İlgi gören erkek şımarır mı?

Kızlar ben biriyle yeni tanıştım şimdilik yakın arkadaşız. Bana geçmişte yaşadığı depresyonlardan bahsetti. Kimse onun yanında olup destek çıkmamış. Kimseye güveni kalmamış. Ben onun yanında olmak değer verdiğimi hissettirmek güvenini kazanmak istiyorum. Ama gösterdiğim ilgi ters teper şımarır diye endişeliyim. Bana akıl verir misiniz? Önceden biraz mesajlaşmamız var ama zaten her gün görme fırsatım olduğundan ben de artık yazmıyorum

Gerçekten size değer veren biriyse, sizi rahatsız edecek, arka plana atacak şekilde arsız arsız şımarmaz.

İnşallah, inşallah, inşallah. :KK200:

Sizin gibi bazı üyeler sevgililerini, eşlerini anlatınca öyle imreniyorum ki bahsettikleri bu adamlar gerçekten bu ülkede mi yaşıyor diyorum çünkü böylelerine hiç rastlamadım maalesef ve tanıştığım her adam yaşattığı hayal kırıklığıyla iyi adamların var olduğuna ilişkin inancımı derinden sarstı. Gerçekten bilemiyorum ama sizin gibi örnekleri gördükçe çok mutlu oluyorum, inanın.

Ben de sabırla bekliyorum böyle bir adamı.

Mutluluğunuz, huzurunuz daim olsun. :KK36:
Amin tatlim cok sagol
Yanliz madem yorumlarimi biliyorsun , esas onemli olanin sen olsugunu da biliyorsundur :)
Her zaman yaziyorum burada , bir kadin kendini severse , kendine deger verirse , dik durursa , guclu olursa karsisina cikan erkek de ona cok deger verir ve sever :)
Ben bugune kadar aksini hic yasamadim , cogunuzdan yasliyim malum :)

Ekstra fazladan ilgi ve guven kazanma cabasina gerek yok bence siz yaptikca iyice nazlanir evet. Birakin zamanla tanir zaten. Bi de yeni tanistik ama yazmissin ama ne kadar oldu? Direk yok depresyon, yok guven sorunum diye baslayan iliskiler ilerde cok bunaltici olabilir.

Ekstra fazladan ilgi ve guven kazanma cabasina gerek yok bence siz yaptikca iyice nazlanir evet. Birakin zamanla tanir zaten. Bi de yeni tanistik ama yazmissin ama ne kadar oldu? Direk yok depresyon, yok guven sorunum diye baslayan iliskiler ilerde cok bunaltici olabilir.
yaklaşık 2-3 ay oldu. ortak arkadaşlar vesilesiyle tanıştık. sosyal medyadan ben eklemiştim sonra o yazdı ben yazdım derken birkaç kere konuştuk. şu sıralar o da yazmıyor ben de yazmıyorum zaten her gün mutlaka karşılaşıyoruz. genelde ortak arkadaşlarla beraber takılırız, bir kere baş başa oturup sohbet edelim dediğinde bana bunlardan bahsetti çok üzüldüm. henüz başlayan bir şey yok, zaten ilk isteğim öncelikle yakın arkadaş olmak. zor günler atlattı ben de yanında tek destekçi olmak isterim, ama açıkçası fazla da yüz vermek istemiyorum çünkü tanımıyorum. umarım yanlış bişey yapmadım diye düşünüyorum, gördükçe hal hatır sorup biraz destekleyici konuşmayı hedefliyordum

Bakın bunu ,anlattıklarınızı, size bu kadar hissettiren, bilmenize bir şekilde sebep olan veya söyleyen adamdan benim hislerime göre bir cacık olmaz.
Yani bir de üstüne şımarcağını şu andan hissediyorsanız hiç olmaz.

Birine destek olmak içten gelir, kalbin ısınır sorgulamazsın şımarmakla alakası olmadığını bilirsin. Çok stratejik.

Bakın bunu ,anlattıklarınızı, size bu kadar hissettiren, bilmenize bir şekilde sebep olan veya söyleyen adamdan benim hislerime göre bir cacık olmaz.
Yani bir de üstüne şımarcağını şu andan hissediyorsanız hiç olmaz.

