İğneli Epilasyon Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

Iğneli yerine kesinlikle lazeri tavsiye ediyorum hem daha az acılı hem daha rahat

Merhaba;

Benim de bu konularda tecrübem oldu. Yardımcı olmak amacıyla yazıyorum.

Tavsiyem tüyler çok kalın değilse lazer epilasyona gitmememeniz. Lazer epilasyon (kendimden ve arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla) bitmesini sağlamıyor, aksine bazı bölgelerde daha güçlü yapabiliyor. (Örn. yüz, göbek vb.)

İlk olarak lazer epilasyona gittim, inceltti fakat kıllar hala rahatsız ediciydi, ayrıca işkence gibiydi. Daha sonra bu şekilde (8 seans sonrası, hormon bozukluğu olmadan) bitmediğini anlayınca ağrı, iz vb. yan etkiler yüzünden çok tereddütlü bir şekilde iğneli epilasyona gitmeye karar verdim, bu daha da acılıydı. Yarım saati doldurana kadar ne çektiğimi anlatamam. Ayaklarım geri geri gidiyordu. Bu şekilde devam edemeyeceğimi anladım ve biraz araştırma yaparak sonunda doğru yeri buldum. Yine iğneli epilasyon fakat teknolojik cihazlar sayesinde çok az bir acıyla herhangi bir ağrı kesici ürün kullanmadan rahat bir şekilde 40 dk yaptırabiliyorum (yaşadıklarımdan sonra şaşkınlık yaratan küçük bir iğne acısı). Gülümseyerek çıkıyorum. İstanbul'da olanlara tavsiye edebilirim. Boş yere dayanılmaz acılar çekmenize gerek yok. Benimkiler neredeyse bitti, çıkması da çok uzun sürüyor. Teknisyenler vb. yapmıyor, konusunda uzman olan kadın kendisi yapıyor.

Benim gibi acıya dayanamayanlara ve dayanmaya gerek duymayanlara yardımcı olmayı umarım.

Merhaba;

Benim de bu konularda tecrübem oldu. Yardımcı olmak amacıyla yazıyorum.

Tavsiyem tüyler çok kalın değilse lazer epilasyona gitmememeniz. Lazer epilasyon (kendimden ve arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla) bitmesini sağlamıyor, aksine bazı bölgelerde daha güçlü yapabiliyor. (Örn. yüz, göbek vb.)

İlk olarak lazer epilasyona gittim, inceltti fakat kıllar hala rahatsız ediciydi, ayrıca işkence gibiydi. Daha sonra bu şekilde (8 seans sonrası, hormon bozukluğu olmadan) bitmediğini anlayınca ağrı, iz vb. yan etkiler yüzünden çok tereddütlü bir şekilde iğneli epilasyona gitmeye karar verdim, bu daha da acılıydı. Yarım saati doldurana kadar ne çektiğimi anlatamam. Ayaklarım geri geri gidiyordu. Bu şekilde devam edemeyeceğimi anladım ve biraz araştırma yaparak sonunda doğru yeri buldum. Yine iğneli epilasyon fakat teknolojik cihazlar sayesinde çok az bir acıyla herhangi bir ağrı kesici ürün kullanmadan rahat bir şekilde 40 dk yaptırabiliyorum (yaşadıklarımdan sonra şaşkınlık yaratan küçük bir iğne acısı). Gülümseyerek çıkıyorum. İstanbul'da olanlara tavsiye edebilirim. Boş yere dayanılmaz acılar çekmenize gerek yok. Benimkiler neredeyse bitti, çıkması da çok uzun sürüyor. Teknisyenler vb. yapmıyor, konusunda uzman olan kadın kendisi yapıyor.

Benim gibi acıya dayanamayanlara ve dayanmaya gerek duymayanlara yardımcı olmayı umarım.

merhaba,
bende iğneli yaptırmak istiyorum. İletişim bilgilerinin paylaşır mısınız, görüşmekte fayda var, İstanbul'da hiçbir yer ve kişi bilmediğim için yönlendirmelerinize ihtiyacım var

Acitmayan cihaz diye biryere gitmistim ama az akimla yapip yolluyorlardi.neticede elektrik akimi veriliyor .nasil hissetmemeniz saglanirki? Yinede onyargili olmayacagim.kuzenim denemek istiyor .adres rica edecegim lutfen.

