İlişkiden hemen sonra yaşanan hamilelik belirtileri

Arkadaşlar merhaba benim vücudumda garip şeyler oluyor hiç olmayan şeyler. Mesela belim çok ağrıyor ayrıca öğüs uçlarıma dokunamıyorum ve ayrıca sürekli açmışım gibi hissediyorum sofraya oturuyorum pek bişey yiyemeden geri kalkıyorum ama yarım saat sonra yine acıkıyorum 30 şubatta ovitrelle iğne olmuştum bu iğneden olabilirmi bugün 13. Günüm bu şikayetler 2 gündür var cvplarınıza ihtiyacım var
Iğne, hem hcg yı artırıyor hem de bu belirtiler olabiliyor . Ama 13. Gün olmuş ve 2 gündür varsa bu belirtiler gebelik olabilir . Test yapın isterseniz

hanımlar merhaba, bu ay klomen kullandım ancak çok fazla yumurtam oluştuğu için dr korunmamı söyledi. bu ayı da boş geçireceğim ne yazık ki:KK43: ancak çok fazla ağrım olduğu için açıkcası biraz tedirginim. benzer şeyler yaşayanlar elbet vardır diye sormak istedim. sanki patlayacaklar gibi hissediyorum öyle ağırıyor. bir de kaç adet yumurta oluşumuna doktor ok veriyor 2-3 tane falan olunca mı? benim 6 tane olmuş :KK17:

Iğne, hem hcg yı artırıyor hem de bu belirtiler olabiliyor . Ama 13. Gün olmuş ve 2 gündür varsa bu belirtiler gebelik olabilir . Test yapın isterseniz
Dün test yaptım belli belirsiz Bi çizgi vardı bugün tekrar yapacağım hassas testle bakalım nasip

Evettt arıyorum arıyorum böyle bir konu bulamadım e dedim bari ben açayım hem paylaşayım hem paylaşılsın bakalım hamilelik belirtileri gerçekten hemen belli olurmuymuş görelim:anneadayı:
Öncelikle kendimden bahaedeyim;
Allah bağışlarsa 4yaşında bir oğlum var bir süredir düşünsekte bir türlü - tam emin - olarak ikinci çocuğu isteyemedik biraz maddiyat düşüncesi biraz da sanırım rahata alıştığımızdan :KK14:
Neyse sadede geleyim bu ay ilk kez kesin bir kararla yumurtlama günümü değerlendirdik ve ertesi gününü de..
Normalde kendimi çok dinleyen bir insan olarak ilk defa bu sefer 'aman olursa olur olmazsa uğurlar olsun' dedim kendime ve bugün, daha ilişkinin üzerinden iki gün geçmesiyle birlikte bende aniden inanılmaz bir şekilde göğüs ağrısı başladı reglime bir hafta kala hafif şekilde ağrım olurdu ama bu kadar erken ve bu kadar şiddetli ilk defa oluyor ve yine bugün kasıklarım da ve belim de ağrılar yaşadım ara ara. Israrla kendimi dinlemek istemesem de bu aniden başlayan göğüs sancısı beni düşünmeye itiyor ve gerçekten döllenme gerçekleşmişse bu kadar erken hissedilir mi diye merak etmeden duramıyorum. Ne kadar baksam da bu kadar erken hissedilir mi konularını bulamadım bu sebepten an itibariyle ben açıyorum :oha:
Bu konuyu açmamla birlikte burda reglime kadar yaşadığım her keskin belirtiyi paylaşarak sonucunda da yapacağım testle garantilemek istiyorum. Eğer sizler de bu kadar erken hissedip doğruluğunu teyit ettiyseniz lütfen paylaşın:KK45:
Evet şimdi,
Reglime 12gün var, belirtiler; şiddetli göğüs ağrısı ve ara ara uğrayan bel kasık ağrıları..
Bekleyelim görelim :KK51:
Valla bende aynıyımya. İkinciyi düşünmeye başladığımızdan beri psikolojik sanırım. 17 gün var adetime. 2 denememiz oldu. Hemen bi mide bulantıları, aşermeler falan. Hayırdır sen noluyo daha dün 1 bugün 2 diyorum kendime. Öyle kendimi de dinlemiyorum aslında ama anlayamadım bende. Hayırlısı olsun hakkımızda.:halay:

hanımlar merhaba, bu ay klomen kullandım ancak çok fazla yumurtam oluştuğu için dr korunmamı söyledi. bu ayı da boş geçireceğim ne yazık ki:KK43: ancak çok fazla ağrım olduğu için açıkcası biraz tedirginim. benzer şeyler yaşayanlar elbet vardır diye sormak istedim. sanki patlayacaklar gibi hissediyorum öyle ağırıyor. bir de kaç adet yumurta oluşumuna doktor ok veriyor 2-3 tane falan olunca mı? benim 6 tane olmuş :KK17:
Aynı durumda benimde 7 tane oluştu canım o ay benim için çok zordu kasıklarım patlıyor sandım öyle bir gaz sancısı hiç yaşamamıştım ben ama adet olunca düzeldi çok şükür. Önemli olan hepsinin çatlayıp kiste dönüşmemesi

Doktorunuz niye öyle defi acaba. Ben de iğne tedavisine başlamıştım. İğneyle 20 civarı yumurtam oluştu. Çokku gebelik olabilir demişti doktor. Çatlatma iğnesi yaptık. Ama çok oldukları için birbirlerini engellemişler. Doktor yumurtan çok , olmaz falan demedi. Hatta tüp bebeğe geçelim dedi ben kabul etmedim.
Yumurtan çok olduğu için çatladıklarında ağrı oluyor. Normaldir yani. Doktorum çatlatmadan sonra çok ağrın , bulantın olursa işe gitme hatta demişti.

