Gebeliğe Hazırlık İleri yaş gebe kalmak isteyenler burda toplanalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam kizlar , bende 39 yasindayim bu ay itibariyle, 3 senedir evliyim 2 senedir ugrasiyoruz bizde. 2 kere kendiliginden hamile kaldim ama dis gebelikmis. O %1-2 lik oran beni buldu anlayacsginiz😏 1 basarisiz tup bebek girisimim var . Sonra miyom aldirdim 4 aydir korunuyoruz. Onumuzdeki ay dondurabilidigim tek yumurtami koydurucam ama acaba bu ay random denesek mi diye serytan durtuyor bizi . Ve tabi ki asiri korkuyorum acaba yine dis gebelik mi geciririm diye hazir bir ay kalmis riske atmasa
Mi? offf cok kafam karisik anlayacwgniz. Suan 2 yumosum var zaten baska da olmuyor . Sizce beklesemmi oylesine de olsa denesem mi kafamda deli sorular😓
2 yumos varken onları denesen de son çare olarak dondurdugun yumurtayı denesen sanki daha mantıklı olur gibi. Bakarsın ikinci çocuk için kullanmak istersin dondurdugun yumurtani da.

Katılıyorum çalışırken gün aşırı zor. Yarın testlere başlıyorum o zaman. Sabah 10.00 da yapayim ilk testi. Çizgi ikinci çizgi koyulasmaya başlayınca sabah akşam yapayım diyorum
Cnm çalışmıyorum fakat yinede zor oluyor 🤭bnde yarın akşam başlıca testlere. Akşamdan aksama aynı saatlerde yapim dıyorum. Günde 1 kez yapmak garanti oluyor cnm.
Ben instada Bi sayfadan aldım testleri, takipli yapıcam bakalım bu ay..

Cnm çalışmıyorum fakat yinede zor oluyor 🤭bnde yarın akşam başlıca testlere. Akşamdan aksama aynı saatlerde yapim dıyorum. Günde 1 kez yapmak garanti oluyor cnm.
Ben instada Bi sayfadan aldım testleri, takipli yapıcam bakalım bu ay..
Kafam karıştı bende mi akşamları yapsam acaba

2 yumos varken onları denesen de son çare olarak dondurdugun yumurtayı denesen sanki daha mantıklı olur gibi. Bakarsın ikinci çocuk için kullanmak istersin dondurdugun yumurtani da.
Acikcasi 2 kere dis gebelik gecirince korkuyor insan ama 2. Cocugu dusunmuyorum . Daha dogrusu dusunemiyorum 😂 eskiden 3 tane yaparim derken birini bile bulamiyorum suan 😁😁 1 tane olsun benim olsun . Ama gozumu karartip random bir denemek istiyorum😊

Acikcasi 2 kere dis gebelik gecirince korkuyor insan ama 2. Cocugu dusunmuyorum . Daha dogrusu dusunemiyorum 😂 eskiden 3 tane yaparim derken birini bile bulamiyorum suan 😁😁 1 tane olsun benim olsun . Ama gozumu karartip random bir denemek istiyorum😊
Hahh şöyle cesur ol. Tazesi varken hâlâ yumurtluyorken dene kuzum yaa

kızlar selam bende 35 yaşındayım gebelik düşünüyorum 2. :) 12 yaşında bir kızım var bende o hemen olunca 2. de ole olur sandım ama malesef hayal kırıklığı yaş geçince gençlik gibi olmuyormuş. tahlillerimi yaptırdım sorun çıkmadı hsg filmi çekildim onda da sorun yok klomen verdi dr yumurtam oluşmuş ama büyük 26mm dr çok güzel bu haftayı değerlendir dedi çatlatma iğnesi vermedi çatlamak üzere dedi gerek yok iğneye dedi ama forumda okuduklarım hayal kırıklığı yaşattı kiste dönüşür vs gibi bekliyorum bakalım denemeleri yaptık :) hayırlısı olsun inşallah bir de ovulasyon testinde hep silik iki çizg var yumurtam olmasına rağmen pik koyu çizgiyi hiç görmedim dr gördüğü anda yaptım aynı akşam ama yine de pik değildi anlayamadım ovulasyon testini

Ben de öyle diyodum. 3 tane yaparım diye düşünüyordum. Ama şimdi bırvtane olsun sağlıklı olsun diyorum artık. 🤣🤣

kızlar selam bende 35 yaşındayım gebelik düşünüyorum 2. :) 12 yaşında bir kızım var bende o hemen olunca 2. de ole olur sandım ama malesef hayal kırıklığı yaş geçince gençlik gibi olmuyormuş. tahlillerimi yaptırdım sorun çıkmadı hsg filmi çekildim onda da sorun yok klomen verdi dr yumurtam oluşmuş ama büyük 26mm dr çok güzel bu haftayı değerlendir dedi çatlatma iğnesi vermedi çatlamak üzere dedi gerek yok iğneye dedi ama forumda okuduklarım hayal kırıklığı yaşattı kiste dönüşür vs gibi bekliyorum bakalım denemeleri yaptık :) hayırlısı olsun inşallah bir de ovulasyon testinde hep silik iki çizg var yumurtam olmasına rağmen pik koyu çizgiyi hiç görmedim dr gördüğü anda yaptım aynı akşam ama yine de pik değildi anlayamadım ovulasyon testini
Koyulasmaya başlayınca çizgi Sabah akşam mi yaptınız testi

İlk testimi yaptım Cook silik çizgi vardı. Arşive kaldırdım 😜
Cnm benim ovulasyon testlerini takip eden bayan koyu çift çizgiyi gördüğümüz anda 3 gün üst üste hatta çatlama gördüğümüz gün dahil 4 gün üst üste ilişki öneriyor

Benim kargom daha gelmedi bugun 9. Günüm adetim yeni bitti

Cnm benim ovulasyon testlerini takip eden bayan koyu çift çizgiyi gördüğümüz anda 3 gün üst üste hatta çatlama gördüğümüz gün dahil 4 gün üst üste ilişki öneriyor

Benim kargom daha gelmedi bugun 9. Günüm adetim yeni bitti
Yazik ayol adama 4 gun ustuste 😂 sperm mi kalir 🫣 benimde bugun baktim pike yakin sok oldum normalde daha ilerki gunlerde brkliyordum ama aksi gibi esimde is icin sehir disina gitti ancak sabaha karsi gelir iyi ki bi random deneyelim dedik 😂 sans daima benden yana. Random dedik ama benim elimde hala testler haha.

Yazik ayol adama 4 gun ustuste 😂 sperm mi kalir 🫣 benimde bugun baktim pike yakin sok oldum normalde daha ilerki gunlerde brkliyordum ama aksi gibi esimde is icin sehir disina gitti ancak sabaha karsi gelir iyi ki bi random deneyelim dedik 😂 sans daima benden yana. Random dedik ama benim elimde hala testler haha.
Sperm sorunu yoksa 3 gün üst üste varsa gün aşırı ilişki öneriyorlar

Evet evet bana da oyle soyledi biraz once test aldigim yere sordum ama bana 3 gun cok fazla 🫣😂
Mehmet Fatih Karslı nın canlı yayınında denk gelmiştim diyorki 3 gün üst üste yada gün aşırı yanlış çünkü sperm tahlili alacağımız zaman 4 gün cinsel perhiz öneriyoruz hastalarımıza canlı ve sağlıklı kalabilmeleri açısından yani hanımlar bu doğruysa yumurtlamadan 3 gün önce yumurtladığınız an ve onu takiben 3 gün daha uygun olmazmı

X