birdahaki gidişinizde ismini öğrenebilirmisiniz yaptırdığınız yerin.bende yaptırmayı düşünüyorum bursada oturuyorum

kusura bakma geç dönebildim.setbaşında kütüphanenin arkasından karşıya geçiyorsun ilk araya gir solda bir yer buradan isim vermek yasakmış,özeldende mesaj atamıyorum.ama kadının adı nur ,sorarsan bilen vardır mutlaka

Arzu BAĞMEŞLİ yapıyor.
Yer: Nişantaşı

Arkadaslar, acitmayan epilasyon diye adi verilen bayani az once aradim. Gercekmi diye sordugumda aldigim cevabi yazayimda kopun; ) bazisi hissediyormus, bazisi hissetmiyormus. Ayip olmasin diye gulmedim.cihazini sordum, naaapcaksiniz diye bir cevap aldim.bilgi icin dedim.cevap aynen suydu; markasi yok, ben yaptim.: )))) bayilasim geldi .kuzenim coktan vazgecmisti zaten; )))

kusura bakma geç dönebildim.setbaşında kütüphanenin arkasından karşıya geçiyorsun ilk araya gir solda bir yer buradan isim vermek yasakmış,özeldende mesaj atamıyorum.ama kadının adı nur ,sorarsan bilen vardır mutlaka

çok teşekkür ederim...

Kızlar size bir soru.

Ben önceden başka bir yere gidiyordum şu an başka bir yere başladım. Kadın cildimi silmedi epilasyona başlamadan önce sonra o vücudumuza değen siyah bir şey var ya ondan da kullanmadı. Ama elektrik akımlarını hissettim acıda hissettim ama kadın çok hızlı dudak üstümü neredeyse hepsini 35 dakikada bitirdi. Önceden gittiğim kadın bir koltuk altımı iki saate bile doğru düzgün bitiremiyordu. Sizce hızı nasıl? yarım saate dudak üstünün hepsini topladı neredeyse ama diğer gittiğim bir iki saate dudak üzerini toplayamıyordu bile kafam çok karıştı sizde durum nasıl bir dudak üstü ortama kaç dakika sürer? kadın çok hızlı inanamadım eğer normali buysa iğneli epilasyonun boşuna o kadar saat diğer kadına dayanmışım.

Hanımlar aranızda Eylül Epilasyona'a giden var mı Kocaeli'de? gitmekten çekiniyorum iyi midir kötü müdür diye ilk hangi bölge de işlem yaptırsam ona göre karar versem çünkü yüzüme gideceğim:18: Umarım giden birisi vardır ya bana çok yakın burası olursa çok iyi olacak.

sana tavsiyem oraya gideceğine izmitte elm diye bir poliklinik var harika hijyen açısından olsun güler yüzlü oluşları ilgileri muhteşem ben oraya gidiyorum ama lazer epilasyon için gidiyorum iğneli epilasyon yapıp yapmadıklarını bilmiyorum en gelişmiş yöntemlerle çalışan bir poliklinikk illaki iğneli epilasyon da vardır diye düşünüyorum eğer varsa kesinlikle orayı tercih et bence:KK66:

açıkcası bende iğneli epilasyonun kesin sonuç olduğunu düşünenlerdenim.benim hormon bozukluğu yüzünden vücudum ve yüzüm yoğun ve kalın şekilde kıllıydı üstüne bakarak söylüyorum tüy bile değil resmen kıl,ilk yüzümden başladım hem hormon tedavisi hem iğneli derken sonunda bitti ve şuan süper durumda,yıllardır bu işi yapan birini buldum bursada ve en çok iz birakma tehlikesi olan yer bıyık bölgesinde bile hiç bir sorun yaşamadım,şimdi kollarıma başladım daha ilk kez yaptırdım koluma buda 5 saat sürdü.Kabuklanma evet oluyor ama yüzümdekiler en geç 1 haftada dökülüyordu hiç bir iz kalmadan,kolum biraz daha geç geçer diye düşünüyorum ama bu kabuklar yara şeklinde olmuyor,çok küçük kabuklar,ilk 1 -2 gün su değdirmemek önemli ayrıca leke kalmaması için.Açıkcası bu işe yıllarını vermiş ve üstünde itina ile durup yapan işine özen gösteren yere gittiğinizde sorun yaşamıyorsunuz,iğneli için sabır gerek

