Gebeliğe Hazırlık İleri yaş gebe kalmak isteyenler burda toplanalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaşlar ben de 39 yaşındayım 1 oğlum var 15 yaşında 37 yaşında bir gebelik yaşadım 35 haftalık ölü doğum yaptım bakalım korunaksız ilerliyorum yeni tahlil yaptırdım oluru var gibi hayırlısı olur ve doğarsa dünyalar benim olur abisi ve babasıyla uzun ömürlü verecekse rabbim burdayım birbirimizin güzel haberlerini alıp motive olmak dileğiyle

Merhaba arkadaşlar ben de 39 yaşındayım 1 oğlum var 15 yaşında 37 yaşında bir gebelik yaşadım 35 haftalık ölü doğum yaptım bakalım korunaksız ilerliyorum yeni tahlil yaptırdım oluru var gibi hayırlısı olur ve doğarsa dünyalar benim olur abisi ve babasıyla uzun ömürlü verecekse rabbim burdayım birbirimizin güzel haberlerini alıp motive olmak dileğiyle
Başınız sağolsun 🙏🏻 Ne tatlısınız 😻 taptaze kan gelecek aileye 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Başınız sağolsun 🙏🏻 Ne tatlısınız 😻 taptaze kan gelecek aileye 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Ahhhh inşallah evimin abisinin babasının onun kokusuna ne çok ihtiyacı var hepimize çok iyi gelecek motivasyona ihtiyacım var inşallah şuraya yazan herkesin sağlık sıhhatle kavuşacağı minikleri sırayla gelir 🙏🏻🙏🏻

Merhaba bende yaş 35 yakında 36 ya gircem ikinci çocuğu düşünüyorum Mayıs'ta kimyasal Ağustos ta kalbi durdu yani iki başarısız gebelik geçirdim bilmiyorum yaş faktöründen dolayı mı ilk çocuk şak diye olunca diğeri de olur düşüncesindeydim ama 12 yıl aradan sonra hiçte öyle olmadı şimdi kan ilacı kan sulandırıcı bide folik asit kullanıp yeniden deniyorum ama korkularımı atamıyorum hiç ümitlenip sevinemiyorum
Düşük ve kimyasal için dereotu yiyin diyorlar ama:/ geçmiş olsun umarım tekrar olmaz daha doğrusu sağlıklı olsun

Aranızda bu süreçte yani düşünmeye başladığınızdan Bu yana folik asit kullanan yada olması için aldığınız yaptıyığınız bir kür yada bir takviye alan varmı

Merhabalar, ben de 38 yaşındayım ve 2,5 yaşında bir kızım var. İkinci çocuk için uğraşıyoruz. İlki için de uğraşmıştık 1,5 yıl ve tüp bebeğe başlayacaktık ki rahim filmi çekildi. meğer rahimde yapışıklık varmış histereskopi ile açıldı ve tam 2 ay sonra hamile kaldım. Doktora gittim film çekilmedi ama bi sorun yok dedi deneyin dedi. Aşılama yaptık olmadı. Sonra eşim 6 ay şehir dışındaydı aralıklı olarak görüştük hiç denk getiremedik. 3 aydır birlikteyiz ama denesek de olmuyor. Bat 1 Aralık ama bu sefer de olmayacak muhtemelen. Bu hafta annem ameliyat olacak tüp bebek ya da aşılama vs bu ay yapamayız. Annem iyi olsun belki Ocak ayında denemek istiyorum. Ama çevremde de tüp bebek geçmişi hüsran olan o kadar çok insan varki korkuyorum. Ama ikinci bir çocuk hatta belki ikiz o kadar çok istiyorum ki 🙏. Halen kızımın küçülen ya da bebeklik oyuncaklarını veremedim kimselere belki kardeşi olur diye. Normalde evimde kullanmadığım gitmediğim çoğu şeyi hatırası yoksa tutmam veririm. Ara sıra bu siteye girip anneler gruplarını okuyup takip ediyorum. Çok hoşuma gidiyor. Kan vermeye gidenlerin sonuçları çıktı mı diye merak ediyorum ve yüksek sonuçlar okuyunca seviniyorum. İkinci çocuğu ilki kadar istemem, peşine düşmem diyordum ama öyle olmuyormuş. Onu da ilki kadar çok istiyorum. İnşallah dileyen her kadın istediği ayda hamile kalır 🙏.

