İlişkide denklik olmaması

Ablacım bak diyorsun ki mesleğim var, işim var her şeyim var ama kekonun biri gelip yüzüne anam kız bakıyor diyor sen de kabul ediyorsun. Bundan daha onur kırıcı bir şey olabilir mi, sen orda eşşekbaşı mısın? Bunun gelirle falan da alakası yok, kendine saygıyla alakası var. Ünvdeyken bir arkadaşım vardı, sevgilisi ... seninle evlenmicem/evlenmem diyip duruyormuş. Kız da 3. söyleyişinde ittir git o zaman demiş basmış tekmeyi. Sonra eleman elinde yüzükle geldi ama geçmiş ola. Bunu 20 yaşındaki kız yaptı, bu işin yaşla, parayla pulla alakası yok. Şöyle bir barzonun yüzüne yüzüne hakaretini kabul ettiğin için insanlar sana kızdı. Lütfen kendine gel, kendi kıymetini bil.
Annesinin kız bakması olayı tam olarak şöyle. Biz görüşüyoruz, nasıl evlenicez evlenemiyoruz ki engeller var diye konuşurken ben artık evlenmek istiyorum yuva kurmak istiyorum,boyle devam etmek istemiyorum, nereye kadar boyle suruncemede kalicaz dedi. Annesi zaten hayatinda biri oldugunu bilmedigi icin ara ara yokluyordu bunu. Bu görüşmek istemedigini söylüyordu. En son görücü usulü ile evlenmek en iyisi sanirim dedi bana. Neden cunku korkak anasi bulacak, bu da ok diyecek, sorumluluk cikacak bundan. Birçok erkegin yaptığı gibi. Yine bircok erkek gibi yillar sonra hala eski sevgilisini stalklayacak. Tam olarak senaryo bu olucak hayatinda eminim. Ben de annenle konus fikir al dedim. Yanaşmadı buna da, sonra seni puri pak mi sansinlar hayatinda kimse olmadigini mi düşünsünler istiyorsun dedigim evet galiba diye bir yanit aldım. Sonra koptu zaten.

ben de konuyu okuyana kadar sorun gerçekten sosyal statü sandım..
ya adam hödüğün önde gideni.. bu kadar mı yokluk içindesin de böylesine bi kapasitesiz ile hala devam etme talebindesin??
senin için sadece sonucu getirilememiş bir hikaye olduğu için kafandan atamıyorsun.. ne para pul ne statü ne yaş.. adam karaktersiz yahu..
kendine biraz değer ver gözünü seveyim..
Aynen öyle yarım kalmışlıklar insanin içine oturuo. Evlensen iki günde bıkarsın konusahibi.

Annesinin kız bakması olayı tam olarak şöyle. Biz görüşüyoruz, nasıl evlenicez evlenemiyoruz ki engeller var diye konuşurken ben artık evlenmek istiyorum yuva kurmak istiyorum,boyle devam etmek istemiyorum, nereye kadar boyle suruncemede kalicaz dedi. Annesi zaten hayatinda biri oldugunu bilmedigi icin ara ara yokluyordu bunu. Bu görüşmek istemedigini söylüyordu. En son görücü usulü ile evlenmek en iyisi sanirim dedi bana. Neden cunku korkak anasi bulacak, bu da ok diyecek, sorumluluk cikacak bundan. Birçok erkegin yaptığı gibi. Yine bircok erkek gibi yillar sonra hala eski sevgilisini stalklayacak. Tam olarak senaryo bu olucak hayatinda eminim. Ben de annenle konus fikir al dedim. Yanaşmadı buna da, sonra seni puri pak mi sansinlar hayatinda kimse olmadigini mi düşünsünler istiyorsun dedigim evet galiba diye bir yanit aldım. Sonra koptu zaten.
Seni niye aday olarak görmüyor bi açıklık getirmedi mi hic. Ne diyor yani? Ortada zaten biri varken görücü usulunu beklemek nedir ya cildirtacak bu adam bizi.

