İlişkide yaş farkı beklentiler vs.

27 yaş ve üzerinde bana göre 10 yaşa kadar olabilir önemli olan karşı tarafın kendini nasıl geliştirdiği önemli
sen hareketli dönemin geçmemiş olacak o evde mi oturalım yoğunum evde oturmak istiyorum derse olmaz
mesela sen işden sonra arkadaşlarınla gezmek isterken o ailemin yanına gidelim ya da evde oturalım aman zaten çok çalışıyoruz mu der ya da hediyelerle renk katmayı bilir mi bilmez mi ?

yani yaş normal ama adamın içi geçmiş mi önemli olan o

iki taraf da kendini biliyor taniyorsa yas farki sorun olmaz. kac yas olursa olsun.

Ancak genel olarak genc yasta olan daha kendini tam tanimiyor oluyor iliski basinda, sonraki surecte de bu iliskinin ona uygun olmadini goruyor gibi gozlemliyorum ben.

Bu da dogal bir sey aslinda, cok genc yasta olgunlasan kisiler haricinde genel olarak insanlar 30undan 40indan sonra kendini gercek anlamiyla taniyabiliyor sanki.

Merhaba herkese.
Ben 27 yaşındayım erkek arkadaşım 37 yaşında.
İkimiz de bekariz daha önce evlilik yapmadık.
Bilmiyorum sorun aramızdaki 10 yaş fark mi yoksa kafa yapılarız mi bu aralar anlasamiyoruz.
37 yaşındaki bir adam ilişkide ne arar ne ister, ilişki rutini nasıldır?
Bana yardımcı olabilir misiniz tecrubeleriniz varsa nasıl yaklasmaliyim ona?
Örneğin 27 yaşında bir erkekle 37 yaşındaki bir erkeğin ilişkiye yaklaşımları ilişki içinde davranışları nasıldir? Farkları nelerdir?
Ve son soru 10 yaş büyük bir yaş farkı mi?
Birkaç gündür tartışmalar beni gerçekten bunaltti.kavga sebepleri genelde ilgisizlik o da çok yoğun olduğunu söylüyor seçim dönemi yaklaştığı için baya yoğun(aktif siyasetin içinde). Yardımcı olursaniz çok sevinecegim
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

(Asıl sormak istediğim ilişki olur mu olmaz mı değil de 37 yaşında bir erkek ilişkide ne arar bu konu)

Canım biz evlendiğimizde 25-37 idik. Aynı meslekteniz, eşim işkolik. Yani yaşadığımız sorunlar eşimin yaşı ile alakalı değildi, ailesi ile alakalıydı:) Eşimle birlikte olmamın sebebi; istediğim karaktere sahip olmasıydı. Özgüvenli ve beni taşıyacak bir erkek istiyordum; daha önceki ilişkilerimde erkekler bir zaman sonra saçmalamaya başlıyorlardı; eğitim, kariyer, güzellik vs bir yerde batmaya başlıyordum onlara ve beni ezmeye çalışarak ya da ilgisizlikle kendilerinden koparmaya çalışıyorlardı.

Örneğin son erkek arkadaşım; "Giydiğin kıyafetleri mankenler giyiyor, sen ne alaka giyiyorsun" diyordu (boyum 175 kilom 53); ondan önceki sen daha iyilerine layıksın beni kullanıyorsun diyordu, birlikteyken işte bak herkes sana bakıyor, kimse yanına beni yakıştıramıyor, şudur budur...

Neyse işin özeti şu; yaşa değil karaktere bakmanı tavsiye ederim öncelikle.