ne kadar güzel bende o güzel günleri görebilecekmiyim acaba ben lazer epilasyona gidiyorum polikliniğimde gerçkten kaliteli bir yer ama hormon bozukluğumda var lazere ilk başladığımda test gibi birşey yapmışlardı hormon bozukluğu var ise bitse bile tekrarlama ihtimali var gibi bir açıklama vardı testin sonunda annem iğneli epilasyona gidiyordu ve çok acılı olduğunu söyledi bende iğneli epilasyona cesaret edemedim canım çok tatlı olduğu için lazere bile dayanamıyorum bazen ama herşeye rağmen çene için gitmeyi düşünüyorum çünkü lazere devam edersem bıyık ve çene zor biten bölgeler olduğu için çok maliyetli olacak benim için..bu konuda tecrübeli biri olarak bana akıl verebilirmisiniz

LAZER EPİLASYON MU?YOKSA İĞNELİ EPİLASYON MU?
1-Lazer epilasyonda her seans aynı ücreti ödersiniz fakat iğneli epilasyonda her seansta ödediğiniz ücret düşer.
2-İğneli epilasyon, lazer epilasyona göre daha kesin çözümdür.
3-Lazer epilasyonun, kişilerde (migren vb…)bazı hastalıklarda yan etki gösterdiği belirlenmiştir. Fakat iğneli epilasyonun hiçbir yan etkisi yoktur.
4-İğneli epilasyon, uzman tarafından uygulandığı taktirde, deri üzerinde skarsı doku veya kahverengi lekeler oluşmaz. Fakat lazer epilasyonda deri üzerinde yanıklar ve kahverengi lekeler görülebilmektedir.
5-İğneli epilasyonda tüylerin yok olma süreci lazer epilasyona göre daha kısadır. Dolayısı ile daha ekonomiktir.
6-Lazer epilasyonda, tıbbi anlamda birlikte yaşamak zorunda olduğumuz ayva tüyleri, diğer tüylerle birlikte tıraş edilmekte, dolayısı ile bu tüyler de kalınlaşmakta ve koyu renge dönüşmektedir.
7-İğneli epilasyon, lazer epilasyona göre daha acısızdır. Kişinin ağrı eşiğine göre akım ayarlanabilmektedir.
8-Lazer epilasyonda, sadece terminatör olarak adlandırılan kalın ve siyah tüyler yok edilebilirken,
iğneli epilasyonda her renk ve kalınlıktaki tüyler yok edilebilmektedir.
Bu yüzden lazer epilasyona devam eden kişinin, tüylerinin tam olarak bitmesi için seansını mutlaka iğneli epilasyon ile tamamlamak zorundadır.
9-Lazer epilasyon yaz mevsiminde yapılamaz fakat iğneli epilasyon her mevsim uygulanabilir.
10-lazer epilasyon selülit oluşumuna sebebiyet vermektedir.
11-Lazer epilasyon deride incelme yaratmaktadır.
12-Lazer epilasyon ile yok edildiği zannedilen tüyler, ilerideki yıllarda, hormonal veya başka bir tetikleyici unsurla ortaya çıkıyor.
13-İğneli epilasyonda verilen faradik akım, hücreleri aktive eder ve deri dokusundaki skar dokularda iyileşme görülür.
14-lazer epilasyon dan 5 ile 10 yıl sonra, tetikleyici herhangi bir unsur ile kıllar tekrar çıkabilmektedir.

selamlar arkadaşlar bu konuyu yeni gördüm ve sadece malumunuz bir kaç sayfa okuyabildim.bende ankarada iğneliye bir kaç seans gittim şimdi izmirdeyim ve burda devam ettirmek istiyorum lütfen izmirde sonuç alanlar bana nereye gittiklerini söyleyebilirlermi?izmirin yabancısıyım ve iş çevremde giden yok dolayısıyla nereye gideceğim konusundada zerre kadar fikrim yok.izmirdeki arkadaşlar ilgilenirseniz sevinirim

1,5 yıl ince seansı 250 milyona yapıyorlardı koltuk altını lazrele pek ucuz denemz ist da bölgeye göre değşiryor 1 milyara çıkan yerler var

1 yıl önce koltuk altı 40 tl' ye yaptırdım. Üç seans gittim bitti gibi birşey ihmalcilikten gitmedim aslında son kez gitsem bitmiş olacak. Bacaklarım için ilk iğneli epilasyon yaptırdım aman tanrım o nasıl acı öyle. Sonrasında lazere geçtim inanılmaz rahat ettim ne acı ne şişlik. Çok hafif hissediyorsun sinek ısırığı gibi :). Herkese lazer epilasyonu tavsiye edebilirim. Büyük kolaylık ve sonrasında rahatlık...

