İğneli Epilasyon Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

hep kabuklanmaya dair şeyler okuduğum ve duyduğum için kabuk tutmasına kesin gözüyle bakıyordum. kabukların ne kadar sürede düşeceğini sordum sadece. tutar mı diye sormayı düşünmedim :KK70: hala kabuklanma yok ya da çok minikler ve ben fark edemiyorum. bu arada sana handan hanım hakkında bilgi amaçlı mail atmıştım birkaç hafta önce. ama iletilmedi ya da sen görmedin sanırım.
neyse şimdilik zeynep hanımdan memnunum :)

Bu yazdiginizi hic anlayamadim .ben size herhangi bir yerde, zeynep hanima gitmein, handan hanima gidin falan diye birseymi yazdim? Ancak bilgi isteyen olursa tavsiye ederim yada bilgilerini verebilirim.yanlis anlamalara neden olacak cumleler kurmayalim.

Bu yazdiginizi hic anlayamadim .ben size herhangi bir yerde, zeynep hanima gitmein, handan hanima gidin falan diye birseymi yazdim? Ancak bilgi isteyen olursa tavsiye ederim yada bilgilerini verebilirim.yanlis anlamalara neden olacak cumleler kurmayalim.
yok hayır kendimi düzgün ifade edemedim sanırım. :) ben buradaki bir başlıkta tavsiye istemiştim, siz de bana handan hanımı tavsiye etmiştiniz özel mesajla. ben özel mesaj gönderemediğim için mail adresinizi istemiştim yine aynı başlık altında. siz de bana mail adresinizi verdiniz ve ben size mail atarak handan hanım hakkında birkaç şey sormuştum. sanırım o mailimi görmediniz ya mailim iletilmedi. sizi burada görmüşken söyleyeyim dedim sadece. :) zeynep hanımdan memnun olduğumu söylememin sebebi de handan hanım hakkında bilgi alamamamın sorun olmadığını belirtmek içindi. :)

yok hayır kendimi düzgün ifade edemedim sanırım. :) ben buradaki bir başlıkta tavsiye istemiştim, siz de bana handan hanımı tavsiye etmiştiniz özel mesajla. ben özel mesaj gönderemediğim için mail adresinizi istemiştim yine aynı başlık altında. siz de bana mail adresinizi verdiniz ve ben size mail atarak handan hanım hakkında birkaç şey sormuştum. sanırım o mailimi görmediniz ya mailim iletilmedi. sizi burada görmüşken söyleyeyim dedim sadece. :) zeynep hanımdan memnun olduğumu söylememin sebebi de handan hanım hakkında bilgi alamamamın sorun olmadığını belirtmek içindi. :)

Simdi hatirladim.ben size cevap vermistim anlasiliyorki gitmemis: ) aciklamaniz icin tesekkur ederim .yanlis anlasildigim icin gercekten uzulmustum.iyi bir uzman buldugunuza sevindim.kuzenimde zeynep hanima gidiyor.sevgiler.: )

aysel hanıma gideceğim inşaallah bende yorumlarda iyi uzasında gidip gelince bende paylaşırım öneride bulunan bayanlara çççoook teşekkürederim

Acaba rica etsem Handan Hanım'ın ve Cemile Hanım'ın iletişim bilgilerini verebilir misiniz? foruma yeni üye oldum, işleyişi hakkında çok bilgim yok henüz.

Siteye ben de yeni girdim. Bundan beş altı yıl önce arkadaşımla birlikte Cemile hanıma gitmiştik. Arkadaşım koltuk altı ve çene bölgesini aldırmıştı, ben epilasyon yaptıramamıştım o dönem. Galiba taşınmış, bizde sabit hattı vardı, şu an ulaşamıyorum. Cemile hanımın telefonunu bilen arkadaşlar varsa lütfen bana da bildirsinler.

adana da yüzüne iğneli yaptırıp biten var mı...varsa neresi....lütfen bri yardımcı olsun allahım...

bıktık usandık bu kıllardan ya...o kadar teknolji gelişyor..bi adam gibi şu kıllardan kurtaracak bir şey yapamadılar.. nereye baksam bir iyi bir kötü...neyin iyi olduğu belli değil ki..memnun olan da var olmayan da...off yaaa offf...çok sinrlerim bozuluyo bu kıllara..

mrb arkadaşlar ben ne zamandır girmiyordum, cemile hanımın telefonunu isteyenler olmuş, isteyen varsa özelden atabilirim

İlk kez bir uzman, burada yer alan olumsuz yorumlara açık yüreklilikle cevap vermiştir.
Cevabı ve bilgilendirmesi için teşekkür ederiz.