+1 diyorum ve devam ediyorum;

Benim ergenliğim 30 yaşında bitmeye başladı, şimdi 32yim hala daha bazı hallerim oturaklı gelmez insanlara. Bu karakter-hay huy meselesi. Kardeşim 23, 24 olacak (Kardeşimle aramda 9 yaş var, annemler çocuk düşünememişler hatta benden sonra çok beteri bi çocukmuşum); büyümüş de küçülmüş denir ya, öyle oturmasını kalkmasını bilen, ağır bi çocuktu ki hala öyledir, aramızda dağlar kadar fark var. Aynı anne babadanız, ben 9 yaş büyüğüm ama bazen abla hangimiz değişir. :)

Çocuksuluğum hiç geçmedi, saçıma sim taktırdım geçen gün dayanamadım, fıstıki yeşil yapacaktım son anda vazgeçtim "Bi o kaldı ona elleme o bari kalsın" dedim. İnsanları çok güldürürüm kendime, yapı ama ne yapayım değişmiyor. Üzerinize afiyet biraz şifayı kapmışım alttan üstten fora, eşim kakır kakır gülüyor "Sus gözünü seveyim" diyerek, çünkü konuşmaya çalışıyorum "Yetişemeseydim şööyle şuraya kadar vandayk kahverengisi ögg" filan... Her şartta böyle bi absürtlüğüm vardır yani. Akıl vallahi yaşta değil, başta. Benimki başta da olmayınca işte :KK70:

Benimde yaş 30, 2 aya 31 olacağım, aynı çocuksulukla devam ben de, bankacıyım gün içinde ciddilikten sıkılıp yaşlılara şakalar falan yapıyorum ortam biraz yumuşasın diye, hiç bana göre ciddi bir meslek değilmiş ama insanımız seviyor biraz lakaytlığı sorun olmuyor :KK70:

Ruhumuz çocuk, hiç de o çocuğun öleceğini sanmıyorum:KK70:

14yaş aramız.var ben 30 eşim 44yasında. Evet bazı seylerde daha oturaklı oluyolar ama meslek secımı ve karakter de cok kılıt rol oynuyor. Yanı aktıf sıyaset yapan bır adamdan sızınle kopup cosmasını bı ılgı alaka selı beklemenız cok yanlıs. Cunku adamın hayatının %75lık kısmını sıyaset %25lık kalan kısmını da siz aılesı vs olusturuyor. Bızım oyle degıldır mesela. O kadar yas farklı olmasına rağmen. Sadece evlenmeden ve evlendıkten kısa bı sure kadar annesıne cok duskundu artık onu da atlattı butun hayatı benım. Ama karakter ve meslekte cok onemlı dedıgım gıbı ama geldıgı gıbı gıdıyo bu erkekler 40ına merdıven dayamıs bı adamın bu saatten sonra degısmesını beklemek akıntıya karaı kurek sallamak kadar beyhude olur. Nasıl sız bı baskası ıcın degısemezsenız o da degısemez. Ya bu deveyi güdeceksın ya da bu kervandan gıdeceksın canımcım:KK14:

Eşlerimizle yaşlarımız huylar vs aynıymış:) Bizimki de çok anneciydi başta, şimdi o kadar değil ya da belli etmiyor. Siz nasıl aştınız neler yaşadınız ?

Konu sahibi özür bu arada.

Merhaba herkese.
Bilmiyorum sorun aramızdaki 10 yaş fark mi yoksa kafa yapılarız mi bu aralar anlasamiyoruz.
Örneğin 27 yaşında bir erkekle 37 yaşındaki bir erkeğin ilişkiye yaklaşımları ilişki içinde davranışları nasıldir? Farkları nelerdir?
Birkaç gündür tartışmalar beni gerçekten bunaltti.kavga sebepleri genelde ilgisizlik o da çok yoğun olduğunu söylüyor seçim dönemi yaklaştığı için baya yoğun(aktif siyasetin içinde). Yardımcı olursaniz çok sevinecegim

(Asıl sormak istediğim ilişki olur mu olmaz mı değil de 37 yaşında bir erkek ilişkide ne arar bu konu)
Bence asla evlenme. Ben 23 eşim 32 9 yaş fark var deneyimle sabit. İnsan 35 yaşından sonra oturmaya başlıyor gençlik duygularını yitiriyor tek derdi karnı doysun üstü temiz olsun tv telefon arasında takılsın he arada bide gezme ki bazen onu bile istemeyen evden iş haricinde çıkmayan karşısındakinin duygularını yada isteklerini önemsemeyen evlilik değilmi işte görevleri yerine getiriyorum benden daha ne istiyorsun diyen Yaş geçiyor hemen çocuk yapalım tribinde olan insanlar haline dönüyorlar. Evlendiğinde tüm hevesin kursağında kalabilir. Benim şahsen öyle oldu. Ama erkek arkadaşın hareketli bir insan ise gezmeyi seven senin isteklerine önem veren kafana uyum sağlayabilen biri ise o zaman başka.

