Iki cocuk mu tek çocuk mu

Merhaba arkadaşlar ben suan 31 yaşındayım ve 5 yaşında bir oğlum var ve yaklaşık 1 aydır kafamı kurcalayan bir durum var o da 2.cocuk konusu aslında bu konuda kafam çok karışık bazen diyorum ki ille kardeşi olması gerekmiyor ama bazen de oluyor kardeşi olsun diyorum çünkü oğlum da bazen soruyor benim neden kardeşim yok diye esim bu konuda beni zorlamiyor ama o istiyor biliyorum ona göre bu hayatta bir kardeşi olmalı insanın diyor kızlar bana fikir verin siz tek çocuktan yanamisiniz 2 cocuk mu?
Tek bebek harika.
Tek cocuk harika.
Ama tek ergen cok zor.
Kesinlikle kardes lazim

Merhaba arkadaşlar ben suan 31 yaşındayım ve 5 yaşında bir oğlum var ve yaklaşık 1 aydır kafamı kurcalayan bir durum var o da 2.cocuk konusu aslında bu konuda kafam çok karışık bazen diyorum ki ille kardeşi olması gerekmiyor ama bazen de oluyor kardeşi olsun diyorum çünkü oğlum da bazen soruyor benim neden kardeşim yok diye esim bu konuda beni zorlamiyor ama o istiyor biliyorum ona göre bu hayatta bir kardeşi olmalı insanın diyor kızlar bana fikir verin siz tek çocuktan yanamisiniz 2 cocuk mu?
5 yaşında bir çocuğun kardeş sahibi olması için bence çok erken, henüz 5 yaşında ve hala sizin sevginize ilginize ihtiyacı var 2. Çocuk geldiğinde çocuk bi anda eve başka çocuk geldiğini ve tüm odak ilgi onda olduğunu görünce çok farklı tepkiler vermeye başlayabilir. Çocuk yanlız hissediyorsa kendini arkadaşlarıyla buluşturun aktivite yaptırın. Bence 7 yaş ve sonrası ideal 2. Çocuk için biraz daha büyüdükten sonra 2. Çocuk düşünebilirsiniz

3.5 yaş arayla 2 çocuğum var. Kendimize de onlarada yaptığımız en iyi şey 2 kardeş olmaları❤️ Paylaşımlarıni ve evdeki sürekli beraber oyun oynamalarıni izlemek çok güzel 💞 Eşimde bende çok kardeşliyiz. Kardeşten yana bizim yuzumuz hep güldü çok şükür. Darısı evlatlarımıza 🙏

3.5 yaş arayla 2 çocuğum var. Kendimize de onlarada yaptığımız en iyi şey 2 kardeş olmaları❤️ Paylaşımlarıni ve evdeki sürekli beraber oyun oynamalarıni izlemek çok güzel 💞 Eşimde bende çok kardeşliyiz. Kardeşten yana bizim yuzumuz hep güldü çok şükür. Darısı evlatlarımıza 🙏
Tam olarak kaç yaşından sonra beraber oynamaya başlıyorlar acaba🙈 benimkiler 3 ve 1 yaşında şu an iletişimleri birbirlerinin elinden oyuncak almanın ötesine geçmiyor 😂

Tam olarak kaç yaşından sonra beraber oynamaya başlıyorlar acaba🙈 benimkiler 3 ve 1 yaşında şu an iletişimleri birbirlerinin elinden oyuncak almanın ötesine geçmiyor 😂
Benim küçük 2 yaşında falanken büyük 5.5 yaşındaydı. O zamandan beri güzelce oynuyorlar çok şükür. Anlaşamadıkları zaman arada oluyor ama çok az. Sizinkilerin ikiside şuan küçük oldugu için paylaşamıyorlardır ama bence 1 yıl daha sabredin sonrası daha kolaylaşır. Şuan biri 4 diğeri 7.5 yaşında maşallah diyim en iyi donemimizdeyiz baya bir süredir. Beraber saatlerce oynayabilirler. Onları böyle gördükçe iyiki iki çocuk yapmışız diyorum hiç canları sıkılmıyor. En iyi oyun arkadaşı oluyorlar birbirlerine. Başka hangi çocukla bunu yakalayabilirlerdi ki? En iyi kuzen en iyi arkadaş bir kardeş olamaz. Az sabredin sonrası harika❤️

Ben tek çocuğum belli bir yaşa kadar hiç kardeşim olsaydı diye düşünmedim, halimden çok memnundum ama yaş ilerledikçe keşke bir kardeşim olsaymış diyorum. İleride her sorumluluk tek çocuğun üstüne kalıyor. Bu dünya tek mücadele etmek için baya zor……

X