İki gün öne dondurulmuş tek embriyo transferi oldum Şuan için belirti yok sürekli kendimi dinliyorum bu durum normal mi belirti olmaması

mrererdem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
327
106
41
Transferden sonra arkadaşlar ekstra dikkat ettiniz bir şey var mı ben iki gündür dinleniyorum siz neler yaptınız nasıl beslendiniz

Merhaba, ben özel bir şey yapmadım. Devamlı yatmak iyi değil, rahme kan akışının gitmesi gerekiyor. Kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Beslenmenin tutunmaya bilimsel olarak bir katkısı yok, sağlıklı beslenmek yeterli ancak siz nasıl iyi hissediyorsanız öyle beslenin bence kendinizi kasmadan. Umarım güzel haberi alırsınız

Ya daha iki gün oldu sanki 10 gündür yatıyorum zamanda geçmiyor yarın o zaman ufak bi yürüyüşe çıkayım evde kendimi çok yormadan geziniyorum Aslında iki ay önem kimyasal olunca onda çok dikkat etmedim bunda da böyle bir yöntem deniyorum:)

Bir kaç gün sonra evde kaset test var yapsam Çıkar mı 5 gün dondurulmuş embriyo

Kimyasalın sizin dikkat etmemenizle hiçbir ilgisi yok ki, sağlıksız gebelik. Kendinizi ne kadar kısıtlarsanız o kadar stres olursunuz ama dediğim gibi içiniz nasıl rahat ediyorsa öyle yapın, benim doktorum kesinlikle yatma diyor. Kaset testte çıkacağını düşünmüyorum erken gebelik testinde çıkabilir belki ama çok erken şu anda, en az bir hafta bekleyin boşuna moraliniz bozulmasın.

Tamam canım çok teşekkür ederim

Kızlar merhaba bugün test günüm biraz önce test verdim hiç bir belirtim yok zaten sadece bel ve arada karnım ağrıyor du sadece sabahları aşırı sıkışık oluyordum tuvalete hemen gitmiyordum umarım guzel bir sonuç gelir teste hiç çıkmadı çünkü biraz da umutsuz mutsuzum acikscasi inşallah pozitiftir

Transferden sonra arkadaşlar ekstra dikkat ettiniz bir şey var mı ben iki gündür dinleniyorum siz neler yaptınız nasıl beslendiniz
Ben ilk 3 gün yatmıştım çünkü doktorum 3 gün dinlen demişti. 5. gün embriyosuydu o süre içinde tutunuyor zaten. 3 gün sonra hareket etmeye başladım ama hep evin içinde. Bu sürede annemlerde kaldım, yemeklerimi o yaptı. Protein ağırlıklı beslendim et tavuk yumurta balık gibi, her yemeğin yanına da zeytinyağlı salata yedim kabız olmamak için. Bir de her gün avakadoyu tek başına yiyemediğim için muzla karıştırıp yemiştim. Bunların dışında ceviz, fındık da günlük düzenli yemiştim. Bu şekildeydi benim zaten tutunduktan sonra da aynı düzende devam ettim taa ki mide bulantısı ile beraber kusmalar başlayana dek. Inşallah sağlıkla tutunur bebeğiniz

Avokado hariç bende senin gibi yazdıklarını bidaha yazmama gerek yok canım 3 gün dinlendim ondan sonra evde dolaştım öyle yattım annem baktı eşim baktı bugün test gunumdu kan testi verdim hayırlısı olsun inşallah

Inşallah pozitif sonuç alırsınız, ben 4. denememde kavuştum. Aslında sağlıklı ise zaten ne yaparsak yapalım tutunuyor, sağlıklı değilse ne yaparsak yapalım olmuyor. Ben biri hariç diğer transferlerimde de aynı şeyi yaptım ama onlar tutmadı bu tuttu. Daha çok sağlıklı ise sağlığını koruması için beslenmeme dikkat ettim ama mide bulantıları başlayınca bu saydıklarımdan tiksindim hep kokularına bile tahammül edemiyordum, buzdolabından bile tiksindim yiyemedim hiçbirini hep serumlarla geçirdim o bulantı evresini. Çok kötüydüm sağlıklı beslensem bile geri çıkıyordu her şey ama ona rağmen o açlık zamanında bile bebeğim benimleydi. Allah size de sağlıklı bir bebek nasip etsin, inşallah pozitif sonuç alırsınız

Evet kuzum bu saydiklarını geçen sene bende yaşadım ikizlerim vardı tutmuştu coronadan dolayı erken doğumla Kaybettim 5 aylıkken bunda da tek trensfer oldum korktum ama hiç içimde birşey yok belirti yok olumsuz gibi hayırlısı olsun inşallah

Çok üzüldüm, çok acı Allah içinize ferahlık versin. Inşallah bu transfer sonucunda sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız

Harika tutunmasına çok sevindim :)) söylediklerini uygulayacağım peki sizde belirti oldu mu benim Şuan 3 günüm hala bişey hissetmiyorum

Harika tutunmasına çok sevindim :)) söylediklerini uygulayacağım peki sizde belirti oldu mu benim Şuan 3 günüm hala bişey hissetmiyorum
3 günlükken ben de bir şey hissetmiyordum sonrasında belirti olarak sadece kasıklarımda ağrı vardı adet sancısına benzer. O kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…