Bu çok zorlama bi çıkarım olmuş ama ya. İtham ettiğiniz şey çok çok çirkin
siz ilk önce yazdığınız şeye bir baksanız?
Ben olur mu olmaz demiyorum ama nasıl davranmam gerekir diyorsunuz.
Yani ona güzel görünmek ve anlaşmak için neden bir çaba harcayasınız ki?

Henüz çok yeni aşığım diyemem.
Ama hislerim var. Aslında ben de çok öyle gezelim tozalim insanı değilim sadece siyaset gerçekten hayatının çok büyük bir bölümünü kaplıyor mu yoksa bunlar ilgisizligin bahaneleri mi o konuda emin olamıyorum

Siyaset derken tam olarak nedir işi, ya da ne sıklıkla görüşüyorsunuz biraz ayrıntılı anlatır mısınız ?

Ya ne kadar saçma yorumlar var burda. Neymiş filanca ile eşi arasında şu kadar yaş varmışta onlar da anlaşamamış ta o yüzden sen de evlenmeymiş deneyimle sabitmiş.. Yahu bir kişi bunu yaşadı diye herkes mi yaşicak? Ee benim de ablam ile eşi arasında 10 yaş var ve 15 yıldır çok mutlular ne diceksiniz? Anlaşamıyorsan evlenme, bu karakter meselesidir yaşla alakası yok .

cok fazla bilerekte gizlemiş... ilerde adam 40 siz gencecık kadın. Cinsel acıdan bile sorun olur
Esimin yasini ogrendigimde sasirdigimi gorunce o da cok sasirdi ve biraz da bozuldu bilmiyormuydun dedi teyzesi yasini soylerken o yanimizda degildi.simdiye kadar bi sorun yasamadik cok sukur ilerde de sorun olmaz insallah

Ya ne kadar saçma yorumlar var burda. Neymiş filanca ile eşi arasında şu kadar yaş varmışta onlar da anlaşamamış ta o yüzden sen de evlenmeymiş deneyimle sabitmiş.. Yahu bir kişi bunu yaşadı diye herkes mi yaşicak? Ee benim de ablam ile eşi arasında 10 yaş var ve 15 yıldır çok mutlular ne diceksiniz? Anlaşamıyorsan evlenme, bu karakter meselesidir yaşla alakası yok .
Katiliyorum bu birzda kisilik meselesi bazi adam 40 tan sonra huysuz yasli psikolojisene girer insani sıkar bazi adam 40 yasinda daha eglenceli ve ruhu genc olabilir karsindaki adamin karakterine gore hareket etmek gerekir

benım eski sevgilim benden 14 yaş büyüktü
ve ben ona deli gibi aşıktım , ki ben daha 21 yaşındaydım
onun aklı başında olması benı akıllandırmıştı ,

sonra benden küçük olan eşimle evlendim ve en az onun kadar aklı başında sakin

yani belli olmaz bu işler yaşa bakmaz , hee hiç bir şekilde anlaşamıyorsan bence ayrıl fazla uzatma

Merhaba herkese.

Bu konunun içeriği bana çok yanlış geldi , çünkü her insanın hayata bakışı , kişiliği , karekteri farklıdır. Sen kendini partnerinle mutlu etmiyorsan burda ki herkes olgun erkek iyidir demesi ile hareket etmen çok saçma olur. Belli ki bir uyum yok aranızda , evlilik gerçekten çok ciddi bir , anlaşamadığın birine seviyorum diye bir yere kadar tahammül edersin sonrası aile mahkemesinde biter.

