davası kaldırılalı yıllar oluyor. Sizin dediğiniz dava sürüyor olsa idi kazanan, eski eşinin 100 kırbaç yediğini izlerdi
Siz karistiyorsunuz bence.
Aldatan eşe zina davası açılır , zina davası aldatan eşin sevgilisine açılmıyor . Ona sadece tazminat davası açılabiliyor.
Neyse öğrenmek zorunda olmayacağımız bir hayat yaşayalım umarım 🙏🏻

Bence bana hiç sormamaliyiz. Çünkü ben terk ederdim. Bu senin karar verecegin bir durum. Ayrilirsin, iki hafta sonra da adama "ben seni geri istiyorum" diye mesaj atar bulabilirsin kendini. O yüzden karar senin.
2015te aldatılan bir kadına yazdığınız yorum bu.
Şimdi affedeceksiniz.
Kendinize objektif bir şekilde bakın bakalım hala affedecek misiniz?

Haklısınız. Buradaki endişem çocukların mevcut düzenlerinin değişmesi ve benim de bu süreçte maalesef desteğe ihtiyaçım olduğu gerçeği. Buraya yazmamın sebebi de gelip kendi anlattı ve her şeyi yakıp gitmek mi yoksa bir kere daha şans vermek mi? Çünkü etrafımda boşanıp bundan pişmanlık duyan mutsuz kadınlar var. Özellikle çocuklu boşananlar .
Bi cocuk daha yapin eşinize hediye olsun hakediyo çünkü

Siz karistiyorsunuz bence.
Aldatan eşe zina davası açılır , zina davası aldatan eşin sevgilisine açılmıyor . Ona sadece tazminat davası açılabiliyor.
Neyse öğrenmek zorunda olmayacağımız bir hayat yaşayalım umarım 🙏🏻

Aldatma sebebi ile boşanma davası başka bi şeydir ve sizin üstünde direttiğiniz zina davası bambaşka bi şeydir.
Aldatma ya da zina sebepli boşanma davasına zina davası adını takarsanız İslam Hukukunda ifade edilen zina davası olur. Medeni kanunda da bu yüzden yer bulamamıştır.

Diyelim ki gerçekten tek seferlik ve çok pişman, bir daha da asla yaşanmayacak. Yine de bu olanı geride bırakıp aynı şekilde devam edebilir misiniz? Sürekli şüphe yaşayacaksınız, sürekli bunu nasıl yaptığını düşünüp senaryolar kuracaksınız. Büyük küçük her tartışmanızda aklınıza bu gelecek. Birini affedebilmek çok zor bir süreç. Umarım sonuç ne olursa olsun bu süreci kolay atlatırsınız. Bir de muayene olup test yaptırın mutlaka, en önemlisi bu.

Öncelikle başına gelen bu olay için Allah yardımcın olsun. o kadar acı ki başkaları için çok rahat yorum yaparken bir bakmışız aynı durumu kendimizde yaşıyoruz... insanın başına gelmediği sürece ben şöyle yapardım, ben böyle yapardım gibi yorumlar gerçekten çok zor. ateş düştüğü yeri yakar dedikleri bu olsa gerek... umarım herşey gönlünce olur... çok zor kararlar

Affedeceksiniz belli ki . Bari iyice surundurun burnundan getirtin kartına paralarına herseylerine el koyun, evdeki otoritesini azaltın ve en önemlisi de onun sizi ikna etmiş gibi bir şekilde ortam oluşturun sanki siz susup yutmuş sekilde bir durum oluşmasın. Bari bunu yapın da itibariniz biraz daha yara almasın.

