İlaç bırakmak

Azaltmaya karar verdim...
Doktora gitmeden azaltıcam..
Zaten dozum düşük birazda 5mg devam edip istediğim tamamen bırakmak.. Saolun arkadaşlar motive için.. zmn yasdım cnm adını

amaaaan biralin gitsin uyusturup uyusturup atiyor doktorada danisin ilaclar mucize ya:hulya:

Azaltmaya karar verdim...
Doktora gitmeden azaltıcam..
Zaten dozum düşük birazda 5mg devam edip istediğim tamamen bırakmak.. Saolun arkadaşlar motive için.. zmn yasdım cnm adını

Genel olarak herkeze aynı ilaç veriyorlar galiba yada herkezin sorunu aynı mı? Bizi bu sorulara yönlendiren sebepler ne? Herşeyden önce doktorlar buna çözüm bulsalar belki ilaçtan daha fazla yararı olacak.. ARKADAŞIM İLACI BIRAKMAK İSTİYORSAN BIRAKTIKTAN SONRAKİ YAN ETKİLERİNİ OKUMA,İLACI BIRAKANLARIN YORUMLARINI OKUMA.. BENİM YAPTIĞIM HATAYI YAPMA:)))) İLACI BIRAKMA SÜRECİN ZORLAŞIR.DENE BAKALIM KENDİNİ YAZDIKLARINA BAKTIMDA SEN BU HAPI BIRAKACAK KADAR GÜÇLÜSÜN,DOZLARINI DA AZALTMIŞSIN.KORKMA AKLINDAKİ KÖTÜ DÜŞÜNCELERİN HEPSİNİ SİL.EMİN OL İLACI BIRAKTIKTAN SONRA DAHA DA SAĞLAM DAHA DA GÜÇLÜ OLACAKSIN.ALLHIM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN....

Ben de bugün dozumu düşürdüm yavaş yavaş bırakacağım canım ilacımı. Bana yanlış ilaç verdiler 3 aydır kullanıyorum. Çok üzgünüm çoook Asistan doktor bakmıştı bana. Tekrardan kontrole gidip doğru ilacı yazdıracağım. Onun için de bunu bırakıyorum. :sinifsinif:

Canım ben çok istikrarlı ve güçlüyüm..
Sadece sorunlarım vardı (kayanana vs) kafama taka taka hasta oldum..
yoksa ben ilaçsızda yaşayabileceğime inanıyorum..
Ama rahat bırakmıyorlardı beni bende ilaca sığınıp kendimi uyuşturuyorum..
Eşim çok kızıyor..
Ama ilaç beni daha dingin yapıyor..
Yarıma düşürebildiysem bırakabilceğimede inanıyorum ben..
Doğru ilaç olması tabiki iyi birşey benim ilacım doğru ilaç.. ben inanıyorum doktoruma..

Benimde baş sorunum kaynana.... ve diğer sorunlar.Sinir hastası etti beni,sonradanda takıntı başladı.B u takıntılar sağlığımla ilgili takıntılar şimdilik iyi gidio ,inşallah biran önce düzelirim..

Ben de bugün dozumu düşürdüm yavaş yavaş bırakacağım canım ilacımı. Bana yanlış ilaç verdiler 3 aydır kullanıyorum. Çok üzgünüm çoook Asistan doktor bakmıştı bana. Tekrardan kontrole gidip doğru ilacı yazdıracağım. Onun için de bunu bırakıyorum. :sinifsinif:

İçin nasıl rahat ediyorsa onu yap canım,kendini iyi hissetmen önemli.Bende ilk defa depresyon ilacı kullanıyorum.Baya araştırdım hepsini genel olarak ilaçlar belli yani adı olan 3 - 5 ilaç hepimize aynılarını veriyorlar gibime geliyor..Allah yardımcımız olsunda gerisi boş..Bende hapımı hiç içmek istemiyorum.Normalde de zaten iyi şeyler düşününce iyi oluyorum kötü şeyler düşününce kötü,ilaç sadece boşvermemi sağlıyor.O duygudan da şüpheliyimCADIARZU Acaba boşvermemi sağlayan ilaç mı? Yoksa benim o yönde olan düşüncelerim mi? Diye bilmiyorum bu sorulardan kurtulurum inşallah...