Seni niye aday olarak görmüyor bi açıklık getirmedi mi hic. Ne diyor yani? Ortada zaten biri varken görücü usulunu beklemek nedir ya cildirtacak bu adam bizi.
Bana attığı bir mail var. Direkt buraya koymak isterdim de dogru olmayacağını düşünüyorum. Beni aday olarak görmese ben her seye hazırım diye de gelmezdi sanırım karşıma. Boyle geldigi zamanlar da oldu. Ama biraz gorustukce konu hep yaş iş eğitimde kilitlendi. Annengil bir laf eder zoruma gider. İs arkadaslarina ne diyeceksin benim kocam .. mi diyeceksin. Sen okumussun ben okumamisim ailen buna ne diyecek. Ben de tabi senin annen yaşım büyük diye sorun eder diyordum. Bu arada 3 yaş bana kalırsa bir sey degil. Ama toplum malum. Yani bana seni cok seviyorum, seninle mutlu oldugum kadar bu zamana kadar hic mutlu olmadım, belki senin gibisini de bir daha bulamam diyen biri. O yüzden korkak diyorum.

Bana attığı bir mail var. Direkt buraya koymak isterdim de dogru olmayacağını düşünüyorum. Beni aday olarak görmese ben her seye hazırım diye de gelmezdi sanırım karşıma. Boyle geldigi zamanlar da oldu. Ama biraz gorustukce konu hep yaş iş eğitimde kilitlendi. Annengil bir laf eder zoruma gider. İs arkadaslarina ne diyeceksin benim kocam .. mi diyeceksin. Sen okumussun ben okumamisim ailen buna ne diyecek. Ben de tabi senin annen yaşım büyük diye sorun eder diyordum. Bu arada 3 yaş bana kalırsa bir sey degil. Ama toplum malum. Yani bana seni cok seviyorum, seninle mutlu oldugum kadar bu zamana kadar hic mutlu olmadım, belki senin gibisini de bir daha bulamam diyen biri. O yüzden korkak diyorum.
Insanin hoşuna gitmeli aslinda vasifli birini elde etmiş olmak. Bilemedim bu adamdaki eziklik psikolojisi nerden geliyor ve kimin ne dedigini niye bu kadar takiyor. Yani israrla sevse umursamazdi bu detaylari diye düşünüyorum. Ucurumluk bi durum da yok o insaat iscisi olsa sen de sabancinin torunu falan anlicam hadi.

Erkeklerin sığ olanları kadından her manada aşağıda olmayı kabullenemiyor. Kendinden çok kazanmasın, kendinden kültürlü olmasın vs. Bu yüzden de kadını ezmeye başlıyor, çok şahit oldum. Üniversite okumuş kadınların psikolojik şiddete uğradığını gördüm. Sizi de böyle bir gelecek bekliyor olabilir uyarmak istedim.

Ne vazgecebilen ne de sorumluluk alabilen bi erkeği terkedeli 3 ay oluyor. Hayatımda aldığım en doğru kararlardan biriydi. Burda bana çok söylediler, "bi cacık olmaz o adamdan, bu ilişkiden" diye. Olmadı. Şimdi de ben size söylüyorum, o adamdan da, bu ilişkiden de bi cacık olmaz. Çünkü ortada siz evlenemiyosunuz çünkü bu adamın çok geçerli sebepleri var, gibi bi durum yok; adam sizinle evlenmek istemiyor ama sizi bırakamıyor da, ve evlenmemek için size bahaneler sıralıyor. Boşa bi savaş veriyosunuz, çünkü bu savaşı tek başınıza veriyosunuz.

Eğitim bence hayata bakışı etkiliyor sizde etkilemiyorsa ya çok kendini geliştirmiş biridir ya da siz ona profil olarak uygunsunuzdur.

Maddi olarak denk olmayınca erkek bir süre sonra kompleks yapıyor.

Anneci , görücü usulü evlilik falan demişsiniz bence uzak durun.

ailenle konuş dediğimde asla yanaşmadı. Annesi evlen evlen baskısı yapan bir kadın. Asla ben biriyle görüşüyorum demedi. evlenmek istiyorum diyordu, görücü usulü en iyisi diyip duruyordu. Hatta ona ne yani annen sana bir kiz bulacak kafana yatarsa evleneceksin ve annenler senin hicbir iliskin olmadığını düşünecekler beni bilmemelerini bu yuzden mi istiyorsun dedim. Evet dedi.
Sana kötü bi haberim var.
Bir erkek bir kadını sevsin, karşısında değil anası Başbakan bile duramaz.
Senin sevgilin seni sevmiyor hatta bunu sana açık açık belli ediyor ki kafasını evlilik diye diye ütüleme.