Tek seferlik bir şey. Gelip kendi anlattı . Anlatırken titreme ve ağlama nöbeti geçirdi ve mental açıdan sağlıklı görünmüyor. 2 aydır büyük bir hezeyan yaşadığı içten içe çöktüğü belli. Çok güzel bir aile hayatımız var ve ilk defa böyle bir şey oldu. İki gündür düşünmekten ne yapacağımı bilemiyorum.
Aldattı neyince basit gibi olmuş ama başkabbir kadına dokunmuş yani. Derya olarak düsünseniz kabul edilebilir birşey değil. Aslaneskisi gibi olamazsınız. İçten içe affedemezsiniz. Sonra sizden eski ilgiyi göremeyince kendisi boşanalım der olan sizin yıllarınıza olur

Birçok kişi yazmış ama ben de yazayım. Affetmeye mehilli olduğunuz için gerçekleri görmekte zorlanıyorsunuz çünkü.
Bence bu adamın ilk aldatışı değildir, fırsatını bulduğunda yapıyordur ama işte bu sefer hastalık kapmış. Bu şekilde yakalanacağı için kendisi söylemiş olabilecek en masumane senaryoyu yazıp. Zaten demişsiniz cinsel sorunlar yaşamaya başladık diye. O sorunları anlatırsanız daha iyi anlaşılır bence konu.

Şu yorumları hayret içerisinde okuyorum. Hanımlar, konu sahibinin bir zamanlar başına gelmeyen bir olaya yaptığı aşırı keskin, duygudan yoksun ve vurdumduymaz yorumları gibi yorumlar yapıyorsunuz. Aşırı kaba yorumlar ve tamamen can acıtmak amaçlı da yapılmış olabileceğini düşünüyorum. Bir avukat olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; boşanmaya karar veremeyen kadınlar aldatilmalarini kabul ettikleri için değil, yeni bir hayata başlamaktan korktukları, maddi güçleri olmadığı, yeterince psikolojik destek alamadıkları, aile baskısı, ailenin arkasında durmamalari, yeni hayatına çocuklarla birlikte başlamaktan korkup ağır geldiği vs. İçin boşanmaktan korkuyorlar. Eşlerinin aşkından öldükleri için değil. Tabi ki bu durum aldatmayı ya da şiddeti affedilir asla kılmıyor. Ama yorum yaparken salt gerçeklerle ya da keskin yorumlarla cevap vermek yerine empati kurarak ya da hiç bir şey söylemeyerek karşınızdakine daha iyi yardımcı olabilirsiniz. Söylediğiniz her şeyi karşınızdaki insan da düşünüyor ama bunun yanında yaşadığı duygusal travma da yabana atılır gibi değil. Bazı kadınlar aynı yoldan geçip bazı şeyleri söylemiş olabilir, onlar bu aşamalardan ve duygusal travmalardan geçmiş biri olarak yorum yapıyor. Lütfen biraz daha kibar olun. Karşınızdaki insanın da duyguları var. Bakın biraz sonra bir müvekkilim gelecek ve kadın 12 yıldır evli, 8 yıldır eşi ile ayrı yaşıyor ve onu aldattığını biliyor hatta aldatan kadın defalarca kez onu arıyor falan ancak bosanma koca açana kadar asla kadının gündeminde olmuyor. O kadar çok hayat var ve o kadar çok hayatın kendine has duyguları var ki. Sizin burada yaptığınız birbirine benzer yorumlar sadece yorum olarak kalacak. Günün sonunda başınıza gelmeyen ya da yaşayıp gittiğiniz bir olay sebebiyle birinin canını acıtmış ve belki de tıpkı yorum sahibi gibi günün birinde başınıza geldiğinde bir başkasının sizin mesajınızı alıntılayıp gözünüze gözünüze sokacagi bir durum yaratmış olacaksınız kendinize. Daha kibar bir dille kalmanız dileğiyle. Ve yorum sahibine tek diyeceğim şu, günün sonunda ne karar verirseniz verin o kararın bedelini kendiniz ödeyeceksiniz. Umarım kendinize en yakışan ve en az hasar veren kararı seçersiniz. Şimdiden geçmiş gitmiş olsun.

Bu arada şunu da ekleyeyim kimse arabasına ilk kez binen otostopçu ile selam merhaba diyip o ise girismez . Eşiniz daha önce de bu işleri yapmış, hatunla daha önce de işi bitirmis üzerine araba fantazisi cilası olmuş . Bu iyi ihtimal . Eğer cidden otostop yapan bir kadınla o an ki tanışıklık üzerine birşeyler yaşadı ise eşiniz leş bir pislik, bir abaza sapik ve daha da kötüsü cinsel hastalık taşıyıcısı . Yerinizde olsam o salak herifi bırakır kendim giderim doktora.

