Gebeliğe Hazırlık İleri yaş gebe kalmak isteyenler burda toplanalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
merhaba kızlar. bende 42 yaşındayım. 1,5 yıldır evliyiz. bir yıldır çocuk istiyoruz. ilk gittiğim doktor bir sorun olmadığını beklememizi söyledi. bekledik ama gelen giden olmadı. geçen ay başka bir doktorda gittim. yaşadığım şehirde iyi bir doktor olduğunu duyuyordum zaten. onunla yumurta takibi yaptık. olmadı. tüp bebek için de şu an için hazır değilim. o yüzden bu ay yine yumurta takibine başladık. ilk ay fostimon ve ovitrelle kullandım. bu ay gonalf kullanıyorum. bu gün ikinci iğnemi yapacağım. bir kaç ay böyle deneyecez. olmazsa yılbaşından sonra tüp bebek için başvuru yapacağız. aslında geçen ay çok ümitlenmiştim. hemen oluvercek gibi gelmişti ama öyle kolay olmuyormuş. ben hep üç çocuk hayali kuruyordum ama bu yaştan sonra anca bir tanesi zor olacak galiba. hayırlısı olsun da bir tane olsun diyorum artık. her şey Allah ın takdiri. ama ümidimizi kaybetmeyelim. ...

Rabbim büyük hayırlısıyla hepimizin yüzünü güldürsün ben bir bu olay için tek başıma mücadele etmek zorundayım yani tamamen şansa bıraktım

Hayırlısı olsun belli mi olur bakarsınız tüp bebek sayesinde üçüzleriniz olur.

Merhaba hanımlar
Bende 2.çocuğu istıyorum. Yaş 38
11 yaşında Bi evladım var. İlki şak dıye olunca buda olur diye bu kadar zaman bekledik.
Geçen ay başladık çalışmalara. Gün aşırı ilişki yaşadık olmadı.
Bu ay ovulasyon la takip edeceğim
Bakalım rabbim bu ay nasip edecek mi?

Mesajinizi okurken Mesaji ben yazdım sandim ay ayni ben... Bende ikinciyi istiyorum yaşım 2 ay sonra 38 olacak. 10 sene önce korunmayı bıraktığım ay çok kolay hamile kaldım. Oğlum var 2013 doğumlu 9 yaşında. Bizimde günaşırıya rağmen olmadı. Ovülasyon testlerim geldi. Adetim bitince takibe başlayacağım

Benimde testlerim yeni geldi kargodan
Adetim bitsin başlayacağım.
Gerçi daha geçen ay niyetlendik ama bakalım. Nasıl bir süreç bizi bekliyor.
Siz ne zamandır korunmuyorsunuz?

Benimde testlerim yeni geldi kargodan
Adetim bitsin başlayacağım.
Gerçi daha geçen ay niyetlendik ama bakalım. Nasıl bir süreç bizi bekliyor.
Siz ne zamandır korunmuyorsunuz?
2 aydır korunmuyorum ama ciddi anlamda geçen ay niyetlendik

Kizlar ovülasyon testlerim geldi laboquik. Prospektusu okudum. En son adet periyodunun başlamasından sonraki gün sayısı koymuşlar benim döngü 30 gün yani bu demek oluyor ki adetin bitiminden 1 hafta sonra teste başla. Ama bu normal yaşı genç bir kadından bahsediyor bence. Ben ya erken yumurtluyorsam?? Yarın basliyim teste değil mi

Teste adet bitiminden sonra başlanıyor cnm

Hanımlar hepimiz hemen hemen aynı ysşlardayız adet gün sayılarınızda azalma varmı
Tam tersi uzama var
Benim adetlerim 10 gün sürüyor.

10 günden aşağı temizlenemiyorum.
Adetlerımde düzensiz ama ergenlikten beri böyle. 40 günde bir oluyordum.

Son 1 yıldır biraz düzene girdi.
1 ay 30 günde bir duzenli, 1 ay 7-10 gün gecikmeli oluyorum.
Hayatım boyunca 2 yada 3 kez günü gününe olmuşumdur

Bu arada geçen ay kadın doğuma gittim.
Hiçbir sorun gözükmüyor dedi.
Alttan kamerayla baktı.

Bnde yarın başlayacağım testlere. Bakalım nezamanlar yumurtluyormuşum
Gün aşırı ilişki çok yorucu oluyor çünkü

Selam kizlar , bende 39 yasindayim bu ay itibariyle, 3 senedir evliyim 2 senedir ugrasiyoruz bizde. 2 kere kendiliginden hamile kaldim ama dis gebelikmis. O %1-2 lik oran beni buldu anlayacsginiz 1 basarisiz tup bebek girisimim var . Sonra miyom aldirdim 4 aydir korunuyoruz. Onumuzdeki ay dondurabilidigim tek yumurtami koydurucam ama acaba bu ay random denesek mi diye serytan durtuyor bizi . Ve tabi ki asiri korkuyorum acaba yine dis gebelik mi geciririm diye hazir bir ay kalmis riske atmasa
Mi? offf cok kafam karisik anlayacwgniz. Suan 2 yumosum var zaten baska da olmuyor . Sizce beklesemmi oylesine de olsa denesem mi kafamda deli sorular

Katılıyorum çalışırken gün aşırı zor. Yarın testlere başlıyorum o zaman. Sabah 10.00 da yapayim ilk testi. Çizgi ikinci çizgi koyulasmaya başlayınca sabah akşam yapayım diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…