Bu iş olmaz dışarıda sana daha denk biri illaki olur denklik önemli. Iki gönül sevince samanlik seyran olmuyor artik o devir bitti biraz daha mantik devri var bence. Sonu hüsran genelde olur

Oncelikle yorumlara soyle bir baktım. Seviyesiz yorumlar yapılmazsa sevinirim ben burda kimseye hakaret iceren bir sey yazmadım. Konuyu icsellestirip kendinizi yansitarak öfkenizi kusacaksaniz cekilin gidin luften. Seviyeli bir sekilde fikir de paylasilabilir. Sanki cok ozguvenli ve cok ozsaygili bi yaşam surup tüm kotu seyleri aninda def ediyormus gibi yorum yapmasın kimse. Size kimse inanmaz çünkü.
Yo ben yapıyorum.
Burada yapan bir sürü kadın vardır
Lütfen herkesi kendiniz gibi sanmayın. Sizden başkasının varlığına, böyle yapabileceğine inanmamanız da zerre ilgilendirmez buradakileri. Ama kendinizi kandırmayın, hakikati kabullenin. 🙃

Bu adamdan bir cacık olmaz. Sevgisine sahip çıkmıyor. Sizde 3 senenizi vermişsiniz. Daha fazla vakit kaybetmeyin.
Hak etmeyen bir insanı hayatınızda tuttuğunuz süre boşa kürek çekmekten başka bir şey kazandırmaz size.

Sayin konu sahibi,bu adamdan arkaniza bile bakmadan kacin derim.Gencliginize,omrunuze,hayallerinize yazik.Bu adam ailesi birini buldugu an sizin yuzunuze bile bakmaz.Sevginizi kalbinize gomun ve yol yakinken vazgecin.Sizin icin hayat ne guzellikler getirir kimbilir.Bence birdaha gorusmeyin.

Ben online siteden bir gozluk aldim cercevesi icin optik cam takitiracagim ama sari cam istiyorum yapiyorlar mi? :KK45: ...tmm sustum.

Evlenmek isteyen adam seven adam ne olursa olsun gelir yapar teklifini yas, ekonomik durum ne olursa olsun lutfen oyalamasina izin vermeyin usteelik kafama yatan biri olursa kabul edecegim demis daha ne desin?

Merhabalar. İçimde artık tutamadigim kimselerle de bu kadar açık paylasamadığım bir derdim var.
Yaklaşık 3 yılı aşkındır biri var hayatımda. Su an ayrıyız. Son 1 yıldır böyle sürüncemede bir ilişki.

İlişkiyi ben istememiştim başta. Çünkü uygun değildik. Ben uni mezunu o lise. Benim işim kazancım onunkine gore daha iyi, statü konusunda bariz fark var aramizda. Ben ondan 3 yaş büyüğüm. İş, egitim ve yaş bu ilişkinin başından beri aramızda bir duvar gibiydi. Olmaz dedim dedim ama sonra sevgili olduk işte. Artık baska bir yola girme gereği olunca da adım atamadı hiç. Yine iki aylık bir ayrılık sürecinde ben her şeye varım diye çıktı geldi. İkna etti. Ama biz yine adım atamadık. Sen modernsin ben anadolulu bir erkeğim dedi. Surekli neden olamayacağını konuşuyorduk. Sanki o benim onu ikna etmemi bekledi ben de onun beni ikna etmesini.

ailenle konuş dediğimde asla yanaşmadı. Annesi evlen evlen baskısı yapan bir kadın. Asla ben biriyle görüşüyorum demedi. evlenmek istiyorum diyordu, görücü usulü en iyisi diyip duruyordu. Hatta ona ne yani annen sana bir kiz bulacak kafana yatarsa evleneceksin ve annenler senin hicbir iliskin olmadığını düşünecekler beni bilmemelerini bu yuzden mi istiyorsun dedim. Evet dedi.

Ben de emin olamadım bu ilişkiden. Karşımda inanılmaz korkak biri var bence. Cesaret sıfır. Annesinin kendisi adına karar vermesini bekleyen biri. Annesi bulacak bu ok diyecek ve sorumluluk bundan gidecek. Ama benimle olunca kendince çok büyük sorumluluk alacak.