Kadınlar Kulübü

Sevgili arkadaşlar,

İnsanlığın doğduğu günden beri var olan “tüy” gibi bir sıkıntı nedeniyle ortak paydada buluşan bu sitedeki herkese merhaba demek istiyorum. Siteyi az çok takip edenlerin dikkatinden kaçmayan, hakkımda rahatsız edici bir mesaj bana iletilmiş ve bu yazıya neden olmuştur. Çünkü kimliklerin belli olmadığı sanal ortamda elbette ki farklı maksatlar taşıyabilecek insanlar olabilir. Bana göre kişisel hak arama yeri sanal ortam değildir. O nedenle öncelikle siteye giriş yaparak şahsın kendisine özelden mesaj atmak istedim, fakat 100 mesaj şartı sebebiyle bunu yapamadım. Vakit kaybetmemek için site yöneticilerine ulaştım. Mesajla ilgili maksadın anlaşılması için, siteye yoğunlukla giren bazı kişilerin gerçek kişiler olup olmadığının anlaşılması, kimlik tespiti ve tabi öncelikle o şahsın kimlik tesbiti çalışmaları yapılmasını talep ettim. Site yönetimi ilk önce mesajı yayından kaldırdı, ardından o şahsa mesajlar iletildi, avukat iletişimi bırakıldı, ısrarlı aramalarımıza rağmen bize dönüş olmadı. Sonra avukatım vasıtasıyla biz kendisine ulaştık. İlk başta bu şahıs o kişi olmadığını ve herhangi bir mağduriyetinin de bulunmadığını avukatıma söylemiş, ama daha sonra mesajı yazan kişinin kendisi olduğunu kabul etmek durumunda kalmıştır. Mağdur olduğunu söyleyen şahsın bu tavrını takdirinize bırakıyorum. Bu konu ile ilgili hukuki süreç devam edecektir. Kısa bilgilendirme dışında bu konu ile ilgili daha fazla başınızı ağrıtmak istemiyorum.

Yazacaklarım bu mesajı hedef almaktan ziyade, epilasyon mesleğine 20 yılını vermiş (sizlerden biraz yaşça büyük olduğumu farz ederek) bir ablanız olarak epilasyon konusunda bilgilendirme amaçlıdır. Kendi tüylerimi bitirme sürecim aynı zamanda epilasyon mesleğime başlama dönemim olmuştur. Bir bayan olarak tüylerin bir daha çıkmamak üzere bitmesi, benim için bir mucize idi, halen de öyledir.

Meslekte ustalık ve usta öğreticilik belgelerine sahibim. Bilenler bilir, ustalık belgesi meslekte en az on yıl hizmet vermeden alamayacağınız bir belgedir. Usta öğreticilik belgesi ise meslekte öğretmenlik yapabilme, yanında insan çalıştırıp ona da mesleği resmi olarak öğretebilme hakkına sahip olanlara verilen bir belgedir. Bu belgeler üç aylık güzellik uzmanlığı kurslarına gidip, makyaj, cilt bakımı, epilasyon, ağda gibi bütün kalemleri aynı anda öğretmeye çalışıp, öğrencisini epilasyon masasının başına en fazla iki kere oturtup alınan, fakat hiçbir şekilde çalışma ve çalıştırma hakkının hukuki olarak olmadığı belgelerle karıştırılmamalıdır. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Tarih bölümü mezunu, iyi derecede İngilizce bilen bir insanım. Kendimle ilgili bu özel bilgileri vermemin sebebi, İngiltere ve Amerika’da sektörümüzle ilgili gelişmeleri yakından takip edebilecek donanıma sahip olduğumu, bu donanımla bu işi yaptığımı ve amacımın dünyanın herhangi bir yerinde gerçekten insanları acısız, ağrısız, kabuksuz, tüysüzlüğe ulaştırmanın yolları varsa bunları araştırmak, bulmak ve insanımızın hizmetine sunmaktır.

