İki tane dilegim var, önereceginiz dua var mı?

Sayilar bid'attir. Sayilarla bir yere varilmaz çünkü sayilari kontrol edeceğim derken istediginiz niyeti unutursunuz, bu yuzden ha 100 bin kere tesbih cekmissiniz ha 4444 salati tefriciye okumussunuz. Bunlar insanlari dinden uzaklastiran bid'atlerdir. Cunku çıkış amaclari insanlari Allah'a yalvarmaktan ve kendi hisleriyle dua etmekten alikoymaktir.
Has ve temiz bir gönül ile Allah'a ellerinizi açın, emin olun dualariniz kabul olacaktir insallah..
Ama özellikle 4444 salati tefriciye için ( ne kadar doğru bilmiyorum ) ne eksik ne fazla sayılar önemli, bir anahtarın dişlisi gibi düşünün şeklinde yazı okudum çoğu yerde.. Duaların sayıları ile ilgili tecrübesi ya da kesin bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Tüm dileklerinizin kabul olması dileğiyle..

Bayanlar olmasını istedigim iki tane dilegim var. 4444 salat-ı tefriciye diyorlar...Bundan baska etkili olan dualar varsa öneriye acıgım.

Sizin böyle okuyup kabul olan dileginiz oldu mu?

Merhaba kardeşim Allah'tan diliyorsun önünde aracı mı var hayır. O bize şah damarımızdan daha yakın. Ondan istediğin şeyi, aklımızdan geçen şeyi bilmeme ihtimali yok. Şüphesiz ki o herşeye kadirdir. İstediği halde elinden gelmeyen şey yoktur. Dileğinin olmayabileceğine ihtimal bile vermemek lazım. Bir dileğimiz olmamış ise de bizim için hayırlısı olmamasıdır. Dua okumak elbetteki yararlı ama 3 tane 5 tane gibi bir reçetelendirmeyi ben saçma buluyorum açıkcası. Önemli olan samimiyet ve inanç. Samimi bir şekilde huşu içinde dua edip Allah'a yaklaşmak önemli olan. Bir de eğer okumadıysanız Allah de Ötesini Bırak kitabını tavsiye ederim size.

X