Diyeceksiniz ki sen de emin degilsin daha ne konuşuyorsun. Ama yaş belki tolere edilebilir bence, buna takarsa onun annesi takar, maaşını zaten bilmiyorum bile, parası umrumda degil havasindayim belki de yanlış bilmiyorum. Çünkü çok cömert biridir, para asla aramizda bir muhabbet konusu dahi olmadi, mal mülke kıymet vermez. Egitim konusu ise evet sorun. Ailem en cok is ve eğitime takilirlar biliyorum. Ama bunların hiçbiri evlilik boyunca takılacak seylermis gibi gelmiyor. Sevgi saygı olduktan sonra her gün ben senden fazla alıyorum ben senden 3 yaş büyüğüm diye mi konusucaz biz.

ben de hic ona cesaret verememis olabilirim. Bu konuda kendime de biraz hata buluyorum çünkü ben de hep pasif davranış sergiledim. O pasif ben pasif olmadı. Onun korkularini anlayamadim, ama o da hep kaçak dövüştü.

iliski icerisindeyken evlenmek istiyorum demesi, görücü usulü evlenmek istemesi, hatta en son esimin cocuklarimiza kendisinin bakmasini isterim demesi benim icin son nokta oldu. Kırıldım ve benligime hakaret algıladım bu söylediklerini. Sessizce ayrıldım ondan.
O da niye gittin demedi.

2 ay sonra mesaj attı. Her zamanki gibi. En fazla dayanabildigimiz iki ay. Bu sefer rutini bozdum cevap vermedim. Bir daha yazdi bir daha cevap vermedim. Bir daha ona da cevap vermedim. Onun tarafindan nasıl göründü bilmiyorum ama mahvoldum ben bu tarafta. İstedim ki bana artık ciddi bir sekilde gelecekse gelsin. Yok iyi misin yok merak ettim cart curt istemiyorum artik.

O mesajlarin uzerinden 1 ay gecti. Artık ben dayanamayacak noktadayken bu haftasonu yazmış. Sana ihtiyacim var wpde engeli kaldırır misin diye.
Korktum başına bir sey geldi diye, hemen açtım tabi. Bana ne gönderse beğenirsiniz optikcide denediği gözlüklerin fotoları. Secemedim, senin zevkine güveniyorum, ben sana yardim etmistim sen de bana eder misin. Ölür müsün öldürür müsün. Dogru ben de aynısını ona yapmıştım ama bu sefer ciddi manada ayrılmışız neydi yani bu şimdi. Neyse basina bir sey geldi sandim o yuzden actim dedim ama fikrimi soyledim. Sonra aradı, tekrar engelleyecek misin diye. Evet dedim engelleme diyor, söyleyecek baska bir seyin yoksa kapatayım dedim. Söylenecek çok sey var daaa... Dedi. Neyse diyip kapadım ve engelledim tekrar.

Senin annen var, kiz kardesin var, boyle basit bir şey için bana tekrar yazamazsin ya. Bunu bahane edemezsin. Böyle korkak olamazsın.
Şimdi diyorum ki karşıma alayım konuşayım tekrar. Sonra diyorum ki hayır, o kafasına seninle olmayı koyarsa sana gelir, o gelsin sana yoksa bu ilişkiden hayır gelmez, onu ikna etmiş gibi olmak istemiyorum. Korktuğunu düşünüyorum, ne vazgecebiliyor ne sorumluluk alabiliyor. Bir yanım diyor ki belki doğrusunu yapıyor senin göremedikleri o görüyor. Acı çekiyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. Dışardan bir bakışa ihtiyacım var sanırım.
annesinin bulduğu biriyle evlenecek bu adam zaten kendisi de evet demiş siz hala neyi soruyorsunuz ki? Ayrıca tüm bunlar olmasa bile ilişkide erkeğin kadından daha az kazanması ya da eğitim durumunun daha kötü olması sorun bence ileride başınıza kakardı

Merhaba.. Sizin ilişkiniz maalesef kısır döngüye girmiş.. O canı sıkıldıkça size yazıyor anladığım kadarıyla ciddi de değil.. Siz bu kadar üzülürken o hiç bir şey yapmıyor. Bence onunla net bir şekilde konuşup ona göre kararınızı verin.

Bu erkek sizle ciddi düşünmüyor kesinlikle.Engellemekle iyi yapmışsınız daha da cevap vermeyin size yazınca bir beklentiye düşmeyin . Sizinle oyalanmaya çalışıyor.Bu tür kelek tiplere yüz vermeyin .Önce büyüsün ana kuzusu

X