İğneli epilasyonun yapılış aşamalarına gelince; sitede epilasyon yapılmış bir bayanın üç aşamalı olarak gönderdiği fotoğraf doğru bir fotoğraftır. Çünkü epilasyon yapıldığında mutlaka minik kabuklar oluşmaktadır. Şu an için kabuksuz ve acısız iğneli epilasyon mümkün değildir. Kabuklar, çocukken düştüğünüzde dizinizde oluşan yara kabukları ile aynı niteliktedir. Kabuklar düştüğünde bazı yerlerde kızarıklıklar ve kahverengilikler oluşabilir. Fakat bunlar kalıcı değildir, leke de değildir. Bunlar işlem sürecidir ve kişiye, bölgeye göre değişiklikler gösterir. Mesela; yüzün yanak bölgesinde genellikle olmaz. Boyun bölgesi daha haraketli ve nemli olduğu için genellikle kabuklar daha erken düşer. Kolda, dirsek ve bilek bölgenizde bir süre bu kahverengilikleri görebilirsiniz. Kaldı ki cilt yapısı ve vücudun geçirdiği süreçler de etkendir, mesela regl dönemi ve aşırı zayıflama gibi. Bu tıpkı bir bayanın hamile kaldığında, bazısının altı-sekiz kilo, bazısının yirmi – otuz kilo alması gibidir. Bazı kadın mide bulantılarından kurtulamaz, bazısı ise hiç bir şey yaşamaz. Bunlar vücudumuzun, kişiye göre değişen farklı tepkileridir. Fakat önemli olan kalıcı hiçbir şey olmaması ve tüylerinizden kurtulmanızdır. Bunlar bir süreçtir, biter.
Sitede Aysel epilasyon adı ile bilgi veren bir meslektaşımı gördüm, yazdıkları benim için de doğrudur. Ayrıca forumda Zeynep, Kezban, Handan hanım gibi birkaç meslektaşımın da isimleri olumlu olarak geçmektedir. Bu vesile ile gerçekten çok büyük emek, sabır, dikkat ve özen isteyen bu işi hakkı ile yapan bütün meslektaşlarımı buradan selamlıyorum. On iki-On üç milyonluk bir şehirde ve seksen milyona yaklaşan bir ülkedeyiz ve maalesef tüylenme oranı da her geçen gün artmaktadır. Bu ortamda basit ticari kaygılar veya maksadını bilemediğim nedenlerle bu sahada işini iyi yapmakta olan insanları rencide etmemek gerektiğini düşünüyorum. Çünkü gerçekten tüylerini yüzde yüz bitirmek isteyen insanların bu işleme ihtiyacı vardır. İğneli epilasyon sadece bu işlemi yapan kişinin sanat ve ustalığından ibaret bir iştir. Sayılarının da çok fazla olmadığını bildiğim bu insanlara daha özenli davranılmasını bu vesile ile istirham ediyorum. Cümleler maksadı aştığı zaman benim gibi, herkes kişisel hakkını hukuk nezdinde arayacaktır.

Bu vesile ile söylemek istediğim en önemli şey hiçbir kardeşim tüyleri ile yaşamayı bir kader olarak görüp sakın üzülmesin. Bunun %100 çözümü vardır ve bu yazıdaki en önemli cümle de budur. Bu işi iyi yapan insanlar da mevcuttur. Sadece biraz sabırla buna kavuşabilirsiniz.

Saygılarımla
Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı
Cemile Ural

Kazen , Cemile Hanım a nasıl ulaşabiliriz..%100 ibaresi için inancımı yitirdim ama bu olasılık bile umut veriyor..:26:

Ben bir şey soracağım. Boynum ve favori bölgeme 1 seans iğneli yaptırdım. Bayağı yoğun çalışıldı, farklı farklı zamanlarda toplamda 4 saat neredeyse. Şimdi iğnenin girdiği yerlerde (tamamında mı bilmiyorum) minik çukurlar var. Gözenek gibi. Gittiğim yerde sordum bunlar normal mi geçecek mi diye. Tüm seanslar bittikten sonra 3-4 ay içinde cilt kendini yeniler ve o zaman düzelir, birçok kişide oluyor dendi. Böyle bir şey yaşayan var mı aranızda? Moralim bozuldu böyle bir şey yaşayınca :KK43:

ben yüzüm için 3 seanstır gidiyorum öyle bişe olmadı bende hiç.boynumada yaptırıyorum minik minik kabuklanmalar oldu ama dökülünce iz kalmadı hiç

X