Ben 27 yaşındayım eşim 36 yaşında. 2 Yıl flört ettik , daha önce de flörtlerim oldu. Kendi yaşıtlarım benim için olgun değillerdi , genellemiyorum ama olgunu bana denk gelmedi demekki. Biz eşimle konuşurken hiç o yaş farkını hissetmedik hala da öyledir. Bazıları evcimendir bazıları da gezmeyi çok sever (yaş ile alakası yok). Eşim benden daha fazla gezer , ben daha çok iş , ev arasıyım çok dışarı çıkma isteğim yok. Ben uyumayı çok severim , eşim erken uyansın spor yapsın ister. O bana ben ona uymaya çalışırken dengeyi yakalıyoruz. 10 yaş pişmanlıktır diye birşey yok , ama sen mutsuz olduğun halde , anlaşamadığın halde , seviyorum diyerek evlenirsen işte o pişmanlıktır.

Merhaba herkese.

ya yaşla alakası yok bu işlerin ben 30 olucam önümüzdeki şubat sevgilim ocakta 51 yaşına giriyor valla adam şuan tazmanyada yeminle :KK70: benim içim geçmiş kış kıyamet burda :))

siz ilk önce yazdığınız şeye bir baksanız?
Ben olur mu olmaz demiyorum ama nasıl davranmam gerekir diyorsunuz.
Yani ona güzel görünmek ve anlaşmak için neden bir çaba harcayasınız ki?
Birine bir şeyler hissedip hayatına aldıysan onunla ortak noktalar bulmaya çalışmanın,olurunu veya olmazını tartmanın neresi yanlış?
37 yaşındaki bir erkek ne ister diye sormuşum.
Bu 37 yaşındaki erkek ne ister söyleyin de öyle olayım demek değil.
Burada bir sürü insan var kim ne iş yapıyor eğitim durumu nedir bilmiyoruz.
İnanın onun kariyerine zerre kadar ihtiyacım yok böyle şeylerin bahsinin geçmesi çok çirkin bunu okuyanlardan da özür dilerim şimdiden ama mesleki hiyerarside ben onun üstünde yer alıyorum.

Eşlerimizle yaşlarımız huylar vs aynıymış:) Bizimki de çok anneciydi başta, şimdi o kadar değil ya da belli etmiyor. Siz nasıl aştınız neler yaşadınız ?

Konu sahibi özür bu arada.
Ilk sene altlı ustlu oturduk sonra baska eve tasındık. Ama mılletın cıcım ayı gecırdıgı zamanları bız s.çım ayı olarak gecırdık:deli: kaynana anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdi. Aşmadık aşamadık canım. Hala lafını sokar hala hıcbıseyı yokken ayılır bayılır ama artık oğlu da yemiyo bu numaraları ben sabrım cok tasmadıkca ses cıkarmadım o kendı gordu anasının yaptıklarını. :KK76: gerekmedıkce asla bır araya gelmıyoruz. Cunku suan hamıleyım sınırlerımı bozmasına musaade etmıyorum(Z) mecburıyetten gorussek bıle ılla kı bı laf dokunduruyo yada baskalarına anlatıyo onlardan duyuyorum. Şöyle ki gecenlerde bebek beşiği konusu acıldı bende zaten cocuk o yatakta uc yasına kadar yatacak dıye kalıtelı bısey almak ıstedım atladı ordan ben alırım dıye fıyatını duyunca yan cizdi aa pahalıymıs dıye sonra gerek yok bız alıcaz dedım (kımseye guvenıp dunyaya getırmıyorum her masrafını kendım karsılıcak durumdayım elhamdulıllah) komsunun cocugu var 3yasında ona demıs besıgı sen kullanmıyosan bıze ver bızımkıler alamıcak durumları yok demıs:skandal: kadınla karsılastık kadında bana dedı kı loveıtred'cım benım herseyım yepyenı dıger esyaları da verebılırım artık kuculduler kullanamıyoruz zaten. Ne alaka ya dedım. Kaynanan bana dedı kı onların durumları yok alamıcaklar bende seve seve verırım dedım dedı. Biz şok:skandal::sopa: kadından özür diledim sonra eşimi aradım anlattım durumu gıttık kavga ettık geldık resmen:sinirli: tanıdıklardan borc ıstemıs 2500tl kadar sonrada oglum haftasonu oducek demıs esıme guvendıklerı ıcın vermıs ınsanlarda. Sonrası facia:KK53: esım yıkadı resmen kaynanamı ve herkesı tembıhledı:KK34: ayh daha neler neler canım anlatmakla bıtmez:bicak:

ya yaşla alakası yok bu işlerin ben 30 olucam önümüzdeki şubat sevgilim ocakta 51 yaşına giriyor valla adam şuan tazmanyada yeminle :KK70: benim içim geçmiş kış kıyamet burda :))
Hmmmm bu fark ciddi farkmış. İnş mutlu olursun ve edersin. Şimdi hadi neysede sevgilin 70 olunca sen hala genç bir hnm olucaksın.