Ben arada bir aklıma gelirse buzdolabında sakladigim ocean mummy var ondan içiyorum sabahları. Aslında düzenli başlasam iyi olacak. Adetimi bekliyorum sat 30 Ekim. Bat 28 Kasım ama beklenen adet günü bazen bir kaç gün şaşabiliyor. Adet sonrası şu kürlere bende başlayacağım. İncir havuç soğan suyu vs. Birde düzenli folik asit almaya başlayacağım. Test yaptım bugün yine negatif çıktı. Aşırı sağ kasığımda ağrı var goguslerimde şişlik yok ama ağrı var. Pts veya salı belli olur sanırım neden olduğu olmazsa kan vereceğim salı günü.

Allah herkesin gönlüne göre versin 🙏🏻🥰
Canım bişey sorcam sana klomen donrası kistten bahsetmiştin ya sen de , o kist için ne vermişti sana doktor hatırlıyor musun ? Senin peşinden geliyom resmen dediklerini ardından yaşıuorum ben de 😂😂 bana cyclo proxn.. gibi bişey verdi kist için önce kist geçsin dedi klomen sonrası adetim hem geç geldi hemde bir gün gün simsiyah geldi ve kesildi doktor kist gitmemiş adeti engelliyo dedi bu ilacı verdi ve bu esnada korun dedi . Senin nasıldı o sürecin korunmayı sana da söylemiş miydi

Canım bişey sorcam sana klomen donrası kistten bahsetmiştin ya sen de , o kist için ne vermişti sana doktor hatırlıyor musun ? Senin peşinden geliyom resmen dediklerini ardından yaşıuorum ben de 😂😂 bana cyclo proxn.. gibi bişey verdi kist için önce kist geçsin dedi klomen sonrası adetim hem geç geldi hemde bir gün gün simsiyah geldi ve kesildi doktor kist gitmemiş adeti engelliyo dedi bu ilacı verdi ve bu esnada korun dedi . Senin nasıldı o sürecin korunmayı sana da söylemiş miydi
Duphaston diye bir ilaç vermişti. Yanlış hatırlamıyorsam günde 2 adet. Bitiminde adet oluyorsun. Sonra adet ile kist atılıyor vücuttan. Ama muhakkak Dr kontrolünde olması gerekiyor. Korunmamizi söylemedi. Zaten bu ilacı yumurta dollensin diye de kullaniyorlarmis. Biz hiç korunmuyoruz yıllardır. Kist korkutmasın gözünü, klomen sonrası hep oluyor bu 😐

Duphaston diye bir ilaç vermişti. Yanlış hatırlamıyorsam günde 2 adet. Bitiminde adet oluyorsun. Sonra adet ile kist atılıyor vücuttan. Ama muhakkak Dr kontrolünde olması gerekiyor. Korunmamizi söylemedi. Zaten bu ilacı yumurta dollensin diye de kullaniyorlarmis. Biz hiç korunmuyoruz yıllardır. Kist korkutmasın gözünü, klomen sonrası hep oluyor bu 😐
Kistle ve bu ilaçla hamile kalmanı istemeyiz dedi. Ama burdan okudum bir sürü her yeri kimseye korunmaktan bahsedilmemiş kararsız kaldım o yüzden , hoş zaten olmadı olmadı da bu aya mı denk gelecek sanki ben de korunmuycam ama öyle pek üstüne de düşmüycem
Ara kontrole çağırmadı adette gel dedi yine

Kistle ve bu ilaçla hamile kalmanı istemeyiz dedi. Ama burdan okudum bir sürü her yeri kimseye korunmaktan bahsedilmemiş kararsız kaldım o yüzden , hoş zaten olmadı olmadı da bu aya mı denk gelecek sanki ben de korunmuycam ama öyle pek üstüne de düşmüycem
Ara kontrole çağırmadı adette gel dedi yine
Tamam ama adette muhakkak git, kisti gözlemleyecek 👍🏻 Çok geçmiş olsun 🙏🏻

Aranızda bu süreçte yani düşünmeye başladığınızdan Bu yana folik asit kullanan yada olması için aldığınız yaptıyığınız bir kür yada bir takviye alan varmı
3-4 aydır folik asit +d vit + çörekatu bal tarçın + q10 + havuç kürü+soğankürü ne varsa yaptım

Süt buharına da oturdum ama çok disiplinli değil dayanamadım çok sıkcatı birde maalesef tam da olması gereken o günlerde yatılı misafirlerim geldi 🥹

X