Iki cocuk mu tek çocuk mu

Merhaba arkadaşlar ben suan 31 yaşındayım ve 5 yaşında bir oğlum var ve yaklaşık 1 aydır kafamı kurcalayan bir durum var o da 2.cocuk konusu aslında bu konuda kafam çok karışık bazen diyorum ki ille kardeşi olması gerekmiyor ama bazen de oluyor kardeşi olsun diyorum çünkü oğlum da bazen soruyor benim neden kardeşim yok diye esim bu konuda beni zorlamiyor ama o istiyor biliyorum ona göre bu hayatta bir kardeşi olmalı insanın diyor kızlar bana fikir verin siz tek çocuktan yanamisiniz 2 cocuk mu?
Ben 2. çocuk yapmak istediğimde erken menopoza girdiğimi öğrendim. Bu tarz konular içimi acıtıyor. Yavrumun bir kardeşi olsun isterdim ki o da çok istedi. 2. hamileliğim düşükle sonuçlandı ve sonrasında da olmadı zaten. İmkanı olan yapsın, ben geç kaldığım için üzgünüm. Belki de hayırlısı böyleymiş diyorum . Allah yavruma uzun, sağlıklı ömürler versin ve cümlenin evlatlarına 🙏

Yok. Asla boyle dusunmeyin. Gercekten soyluyorum. 2olmasin 1olsun ama kardesi olsun. Tek cocuk diilseniz nasil bisey oldugunu anlamaniz mumkun degil elbet. Ama yasamis ve eksikligini bilen biri olarak soyluyorum ki kardessiz olmaz.
Ben de tek çocuğum ve hiç eksiklik hissetmedim aksine iyi ki olmamış dedim. Yani bu tarz konularda net bi şey söylemek pek doğru değil bence.

Merhaba arkadaşlar ben suan 31 yaşındayım ve 5 yaşında bir oğlum var ve yaklaşık 1 aydır kafamı kurcalayan bir durum var o da 2.cocuk konusu aslında bu konuda kafam çok karışık bazen diyorum ki ille kardeşi olması gerekmiyor ama bazen de oluyor kardeşi olsun diyorum çünkü oğlum da bazen soruyor benim neden kardeşim yok diye esim bu konuda beni zorlamiyor ama o istiyor biliyorum ona göre bu hayatta bir kardeşi olmalı insanın diyor kızlar bana fikir verin siz tek çocuktan yanamisiniz 2 cocuk mu?
Oyumu üç çocuktan yana kullanıyorum.

iki kardeşiz ama soranlara tek çocuğum diyorum.

eşim dört kardeş hepsi ayrı dünya tek çocuk gibi

biz kardeşten yana bitiğiz diyeyim siz anlayın.

oğlumda tek çocuk iyi ki tekim diyor.

Maddi manevi anca yetiştik zaten.

Hayırsız kardeş olacağına hayırlı güzel dostları ve eşi olsun insanın

Sözüm meclisten dışarı ama kardeşlik evlenene kadar kardeştir.

Bir söz var düşmanını dışarda arama anan zaten doğuru diye

Bu söze katılmayanlar adına sevinirim ne mutlu onlara

cocuk olarak kardes ıstemesı normal

ılerlerde de ısteyecek muhtemelen

ama sız anne olarak ne hazırsınız , baba ne kadar hazır... bunlar bıyolojık ve psıkolojık tarafı

bır de ekonomık durumu var ki, o daha zor bır taraf. ustelık sırf kardesı olsun dıye, su ankı cocugunuzun maddı ımkanlarını kısatlamak zorunda kalacaksınız yanı buna deger mı degmez mı . onemlı degıl mı. bunu en ıyı sız karar verebılırsınız

iki kardeşiz ama soranlara tek çocuğum diyorum.

eşim dört kardeş hepsi ayrı dünya tek çocuk gibi

biz kardeşten yana bitiğiz diyeyim siz anlayın.

oğlumda tek çocuk iyi ki tekim diyor.

Maddi manevi anca yetiştik zaten.

Hayırsız kardeş olacağına hayırlı güzel dostları ve eşi olsun insanın

Sözüm meclisten dışarı ama kardeşlik evlenene kadar kardeştir.

Bir söz var düşmanını dışarda arama anan zaten doğuru diye

Bu söze katılmayanlar adına sevinirim ne mutlu onlara
katılıyorum size.

eşim aılenın en kucugu ama en buyugu gıbı herseyı sırtlanmıs her zaman

benım annem yasında, onun en buyuk abısı. hem o abısı hem de dıger abı ve 2 ablası, dusmandan beter seyler yasattılar , hem annesıne hem esıme. arada duzgun kalan bır gorumcem var, o da payına bırseyler aldı tabı bu durumlarda. ve dıyor ki toplumda bıle mahcup oluyoruz bu dusmanlıklarından onların dıyor. ya da cocuklarımıza aıle bagı, kardes bagını asılırken bıle bıze bunlar kotu ornek oluyor

yanı duzgun ılıskıler olacaksa, ınsanların kardesı olsun aksi durumda olmasın.
ayrıca aile maddi olarak zorlanmayacaksa, ya da diğer cocuklardan hem zaman hem maddıyat eksılmeyecekse cocuk sayısı fazla olmalı. aksi durumda, ılerde cocuklar arasında da sorun cıkartıyor bu durum.

Neden kardesi olsun diye istiyosunuz? Büyüyünce zaten herkes kendi yoluna gidiyor. Biz iki kardesiz 23 sene boyunca hergün kavga dövüs anlasamıyorduk evimi ayırınca mesafeli sekilde mecburiyetten görüsüyoruz. Siz kardesi olsun diye yapıyosan önce kendinize sorun ben ogluma kardes getirecegim birbirine düsman ettirmeden nasıl büyütebilirim bu sekil düsüneceksiniz. Ebeveynin yetisememesinden kaynaklı iki kardes arası bagları cok zayıf kalabiliyor

Ben 4 kardesim keske tek olsaydim. Eşim tek cocuk o da bi kardesim olsaydi daha iyi olurdu diyor ama onlarin ailesine bakıyorum adam evin prensi kiymetlisi ben ise herkesin sorununu cozmesi beklenen kişi. Kendim de hamileyim 2. yi isteyecegimi hic sanmiyorum şimdiden.

Ahh ahhh bu durum benim kanayan yaram yaa oğlum ocakta on yaşına girecek nerdeyse bir tane daha çoçuğum oldun istiyorum ama olmuyo o yüzden arayı çok açmayın kızlar gerçekten bazen oğlum anne kardeşim olsun diyor çevrem baskı yapıyor ama ben çevrem için değil de kendim istediğim için yapmak istiyorum ama olmuyor dua edin de inşallah bir tane daha olsun ya 😔😔😔🤲🤲
Merhaba yaşınız kaç acaba, sağlık problemi yüzünden mi olmuyor

Üç cocuk

Eklentiler

• IMG_7843.jpeg
    IMG_7843.jpeg
    374,3 KB · Görüntüleme: 11
X