ikinci evliliğinizi yapacak olsanız aşk mı mantıkmı dersiniz

bu çok zor bir karar hiçbirşeyi yaşamadan öğrenemez insan sevgi o kadar güzel o kadar mutluluk verici bir duygu ki insanın sevgiden vazgeçmesi çok zor oluyor.ben olsaydım sevgi aşk derdim...ama insana aşkı sevgiyi zehir eden erkeklerde var malesef...

2. evliligimi yapacak olsam mantik derdim ama mantikli bi insan olsam evlenmezdim heralde bence a.s.

Kesinlikle aşk derim,
Aşkın içinde mantığa yer yoktur, şunu sorun kendinize önce nasıl bir evlilik istiyorum, hayatımı bu adamla geçirmeye hazır mıyım? Gerçekten karşılıksız sevebilecek miyim? Toplumda evliliğin tanımı yanlış yapılıyor evlenince karı-koca modellerine uygun beklentiler bir süre sonra evliliği çıkmaza sokuyor eğer daha iyisi olacak diye bekliyorsanız hayalkırıklığı kaçınılmaz, değişecek olan sevgiye tutumunuzu bakışınızı değiştirecek olan sizsiniz yoksa hep aynı kişi olay ve durumlarla karşılaşırsınız.
Sadece şunu düşünmelisiniz ben bu adamla evlenmek istiyorum çünkü birarada yaşamak istiyorum onu hayatımın baş köşesine oturtmak istiyorum, bu sevginin devam etmesi için ben herşeyi yaparım diyebiliyormusunuz? Hiç düşünmeden evlenin, yok eğer iyi bir koca olabilir iyi bir baba olabilir geliri iyi işi iyi vs. düşünüyorsunuz hiç düşünmeden bırakın mutlu olmak için bunlara ihtiyacınız yok.
Sakın denemek için adamı sinir etmeyin bu çok yanlış bir düşünce tarzı kendinize sorun herşeyin cevabı yüreğinizde yüreğiniz sizi asla aldatmaz.
Ben ikinci evliliğini yapmış ve sadece aşkla yapmış biriyim, ,inanın sonuç herşeye değer, sanki bir masalın içindeyim. Herkesin bu mutluluğu yaşamasını isterim. İlk evliliğim sevgi sanmak ve mantık evliliği karışımı bişeydi, ilk eşimle beş yıl flört dönemimiz oldu ben bir türlü evlenmedim bişey eksikti, ait hissedemiyordum kendimi ama toplulumuza göre çok da düzgün bir insandı kaybetmek istemedim sonuç tam bir karabasan kendinizi kandırırsanız mutluluk maskesiyle gezinebilirsiniz. Ben sahiplenmiyorsun diye onu hep suçladım o daha ne istiyorsun diye beni suçladı sonuçta bendim ait hissedemeyen onu anladım.
Sonra bitti, şuan eşimin eşimde değil canımın yarımın yanında çok mutlu ve huzurluyum, garip bir his tamamlanmak ve bilme duygusu. Onunla herşeyin çok güzel olacağını ve olduğunu onu ilk gördüğümde biliyordum. Kısaca böyle sorularınız karşılığını net verin sonrasını ötesini hiç düşünmeyin ya sevin ya terkedin:)
Her gününüz aşkla severek ve sevilerek geçsin benim gibi.