Bir sorum daha olacak antidepresan haplarla ağrı kesici kullanmanın bir sakıncası var mı acaba? Bu konuda da bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Bir sorum daha olacak antidepresan haplarla ağrı kesici kullanmanın bir sakıncası var mı acaba? Bu konuda da bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Cnm ilacımın adını biliyorsun zaten..
2 ay önce soğukalgınlığı şikayetiyle doktora gittim..
Ağrı kesici antibiyotik birde soğıkalgınlığı için ilaç verdi 3 ilaç..
Dedim antidepresan kullanıyorum v-beraber alıcam bişiy olur mu hayır dedi bişi olmaz..
Yani ben kullandım bişi olmuyor..

Teşekkür ederim.Başım çok ağrıyordu,içecektim acaba içilir mi içilmez mi diye tereddütte kaldım.ıçememiştim,yardımcı olduğun için sağolopuyorumnanaktan

Teşekkür ederim.Başım çok ağrıyordu,içecektim acaba içilir mi içilmez mi diye tereddütte kaldım.İçememiştim,yardımcı olduğun için sağolopuyorumnanaktan

Rica ederim canımopuyorumnanaktan

Antidepresan ile antibiyotik kullanıyorum tatlım ben de. sositososito

ilacı kullandığınız süre ne kadar uzunsa bırakma aşamasın da o kadar zorlanıyosunuz.6 yıldır antidepresan içen 1 yıla yakındır da bırakmaya çalışan biri olarak sölüyorum bunu:) size tek tavsiyem iyi düşünün gereksiz yere kullanmayın.her dr güvenmeyin.çok gerekli der ise dr o zaman kullanın ve ASLA hiç bir şekilde kendi başınıza bırakmaya kalkmayın

Bende bir de bu bırakma süresinde sürekli istemsiz sallanma yani ayak sallama titiretme bacak sallama oluyor..
Farkında olmadan yapıyorum bunu fark ettiğimde kendimi kontrol ediyorum annemin fln dikkatini çekiyor sürekli uyarıyor beni..
ılacımın prospektüsünde okudum sallanma titreme olurmuşş ilaç bırakma dönemlerinde sizce normal mi
ben öyle yaparak snaırım kendimi rahatlatıyorum..
sizde de oluyor mu?

Ben ilaca ilk başladığımda ellerimde titreme ve ayaklarımda sallanma oluyordu..ınsan farkedince kontrol ediyor,farkında olmayınca sürüp gidiyor.Beni de uyaranlar çok oldu,zamanla kendiliğinden geçti.Başlarken olmuştu,sanırım bırakınca da olacak:)))) Bu ilaçtan sonra bir daha ilaç kullanacak olursam NE YAN ETKıLERıNE BAKACAĞIM,NEDE BIRAKTIKTAN SONRAKı ETKıLERıNEbayanssulusmile

ilacı kullandığınız süre ne kadar uzunsa bırakma aşamasın da o kadar zorlanıyosunuz.6 yıldır antidepresan içen 1 yıla yakındır da bırakmaya çalışan biri olarak sölüyorum bunu:) size tek tavsiyem iyi düşünün gereksiz yere kullanmayın.her dr güvenmeyin.çok gerekli der ise dr o zaman kullanın ve ASLA hiç bir şekilde kendi başınıza bırakmaya kalkmayın

Benimde korkularım var işte 6 ay kullandıktan sonra beyin alışınca, bu ilacın yokluğuna nasıl alışacak diye kuruuuuuuuup gidiyorum kafamda....Aslında kullanmak ta hiç istemiyorum da yine ilk baçladığım zamanlara dönerim diye ödüm patlıyorsenağlama

Benimde korkularım var işte 6 ay kullandıktan sonra beyin alışınca, bu ilacın yokluğuna nasıl alışacak diye kuruuuuuuuup gidiyorum kafamda....Aslında kullanmak ta hiç istemiyorum da yine ilk baçladığım zamanlara dönerim diye ödüm patlıyorsenağlama

Tatlım her şey düzelir kafanda kurma o tür şeyler. :1no2:

Arkadaşlar 3 - 4 gündür rüyalarımda gün içinde yaşadığım şeyleri kabus olarak görüyorum.Korkudan her yerim uyuşmuş yada yanıyo gibi oluyo,acaba haplarla bi alakası var mıdır?

X