sana tavsiyem oraya gideceğine izmitte elm diye bir poliklinik var harika hijyen açısından olsun güler yüzlü oluşları ilgileri muhteşem ben oraya gidiyorum ama lazer epilasyon için gidiyorum iğneli epilasyon yapıp yapmadıklarını bilmiyorum en gelişmiş yöntemlerle çalışan bir poliklinikk illaki iğneli epilasyon da vardır diye düşünüyorum eğer varsa kesinlikle orayı tercih et bence:KK66:

Evet, orayı duydum ama bilmiyorum iğneli yapıyorlar mı.
Kızlar başka İzmit'te yaptırıp memnun kaldığınız iğneli epilasyon yapan bir yer var mı?

Arkadaşlar merhaba daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama Bakırköyde kybele yaşam merkezi diye bir yer var.Orda Serpil hanım ile görüştüm bugün bilgiler aldım.Lazer düşünüyorum bir de yüz için de iğneli epilasyon.Ablam gitmişti buraya yıllar önce memnun kalmıştı ama yüz için gitmedi o...bilginiz varmı kybele ile ilgili? yüz bölgesinde de başarılı mı acaba???

Zenep hanim avrupa yakasinda mecidiyekoyde.handan hanim anadolu yakasi kucukyalida canim.

merhaba ben de uzun yıllardır tüylerimle uğraşıyorum.yazdıklarına göre handan hanıma gitmeyi karar verdim.umarım yanlış karar vermemişimdir.bana özelden iletişim bilgilerini
gönderebilirsen çok çok sevinirim.

Zenep hanim avrupa yakasinda mecidiyekoyde.handan hanim anadolu yakasi kucukyalida canim.

merhaba ben de uzun yıllardır tüylerimle uğraşıyorum.yazdıklarına göre handan hanıma gitmeyi karar verdim.umarım yanlış karar vermemişimdir.bana özelden iletişim bilgilerini
gönderebilirsen çok çok sevinirim.

Merhaba bugün tavsiye üzerine Handan hanıma gittim arkadaşlar çok cici hoş bir hanım
lazer sonrası yüzde coşan tüyler ve bitmeyen kollar için gittim.
Yüzümdeki tüyleri benim isteğimle dağınık aldık çünkü bir anda hepsini alırsak çok tahriş olur kabuklanma beni rahatsız eder diye bu benim talebimdi en çok göze batanlardan başlayarak daha incelere zamanla yönelelim dedim.
bu arada buradaki bazı kaygılardan (ki bende yaşadım reklammıdır sıkıntı yasarmıyım param boşa gidermi vb )yüzüm dağınık olduğundan çok belli olmayacağı için kollarımın fotografını cektim su an elimde öncesi ve hemen sonrası mevcut ancak kabuklanma muhtemelen 4 gune olacağından o halini ve 15-20 gün sonrasınıda cekip koymak niyetindeyim maksat bu konuda sıkıntısı olan arkadaşlara bir nebze olsun yardımcı olabilmek.
Bunun dışında handan hanım krem önermıyor ılk 2-3 gun su değmeyecek bol bol talk pudra dışında bir şey sürülmeyecek diyor
kabuklar kendi evresinde düşmeli asla aa kabuklanma oldu hadi peeling kese yapalım olayına girilmemeli diyor uzmandan ziyade bu işin başarısı %40 size bağlı epilasyon sonrası o bolgeyı unutun kaşımayın ovmayın peeling yapayın kabuklarınız kendılıgınden dussun cok zorda kalmazsanız makyaj yapmayın diyor çok acil durumlarda sadece kozmetık pudra (ki benimki eczaneden alınan kokusuz dermokozmetık bır pudra )acil kotarılması gereken durumda bir defaya mahsus sürebilirsin dedi.
lazere bakınca evet sıkıntılı bir evre ama açıkcası yuz bölgesi benim için lazerdede sıkıntı haline geldiği iğneliye geçiş yaptım işallah izsiz sıkıntıssız kısa sürede bende herkeste kurtulur bu durumdan :)ara ara takip etmek isteyen arkadaşlar için gelişmelei yazarım :KK42:

Arkadaşlar izmirde yokmu iğneliye giden ya lütfen buranın yabancısıyımda tavsiye ederseniz memnun olacağım

X