ikiz bebek anneleri bebişleriniz kaç haftalık ve kaçar kilo doğdu?

Bebeği küvözde kalanlar emzirebiliyormuydunuz?
Ben 34+6 da doğum yaptım 2050 - 1500 dogdulae büyüğüm 19 gün kaldi kuvozde ama emzirmwdim süt sağıp verdim emmeye çağırdılR 2 gün orda kalıp emzirdim çıktı hastaneden ama küçüğüm hala küvözde kilosu az olduğu için çıkarmadılar onu:KK43: ama drum bana 34 u geçelim bi gelişimlerino tamamlamis olurlar demişti.benim hamileliğimde sıkıntılı olduğu için erken dogdular ve zayiflardi.insallah hayırlısıyla kucaginiza alirsiniz

Mrb kizlar bende yeni ikizlerime hamileyim nasipse 9 haftalik henuz..bu ikili uclu testler yapılıyor mu ikizlere..ve bundan sonra neler yapmaliyim kisaca bilgi verir misiniz.tesekkurler:)

Selamlar ikizlerim 37.haftada doktorumun karariyla dogdular..çünkü birbirlerine yakin giderken biri 1950 gr a geriledi..digeri 2750 dogdu kuveze girmedi.Zayif olan 10 gün kaldi son 5 gün emzirmeye girdim kuveze..herhangi bir sorun yasamadik..simdi 3 ayimiz bitti

Çift yumurta ikizleri iki erkek bebek bekliyorum inşallah şimdilik her şey hep yolunda gitti inşallah vaktinde gelirler küvezde kalmazlar rabbim hepimizin yardımcısı olsun 25 haftalığız bu arada

merhaba.
benim ikizlerim 37+1 haftalık biri 2500gr diğeri 2200 gr doğdular.ikiside erkek.küvezde yatmadılar.sarılık olunca yattılar.şimdi 19 aylık oldular.
sormak istediğin sorular varsa yardımcı olmak isterim.
merhaba:)
yeni doğan ikiz bebek bakımı özell,ikle 2 erkek cocuk için tavsiyeniz var mı?

merhaba:)
yeni doğan ikiz bebek bakımı özell,ikle 2 erkek cocuk için tavsiyeniz var mı?
Yenidoganlarin hepsi ayni zorlukta...yani ikizlerin..2 saatte bir beslemeniz gerekiyor.mama takviyesi olmadan çok zor yani o kadar sutum yoktu benim..sonradan artti..çoğunlukla emzirme..benim size verebileceğim en iyi tavsiye gece dinlenebilmek için süt sağın..biri emerken digerine evde kim yardimci oluyorsa sut verin ve sizin uyumanizi saglasinlar..annenin dinlenmesi hem süt hem gün icinde enerji hem de psikoloji için çok önemli..ilk aylar çok zor geçti..10 gun sonunda gaz sancisi başlıyor..mutlaka gaz için damla vb.kullanin..gazini her emzirme sonrasi çıkarın..çok agladiklarinda gazlari olduğunda banyo çok iyi gelir..banyo yaptirin her gün. Duzenlerini bozmayin evde odalarinda uyutun. Sese alışık olsunlar. Aglatmamaya çalışın ve annenin stresli olmamasi lazim bebeklere yansıyor.

Kizlar ikizler.icin besik tavsiyeniz ne acaba.ilk hamileligim nasipse ikiz olcak.16 haftalik olduk.yavas yavas bir seyler almak istiyorum.fikir verirseniz sevinirim:KK66:alis veris e kac haftalikken basladiniz

Kizlar ikizler.icin besik tavsiyeniz ne acaba.ilk hamileligim nasipse ikiz olcak.16 haftalik olduk.yavas yavas bir seyler almak istiyorum.fikir verirseniz sevinirim:KK66:alis veris e kac haftalikken basladiniz
32 haftalıkken tamamdı alışverişim ben park yatak aldım çok memnunum kıyafetlerini doğduktan sonra aldım prematüre mi normal mı olacaklar belli değildi ama onun dışında her şeyini almıştım

35+5 haftalik dogdular.oglum 2540gr kizim 2340gr dogdu.10 gun kuvezde kaldilar.simdi 26 ayliklar ve cok sagliklilar
Neden 10 gun kaldilar bende 35+4 gunluktu dogum yaptim kizlarim 3 gun kuvezde kaldilar cok sukur 2 aylik olduk sagliklilar rabbim daim etsin sagliklarini .. ecmain

Neden 10 gun kaldilar bende 35+4 gunluktu dogum yaptim kizlarim 3 gun kuvezde kaldilar cok sukur 2 aylik olduk sagliklilar rabbim daim etsin sagliklarini .. ecmain
Canım kızlarımızın arasında bir gün var bende 6 ekimde 34 haftalık doğum yaptım siz ne güzel 3 gün kalmışsınız maşallah biz 1 ay kaldık:KK43:( Allaha emanet bebişler.

Canım kızlarımızın arasında bir gün var bende 6 ekimde 34 haftalık doğum yaptım siz ne güzel 3 gün kalmışsınız maşallah biz 1 ay kaldık:KK43:( Allaha emanet bebişler.
Neden 1 ay canim cok sukur iyiler demi allahim saglikla buyutmemizi nasip etsin insallah

Canim dogum sirasinda cigerlerine su kacmisti o yuzden ne olur ne olmaz diye.bi problem olmadi ama sukur.yeni doganin gecici takipnesi deniyormus buna

Yenidoganlarin hepsi ayni zorlukta...yani ikizlerin..2 saatte bir beslemeniz gerekiyor.mama takviyesi olmadan çok zor yani o kadar sutum yoktu benim..sonradan artti..çoğunlukla emzirme..benim size verebileceğim en iyi tavsiye gece dinlenebilmek için süt sağın..biri emerken digerine evde kim yardimci oluyorsa sut verin ve sizin uyumanizi saglasinlar..annenin dinlenmesi hem süt hem gün icinde enerji hem de psikoloji için çok önemli..ilk aylar çok zor geçti..10 gun sonunda gaz sancisi başlıyor..mutlaka gaz için damla vb.kullanin..gazini her emzirme sonrasi çıkarın..çok agladiklarinda gazlari olduğunda banyo çok iyi gelir..banyo yaptirin her gün. Duzenlerini bozmayin evde odalarinda uyutun. Sese alışık olsunlar. Aglatmamaya çalışın ve annenin stresli olmamasi lazim bebeklere yansıyor.
çok teşkkürler tavsiyeler için :)

X