Ilk sene altlı ustlu oturduk sonra baska eve tasındık. Ama mılletın cıcım ayı gecırdıgı zamanları bız s.çım ayı olarak gecırdık:deli: kaynana anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdi. Aşmadık aşamadık canım. Hala lafını sokar hala hıcbıseyı yokken ayılır bayılır ama artık oğlu da yemiyo bu numaraları ben sabrım cok tasmadıkca ses cıkarmadım o kendı gordu anasının yaptıklarını. :KK76: gerekmedıkce asla bır araya gelmıyoruz. Cunku suan hamıleyım sınırlerımı bozmasına musaade etmıyorum(Z) mecburıyetten gorussek bıle ılla kı bı laf dokunduruyo yada baskalarına anlatıyo onlardan duyuyorum. Şöyle ki gecenlerde bebek beşiği konusu acıldı bende zaten cocuk o yatakta uc yasına kadar yatacak dıye kalıtelı bısey almak ıstedım atladı ordan ben alırım dıye fıyatını duyunca yan cizdi aa pahalıymıs dıye sonra gerek yok bız alıcaz dedım (kımseye guvenıp dunyaya getırmıyorum her masrafını kendım karsılıcak durumdayım elhamdulıllah) komsunun cocugu var 3yasında ona demıs besıgı sen kullanmıyosan bıze ver bızımkıler alamıcak durumları yok demıs:skandal: kadınla karsılastık kadında bana dedı kı loveıtred'cım benım herseyım yepyenı dıger esyaları da verebılırım artık kuculduler kullanamıyoruz zaten. Ne alaka ya dedım. Kaynanan bana dedı kı onların durumları yok alamıcaklar bende seve seve verırım dedım dedı. Biz şok:skandal::sopa: kadından özür diledim sonra eşimi aradım anlattım durumu gıttık kavga ettık geldık resmen:sinirli: tanıdıklardan borc ıstemıs 2500tl kadar sonrada oglum haftasonu oducek demıs esıme guvendıklerı ıcın vermıs ınsanlarda. Sonrası facia:KK53: esım yıkadı resmen kaynanamı ve herkesı tembıhledı:KK34: ayh daha neler neler canım anlatmakla bıtmez:bicak:

Ayyy sizinki de ayrı bir garipmiş...

Benimkinin şu an sesi çıkmıyor; eşim de bir şey demiyor; eşimin huyudur Aslan burcu özelliği sanırım önce bir ben haklıyım diye düşünür sonra bakar hatasını kabul eder , ben de ne zaman itiraf edecek diye bekliyorum :KK70: İtiraf etmese de olur beni zorlamasın yeter sonuçta. Kv nin baskısı yüzünden beni zorladı görüşün diye, gene aynı duruma geldik. Yani kadın hiç bir şey yokken görüşmemeye başlıyor benimle, senelerdir böyle bu. Birden, kv ulaşılmaz oluyor, görümce bir garip, kp zaten ortalıkta yok. Arıyorum soruyorum cevap vermiyor; sonra gene "bizden uzaklaştı, kendini geri çekiyor" diye beni suçluyor. Kısırdöngü gibi. Kv nin psikolojik rapatsızlığı var bipolar sanırım ama bana söylemiyorlar sadece arada bir ben kafadan hastayım diyor kv, ama her ne hikmetse bu hastalık döneminde sadece benimle konuşmuyor, herkesle görüştüğünü gezdiğini vs duyuyorum. Bana artık bahane gibi geliyor, çünkü elinden telefon whats up düşmüyor, bir kelime cevap yazamayacak derecede hasta değil.

X