Defne oldu canım ❤ maşallah ya biz daha minigiz:)
maşallah canımm ism cokguzel cokbegendıgım ısım ztn. gaz damlası kullanıyor musun ona duzenlı başla bebeklerın genelde 1.ayında gazı baslar duzenlı kullan kı mınımum olsun bagırsakları duzenlesın

maşallah canımm ism cokguzel cokbegendıgım ısım ztn. gaz damlası kullanıyor musun ona duzenlı başla bebeklerın genelde 1.ayında gazı baslar duzenlı kullan kı mınımum olsun bagırsakları duzenlesın
Ah canım ya bugün doktora götürcez kakasini yaparken aşırı zorlanıyor ağlıyor kıpkırmızı oluyor inşallah kötü bişey yoktur doktor ne diyecek bakalım

Ah canım ya bugün doktora götürcez kakasini yaparken aşırı zorlanıyor ağlıyor kıpkırmızı oluyor inşallah kötü bişey yoktur doktor ne diyecek bakalım
Canım artık böyle olacak Bazen yapacak çok bazen yapamayacak bebeklerin doğuştan ıkınma dürtüleri yokmuş sonradan gelişen bir şey olduğu için kakasını yapmayı öğreniyor ilk günlerde farkında olmadan yapıyordu ama artık böyle zamanla Sen de alışırsın oda alışacak bizimki de yeni yeni alışmaya başladı. Zamanla bu dürtü gelişecek işte Korkma annesi çok normal her bebeğe olan bir şey yapacaksonunda:)

Canım artık böyle olacak Bazen yapacak çok bazen yapamayacak bebeklerin doğuştan ıkınma dürtüleri yokmuş sonradan gelişen bir şey olduğu için kakasını yapmayı öğreniyor ilk günlerde farkında olmadan yapıyordu ama artık böyle zamanla Sen de alışırsın oda alışacak bizimki de yeni yeni alışmaya başladı. Zamanla bu dürtü gelişecek işte Korkma annesi çok normal her bebeğe olan bir şey yapacaksonunda:)
Ay sağol canım içim rahatladı gerçekten yazık kıpkırmızı oluyo ağlıyo üzülüyorum

Aynı durumda benimde 7 tane oluştu canım o ay benim için çok zordu kasıklarım patlıyor sandım öyle bir gaz sancısı hiç yaşamamıştım ben ama adet olunca düzeldi çok şükür. Önemli olan hepsinin çatlayıp kiste dönüşmemesi

Doktorunuz niye öyle defi acaba. Ben de iğne tedavisine başlamıştım. İğneyle 20 civarı yumurtam oluştu. Çokku gebelik olabilir demişti doktor. Çatlatma iğnesi yaptık. Ama çok oldukları için birbirlerini engellemişler. Doktor yumurtan çok , olmaz falan demedi. Hatta tüp bebeğe geçelim dedi ben kabul etmedim.
Yumurtan çok olduğu için çatladıklarında ağrı oluyor. Normaldir yani. Doktorum çatlatmadan sonra çok ağrın , bulantın olursa işe gitme hatta demişti.
Bilmiyorum çoklu gebelik oluşmasından korktu sanki hepsi tutacak gibi. Ben de korktum açıkcası. Evet çatlama döneminde benim de müthiş ağrım oldu acile gitmeyi bile düşündüm adetime 1 hafta kaldı birkaç gündür karnımın içi bıçakla kesiliyor gibi acıyor. Göğüs uçlarıma dokunamıyorum. Önümüzdeki ay daha az dozda vericem dedi ama ben bir daha bu ilacı almak istemiyorum çok kararsızım.

Bilmiyorum çoklu gebelik oluşmasından korktu sanki hepsi tutacak gibi. Ben de korktum açıkcası. Evet çatlama döneminde benim de müthiş ağrım oldu acile gitmeyi bile düşündüm adetime 1 hafta kaldı birkaç gündür karnımın içi bıçakla kesiliyor gibi acıyor. Göğüs uçlarıma dokunamıyorum. Önümüzdeki ay daha az dozda vericem dedi ama ben bir daha bu ilacı almak istemiyorum çok kararsızım.
Kist oluşumu da olabiliyor çok olunca benim olmuştu ama neyseki diğer adetle attı vücudum. Ama insanı daha çok strese sokuyor ilaçlar yani ben kendim için öyle düşünüyorum ilaç kullandığım aylar daha çok üzüldüm

Bence devam edebilirsin. Benim de doktor düşük doz verir. İlaçla olmayınca zaten iğneye geçiş yapılıyor.iğne daha garanti yani bence.
Bu arada benim doktor , çatlamayan yumurtalar kiste dönüşür ve 3-4 ayki adetle anca atarsın demişti. Neyseki şanslıydım ve ilk adetle hepsi gitmişti. Burundan alerjim başladığı için tedaviye devam edemedim ben. Aylardır ovu testiyle deniyorum . Şükür ki bi kere tek ilaçla adet oldum eylülden beri. Alerjiye çare bulamadım tabii. O yüzden bu ay iğneye devam edicem nasipse doktora gidip. Tabii bu ay ki ovu takibi ile tutturamadıysam yine :) senin gibi adete bir hafta var. Inşallah tutmuştur da tedaviye gerek kalmaz.

X