Birine destek olmak içten gelir, kalbin ısınır sorgulamazsın şımarmakla alakası olmadığını bilirsin. Çok stratejik.
işte aradığım cevap bu olsa gerek. evet destek olmak yanında olduğumu hissettirmek ilgilenmek istiyorum ama aklımda en ufak bir acaba şımarır mı şüphesini bırakmışsa o zaman bu işte sorun var demektir, öyle davranmalıydı ki aklımda en ufak bir soru işaretine bile yer kalmamalıydı. zaten şüpheli hareketleri var. sosyal medya hesabını durduk yere silip yenisini açtı, bir insan neden durduk yere bunu yapsın. anlattığı gibi masum biri değil kesinlikle

Amin tatlim cok sagol
Yanliz madem yorumlarimi biliyorsun , esas onemli olanin sen olsugunu da biliyorsundur :)
Her zaman yaziyorum burada , bir kadin kendini severse , kendine deger verirse , dik durursa , guclu olursa karsisina cikan erkek de ona cok deger verir ve sever :)
Ben bugune kadar aksini hic yasamadim , cogunuzdan yasliyim malum :)

Bilmez miyim? :KK66:

tedavi görmüyor canım ama hala bazı bunalımlar yaşamakta

Benim bu yazacaklarımı lütfen on yargı olarak algılama, çünkü ben kendim depresyon hastasıydım uzun bir süre. Gercekten depresyonda olan bir insan (ve bunun teşhisini sadece bir doktor/psikolog/uzmam yapabilir-hic doktora gitti mi? ) bana göre sağlıklı ilişkiler kurabilmek için tedavi görmeli. Sebebine gelirsek: Yine depresif bir dönemde o kişinin başkaları gibi ilişki sürdürebilme imkanı düşük. Kendini geri çeker mesela, iletişime girmek istemez felan. Sen bunları kaldırabilir misin? Depresif bir insanla uzun zaman geçirmek (eğer ki ortada bir tedavi yoksa) ilişki yaşadığı kişidede depresyon zamanla tetikliyebiliyor (Co-depresyon). Bu durumum ne kadar vahim olduğuna bağlı. Büyük empati kapasitesine sahip olan insanlar bu durum daha da geçerli. Yani çok empati kapasiteniz varsa çok etkilenebilirsiniz ilişki ilerlese. Ayrica şimdiden nasıl güvenini kazanabileceginizi düşünüyorsunuz. İlişkilerde asla baskalarin hatalarının faturalarını ödemeyin. Ve kendinizi "ben diğerlerinden farklıyım, ispat edicem" gibi durumlara sokmayin, çünkü bu sizi epey yıpratır, karşıdaki insana da sizi yönetme fırsatı verir. Yani bence karşınızdaki insanı iyi gözlemleyin ve tanımaya çalışın. Sahsen karakteri oturan hiçbir insan ilgiyle şımarmas ama gerçekten depresyon varsa ortada daha çok dikkat edilecek hususlar var dediğim gibi. Hakkınızda hayırlısı

