İlgisiz erkek sevmiyordur! Buradakilere lütfen kulak verin.

Teşekkür ederim.alıyorum ama düşüncelerimin yine de doğru olduğunu düşünüyorum.sadece kafam dağılıyor ve dayanmam kolaylaşıyor.zaten domtor da demişti hayat algın çarpık değil ama yapacak birşey de yok diye.
iyide düşüncelerin normal değilki
özellikle başkaları hakkında söylediklerin
hiç tanımadığın insanlar hakkında bu kadar kesin konuşamazsın
bence kendini kandıran sensin kendini bişilere inandırmışsın ve bunlar çok negatif şeyler
bunlardan acil kurtulmaya bak allah şifa versin geçmiş olsun

iyide düşüncelerin normal değilki
özellikle başkaları hakkında söylediklerin
hiç tanımadığın insanlar hakkında bu kadar kesin konuşamazsın
bence kendini kandıran sensin kendini bişilere inandırmışsın ve bunlar çok negatif şeyler
bunlardan acil kurtulmaya bak allah şifa versin geçmiş olsun
Sağol.umarım hiç benim gibi olmazsın.

Eğer bir kadın gerçekten güçlü ve özgüveni yerindeyse erkeğin sevgisine ilgisine ihtiyaç duymaz
Sevdiğin adama ihtiyaç duymak seni özgüvensiz, güçsüz yapmaz..
Ama; ihtiyaçla isteği de karıştırmamak lazım.

İhtiyaç duymasak da; isteyebiliriz.
Siz kulağınıza taktığınız küpelere ihtiyaç mı duyuyorsunuz mesela? Hayır, sadece istiyorsunuz, istediğiniz için de kimseye laf düşmez. Takarsınız.

Bu ömrü yaşanılır kılan şeyler vardır. Dostluk, yarenlik, sırdaşlık, sevgililik, sevişmek, sohbet, ortaklık, dayanışma... Bunları isteyebiliriz hayatımızda. Ve bunları sevgilimizde/hayat ortağımızda bulmak istediğimiz için de kimseye laf düşmez (küpe örneğinde olduğu gibi)..

Ben feministim. 49 yaşındayım, özgüvenli ve kendi ayaklarımın üzerinde duran bir bireyim 24 yaşımdan beri. Ama hayatın zorluklarını eşimle sırtlanmak, bölüşmek, bu yolu onunla yürümek, onunla eğlenmek, onunla paylaşmak istedim. Benim gibi kadınlarla dolu bu ülke ve dünya. Bunlar bizi özgüvensiz veya güçsüz yapmadı, yapmaz.

Sakin olalım. Herkesin yaşayış tarzı ve düşünceleri farklı tabiki.

ben en ufak özensiz bi davranışta
hele ki başlangıç aşamasındaysak direkt şutluyorum
uzun zamandırda yalnızım yani öyle sırf yalnız kalmamak için abuk davranışları tolare edecek bi kadın değilim
3 gündür falan yazıştığım biri vardı
dün akşam bişey oldu msjlaşırken hani ipleri eline almak istersiniz ya
adamda öyle bi tavır sezdim ve bu tavrı çok ufacık bişey için gördüm
ardından başka bişi daha gördüm
ve bunların üzerine kahve teklifini kibarca reddederek muhabbeti bitirmek istedim
inanır mısınız herifin bi küfür etmediği kaldı
ben hayatımda kimseyi engellemem bunu engellemek zorunda kaldım mesela
ben artık bakıyorum kızlar
adam halinden tavrından konuşmasından belli ediyor kendini bi şekilde, bu olayda olduğu gibi
kadına nasıl davranması gerektiğini bilip bilmediğini bile çözer oldum
bakıyorum şöyle kalas yorucu bi tipse hadi güle güle diyorum
hiçte gocunmuyorum böyleleriyle ilişki yaşayıp dert sahibi olacağıma
yalnız kalırım kafam rahat olur en azından
kadın erkek rolleri çok değişmiş durumda maalesef
ama ben kadınım bana centilmen olmak zorunda bana özenli davranmak zorunda
yani tanışma aşaması karşıdakini etkileyebileceğiniz tek aşamadır
bu aşamada falsosu olduğu takdirde devam etmenin bi anlamı yok
yeni tanışma dönemlerinize çok dikkat edin ve en ufak bi terslikte tavrınızı koyun kızlar
insanız elbet hata payı vardır, tavrınıza rağmen düzelme olmuyorsa bitirin gitsin
çok netim bu konuda
gerçekten çok sayıda erkek var böylelerine kalmadık yani

ha bu arada öyle haksız yere ergen tribine falan girmedim
dikkat ettiğim bi durumla ilgili olumsuz bişi gördüm kendisine söyledim
binn tane kılıf uydurdu paragraf yazmış kendini haklı çıkarmak için
herif manipülatör değilse bende bişi bilmiyorum öyle diyeyim size

İlgi karşılıklıdır. Şuda gerçektirki evliliklerde zamanla monotonlaşma hatallaşma oluyor. Siz galiba evlendiğiniz günden beri hiç ilgi görmemişsiniz ki, ilgisizlikten dolayı boşanmışsınız. Aranızda hiç sevgi yokmuş galiba

Merhaba sevgili hemcinslerim.
Bu ara ilgisiz eş, sevgili konuları çok yoğunlaştığı için bunları buraya yazmak istedim.
Ben de evlendim ve geçen hafta ayrıldım. Daha sözlülük ve nişanlılık dönemlerimde yapma, etme, evlenme diyenler oldu ama biz kadınlar daha duygusal varlıklar olduğumuz için ben dinlemedim. Benim yalnızlık korkum da var. Onun da etkisi oldu tabiki.
Henüz evlenmemiş olan hemcinslerime söylemek istediğim şeyler var.
Eğer daha sevgiliyken bile yalnız hissediyorsanız, ilgisizlikten yakınıyorsanız lütfen ama lütfen evlenmeyin arkadaşlarım. Hayat kimsenin sizi bu kadar değersiz hissettireceği kadar uzun değil. Emin olun hayatınızda birinin olmaması biri varken yalnız hissetmekten çok daha kolay. Bir de burada yapılan yorumlara kulak verin lütfen. Herkes belli şeyler yaşıyor, görüyor, geçiriyor. Ne olursa olsun kadınların değerini hep birlikte yükseltmeliyiz. Küçücük sevgi kırıntıları için kendimizi yakmayalım artık. Özellikle çalışan kadınlar için erkeklerden beklediğimiz tek şey ilgi ve sevgiyken onu da veremiyorlarsa defolup gidebilirler. Ben seni seviyorum ama gösteremiyorumlara da inanmıyorum ben artık. Seven insan bal gibi de gösteriyor ilgi yoksa sevgi de yoktur. Boşuna kendimizi kandırmayalım.
Yalnızlık korkusu eskiden bende de vardı.Ben onu yendim.Gecmis olsun bende ayrılmakta geç karar verdim.Ama bizim sevgililik nişanlılık dönemimiz güzeldi.Ne zaman resmi nikah oldu.Sorunlarimiz baş gösterdi.

Eğer bir kadın gerçekten güçlü ve özgüveni yerindeyse erkeğin sevgisine ilgisine ihtiyaç duymaz kimseden sevgi dilenmez.
Neden evleniyoruz o zaman? Gücümüze güç katmak için mi?
Hayatım boyunca güçlü bir kadın oldum ama bir o kadar da bir erkek tarafından sevilme ihtiyacı hissettim.

X