Sevgili kadınlar merhaba. 12 yıllık evliyim . Bu zaman zarfında eşimle herhangi bir sıkıntımız olmadı. Sevgiyle geçti bu süre. Çocuklarımız var ve ikimizde çalışıyoruz. Yaz tatilinden döndüğümüzden beri eşimde bir gariplikler vardı. Sürekli bir melankolik ruh hali içerisinde idi. Eski fotoğraflara bakıp bana sürekli sevgisini dile getiriyordu. Tatil dönüşü 7-8 kilo kaybetti ve aşırı zayıfladı. Dün gece ruhi bir boşalma yaşayıp beni aldattığını itiraf etti. Bir kere yaptığını ve bunun yükü ile 2 aydır ezildiğini vs vs anlattı. Ben şoktayım ne yapacağımı bilemiyorum.
ben aşk acısından, imkansızlığından kilo verdiğini düşündüm boynu altında kalsın

Kendimi sizin yerinize koymaya çalışıyorum. 10 yıllık güzel gittiğine inandığım bir evliliğim, düzenim ve iki çocuğum var.

Eşim bir gün gelse bana bunları anlatsa inanılmaz derecede afallarım. Boşanma kararını hızlı bir şekilde verebileceğime de inanmıyorum, önce şoku atlatmam lazım, plan ve hazırlık yapmam lazım. Kendimden emin olmam lazım. Ama eşimi o anda evden göndereceğim kesin, çünkü elimden bir kaza çıkma ihtimali çok yüksek.

Ne kadar beklerim, olaylar nasıl ilerler bilmiyorum ama kendimi birazcık tanıyorsam eninde sonunda boşanmaya gider bu iş. Eşim dediğim hayat arkadaşımdan, yoldaşımdan, en çok güvendiğim insandan gelecek bir darbeyi absorbe edemem. Geri teper illa ki.

Arkadaşlar sağolsun, eski mesajlarınızı alıntılamışlar. Belli ki sizde neyin ne olduğunun aslında farkındasınız. Ama güvenli alandan çıkmak, düzen bozup düzen kurmak çok zor. Aslında eşinizi affetme meylinizin altındaki sebep de bu.

Benim fikrim, bugün olmasa yarın bitireceksiniz evliliğinizi. Mutlu anne mutlu çocuk demek. Böyle bir ihanetle mutlu olamazsınız.

Bence eşiniz hastalık nedeniyle ya da hastalıktan şüphelendiği için zayıflamış. Aldattığı için bu kadar üzülecek adam baştan hiç o işlere bulaşmaz, bulaşamaz.

Sizi de teşhisten önce bilgilendiriyor ki sonradan öğrenmiş olmayın, kendisi güya pişman olmuş ve itiraf etmiş olsun.

Ha affedersiniz affetmezsiniz, o sizin bileceğiniz iş. Ama gerçekleri kabullenip kendinizi kandırmadan yapın, ne yapacaksanız.

Bu konu kullanılan tabirler nedeniyle karıştırılıyor sanırım. Medeni kanunda zina bir boşanma sebebi olarak sayılıyor ve kelime olarak da kanunda geçiyor. Ancak Ceza Kanunu’na göre suç olmaktan çıkarıldı. “Zina davası” halk arasında kullanılan bir tabir olabilir, aslı zina nedeniyle boşanma davası.

Size sadece tek konuda hak veriyorum eğer dediğiniz gibi gerçekten mutlu bir evliliğiniz evde huzurlu mutlu bir ortam varsa çocuklarınız için fevri davranamazsınız.
( sadece sizin için varmış eşiniz uçkuruna düşkün biriymiş belli ki umrunda olmamış orası ayrı) bu durumda ayrılmak isterseniz çocuklarınıza destek alarak anlatın. 10 11 yaşlarındaki çocuklar için ortam huzurluysa bi anda haydi biz ayrılıyoruz düzenimizi bozuyoruz demek kötü olarak etkiler. Ama bunları anne olarak düşünüyorum. Kadın olarak sindirmek çok zor. Ben yapamazdım galiba. Zor bir karar sizin için.

Bence eşinizin e-nabız kayıtlarını görmeyi talep edin. Bir hastalık tespiti olmuş mu size söylemeden önce öğrenmenizde fayda var.

X