Benim bu yazacaklarımı lütfen on yargı olarak algılama, çünkü ben kendim depresyon hastasıydım uzun bir süre. Gercekten depresyonda olan bir insan (ve bunun teşhisini sadece bir doktor/psikolog/uzmam yapabilir-hic doktora gitti mi? ) bana göre sağlıklı ilişkiler kurabilmek için tedavi görmeli. Sebebine gelirsek: Yine depresif bir dönemde o kişinin başkaları gibi ilişki sürdürebilme imkanı düşük. Kendini geri çeker mesela, iletişime girmek istemez felan. Sen bunları kaldırabilir misin? Depresif bir insanla uzun zaman geçirmek (eğer ki ortada bir tedavi yoksa) ilişki yaşadığı kişidede depresyon zamanla tetikliyebiliyor (Co-depresyon). Bu durumum ne kadar vahim olduğuna bağlı. Büyük empati kapasitesine sahip olan insanlar bu durum daha da geçerli. Yani çok empati kapasiteniz varsa çok etkilenebilirsiniz ilişki ilerlese. Ayrica şimdiden nasıl güvenini kazanabileceginizi düşünüyorsunuz. İlişkilerde asla baskalarin hatalarının faturalarını ödemeyin. Ve kendinizi "ben diğerlerinden farklıyım, ispat edicem" gibi durumlara sokmayin, çünkü bu sizi epey yıpratır, karşıdaki insana da sizi yönetme fırsatı verir. Yani bence karşınızdaki insanı iyi gözlemleyin ve tanımaya çalışın. Sahsen karakteri oturan hiçbir insan ilgiyle şımarmas ama gerçekten depresyon varsa ortada daha çok dikkat edilecek hususlar var dediğim gibi. Hakkınızda hayırlısı
inanılmaz güzel yazarak yüreğime su serptiniz ellerinize sağlık çok minnettarım. içinde bulunduğum durumu özetleyerek çok olgunca tavsiyeler verdiniz ve olaya bakış açımı değiştirdiniz. dediğiniz gibi şimdilik gözlem aşamasında olmak ve tanımaya çalışmak en iyisi olacaktır, karşıdan istek olursa kendini hazır hissedip gelecektir zaten; eğer olmazsa da zorlamanın lüzmu yok kendimi yıpratmış olurum. ben her şeyden önce bir arkadaş edasıyla kendisiyle muhabbetimi sürdüreceğim ve yakın dostu gibi tabi ki ihtiyaç anında yardımına koşacağım, ama fazlası için dediğiniz gibi zaman lazım ki tanıyabileyim. çok teşekkür ederim

Bana ilişki kurmak için yanlış açıdan yaklaşıyorsunuz gibi geldi. Onu iyileştirmeye çalışıyormuşsunuz gibi. Sebep?

Başlığa hitaben de: Şımarık insan şımarır. Ben ilgimi taktiksel vermem içimden geldiği gibi davranırım ama fazla ama az.

Böyle taktiklere gerek yok. Karşıdakinin verebileceği tepkilere göre davranış belirlemek yerine ne iseniz o olun, gelen tepkiyi beğenmezseniz de o ilişkiye devam etmeyin.
Ben her zaman içimden geldiği gibi davranırım. İlgi gösteresim varsa gösteririm. Bundan şımarıp değişik havalara girecek bir adamsa da yoluma bakarım.

Ayrıca güven karşılıklıdır. O kim ki siz onun güvenini kazanmak için uğraşasınız? Karşılıklı emek vermeniz lazım.
Siz bu mantıkla başlarsanız 1-0 yenik başlarsınız, adam da kötü niyetliyse sizi parmağında oynatır. Buna izin vermeyin.
Karşılık göremiyorsanız uğraşmayın.

Benim fikrim şöyle.

Gerçekten bunu anlamanız için yüz yüze konuşmanız ve zaman geçirmeniz gerekebilir.
Hala utanabilen erkekler hala kıramayan erkekler var.

Ailesi tarafından bir şeyler yaşamış olabilir depresyonda olması demek bir erkeğin değer verdiği kişilerle ilgili bir muhabbet demektir.

Kolay kolay erkek depresyona girmez. Ya tipik yengeç olacak ya da başka ihtimal yok kanımca.
Muhabbetin içine taktik girdiği anda bir taraf bunu hissettiğinde ya geri çekilir ya sürekli çatışma halinde kalırsınız. Şımartmak yerine anlamaya çalışmak konuşturmak daha güzel olurdu.

Sonuçta gerçekten şımarıp şımaramayacağını algılayabilmek gerçekten çok ince bir durum. Bunu sosyal medya dan veya uzaklardan ya da konuşmalarından anlamayabilirsiniz.

Ama kendinizi de geri çekeyim ağırdan gideyim vs kasarsanız. Bence kaybetme olasılığınız çok daha fazla. Sonradan pişman olma olasılığınızı hiç karıştırmıyorum bile.

Gerçekten böyle bir insanla karşılaşabildiyseniz çok daha dikkatli gitmelisiniz benim nacizane fikrim.

X