ilk evliliğim olan eşim ile büyük bir aşk evliliği yaptım..
birbirimizi kazanmak için çok mücadele ettik..
evlenmek için beraber bir hayat kurmak için çok engeller aştık..
ikinci kez evlenecek olsam yine eşim ile aşk evliliği yapardım..
neden aşk: zaten flört döneminizde onunla bir yuva hayali ile yanıp tutuşuyorsunuz..
onu kalbinizin baş köşesine zaten oturttunuz ve hep orda tutmak içinde mücadele ediyorsunuz..
evlendiniz ve artık bambaşka bir hayatın içersinde buldunuz kendinizi..
artık hayatınızda sen ve ben kelimesinin yerine biz kelimesi yer aldı..
artık hayatın yükünü beraber omuzladınız,her anlamda eş olarak berabersiniz..
ortaklaşa kurduğunuzun hayatın bütün olumsuzluklarına rağmen ayakta kalma mücadelesini
beraber göğüslüyorsunuz.bundan daha güzel ne olabilir ki??birlik ve beraberlik işte o zaman
ortaya çıkıyor, eş olmak evli olmak ve hayatı sevdiğin ve değer verdiğin adam ile sürdürmenin
ne kadar güzel olduğunu işte o zaman anlıyorsun a.s.

Bence mantık evliliği yapan ya da aşk evliliği yapıp mutsuz olan insanlar tabi ki olacaktır çevrenizde bunları kıstas almayın, çünkü herkes kendi hayatını ve aşkını yaşar. Herkes mutlaka severek ve güzel dileklerle başlıyor evliliğe, ama sevgiyi yaşarken ve ifade ederken her insanın farklı bilinç boyutları var.

Aslında hangi boyuttan ya da hangi düzeyden olursa olsun "seni seviyorum" diyen kendi bildiği gibi, kendine yettiği gibi seviyordur. Sadece seven ile sevilen ruhun olgunluk düzeyi birbirini tutmadığı için birbiriyle buluşamıyor ve hava da kalıyordur sevgiler. Bu nedenle bir süre sonra bitmeye başlıyor derin bir insansanız derin duyguları olmayan biriyle yapamazsınız ya da çok sevilmeye inanmayan biri iseniz mantık evliliği yaparak mutlu olabilirsiniz. Bu tamamıyle kendini tanımaktan geçer. Kimsenin sevgisi yada ilişkisi diğerine refarans olmamalı bence. Sizden başka kimse bilemez ne istediğinizi. Ne olur sevmekten korkmayın.

valla ben ereg 2 kez evlenseydim onu iyi tanimak isterdim yanii karakter olarak tabii kii evlenince hersey degisiyor ama ask da mantik da olurdu ask agir basardi herhalde ama cocuklarim oldugu icin evlenmezdim sanirim
kötüsü gidip de iyisi gelmez bence sas ya kumara benzertirim evlilikleri ben

bence birgün gelir aşkta biter parada en önemlisi anlaşabilmek dürüstlük sadakat güven bunlar olduktan sonra herşey yolunda gider zaten ilk evlilik veya ikinci evlilik farketmez evleneceğiniz insanı çok iyi tanımalısınız herşeyden önce dürüst olmalı yalan söylememeli yalan söyleyen insandan uzak durun her kötülüğü dokunabilir size birde ikinci evliliği düşünen bir insanda zaten mantık diye birşey yoktur kader kısmete de inanmak lazım gelen gideni herzaman aratır herkesin bir kusuru vardır dört dörtlük insan yoktur bunu unutmayın

bir dahamı asla derdim ama çevre rahat bırakırmı insanı

ben mantık evliliği yapanlardanım allaha çok şükür eşimi çok seviyorum ve çok mutluyum yine mantık evliliği yapardım heralde

canim mantik evliligi deyince herkesin aklina maddi durumu iyi biriyle evlenmek geliyor oysa durum daha farkli olmali mesela
cok asik oldugun ama kaba saba, yalan söyleyen , sorumsuz (abartayim) ve alkol bagimlisi

birini tercih edersin yoksa ?
efendi ve saygili buldugun onunla beraber olmakdan sohbet etmekden sykilmadigin, sözüne güvendigin,sorumluluk sahibi

birinimi ?
mantik evliligi gercekden oturup mantikli düsünerek yapilmis bir evliliktir para icin yapilmis degil !!

( birde benim gibi mantik ararken mantiksizligin tam ortasina dannnnn diye düsen kisiler vardir hiccc karistirmiyalim onlari :) )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…