İğneli Epilasyon Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

5 tane alındığında, elinle yoklarsın az bişi hissedersin, 15-16 tanede daha fazla pürtü hissedersin.odur.

peki siz ilk yaptırdığınızda böyle benim anlattığım gibi olmuş muydu yüzünüz? imkan olsa özelden sorucam ama işte malum sebepten atamıyorum :KK43:

kabarıklar 1 günde geçiyor benim. tabi olmazmı sonuçta elektrik yiyiyoruz:KK37: bi kaç gün sonrada inceden kabuklanma başlıyor. bunlar olmazsa zaten sorun var demektir. akım falan gelmiyordur diye düşünüyorum ben. gerçi cemile hanım içinde iyi şeyler duydum. hiç şikayet duymadım. o nedenle hiç kıyaslamayacağım. tek 'iyi' yoktur diye düşünüyorum ben :KK42:

iki hanımda da kıl çekilirken hiç acı duymadım, sanırım bu ikisinin de kıl kökünü bulup işlemi doğru yaptığını gösteriyor. bu arada dediğin doğruymuş ceylan_ceylin, kabarma olmayan öbür yanağımda da pütürlükler oluşmaya başladı. zamanla ilgili bir şey sanırım. yine de normal bi durum mu bilemiyorum. kızlar sizin de yüzünüz böyle oluyor muydu iğneli sonrası?

Kalıcı çözümlerdendir. İnce ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. Elektrik akımı zayıf olduğu için pek acı duyulmasa da hassas bölgeler için lokal anestezi yapılabilir. Seansların sayısı, yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir.
Hamilelerin uygulamaması gereken bir yöntemdir.

Riskleri: - İğneler nedeniyle ciltte geçici küçük izler oluşur.
- Tüm tüylerin temizlenmesi için uzun süreli seanslara katılmak gerekir.

Uygulama önerileri:- Uzman kişilere yaptırılmalı.
- Uygulamanın yapılacağı yer ve iğneler hijyenik olmalı.

kabarıklar 1 günde geçiyor benim. tabi olmazmı sonuçta elektrik yiyiyoruz:KK37: bi kaç gün sonrada inceden kabuklanma başlıyor. bunlar olmazsa zaten sorun var demektir. akım falan gelmiyordur diye düşünüyorum ben. gerçi cemile hanım içinde iyi şeyler duydum. hiç şikayet duymadım. o nedenle hiç kıyaslamayacağım. tek 'iyi' yoktur diye düşünüyorum ben :KK42:

yok estağfurullah kesinlikle kıyaslama yapmıyorum, çünkü ikisinin de işinde uzman olduklarını düşünüyorum. ama birini diğerinden daha amatör bulsam gelip burda açıkça belirtmekten de çekinmezdim. iki hanım da çok güven verici ve çalışma ortamları da hijyenik. ikisinde de kıl çekilirken acı duymadım, yani kökünü bulabilmişler. bu şey gibi biraz: mesela piyasada eşit kalitede iki farklı marka krem vardır. A kremi ve B kremi. A kremi bilinmeyen bir sebepten cildinde alerji yapar, sen de B kremini seçersin. ama bu A kremini kötü krem yapmaz, onu kullanıp da memnun kalan bir çok insan vardır civarda. benim cildim de öyle enteresan bir cilt. normal insanlarda alerji yapan şeylerde tınmaz, gümüş küpe taktım diye 1 ay kaşınırım. şu anda bu kadar ayrıntılı sormamın sebebi de bu aslında; normalini bulmaya çalışıyorum. ikisinden birini tercih etmemde belirleyici olacak şey bu alerji durumu ve de semt olarak yakınlık olacak. yoksa şu andaki tecrübemle ikisini de tavsiye edebilirim. çok bilgili hanımlar.

bu arada cemile hanım'a da gidip deneme atışı yaptırdım. onun yaptığı tarafta böyle bir pütürlenme yok, sadece genel bir kızarıklık var.

lakin cemile hanım da 5-6 tel kıl çekti ve iğne parası olarak 20tl talep etti. bu bana çok geldi açıkcası. halbuki handan hanım hiç para almadan deneme yapmıştı (15-16 kök çalıştı) ve iğneyi de bana hediye etmişti. bu arada her ikisi de izole iğne dedikleri bir şey kullanıyorlar. aynı iğne yani. altın ya da gümüş değil.

bunun dışında ikisi de son derece güvenilir hanımlar ve epilasyon yaptıkları yer de gayet hijyenik.

20lira iğne parası çokmuş ya. hem de deneme atışına gelmiş insan iğneyi neden alsın. enteresan geldi bu bana. ve biraz son dakika golü gibi oldu kendisinden başkasını düşünmüyordum çünkü. yazman çok iyi oldu orda karşılaşsam bilemezdim ne yapacağımı.

20lira iğne parası çokmuş ya. hem de deneme atışına gelmiş insan iğneyi neden alsın. enteresan geldi bu bana. ve biraz son dakika golü gibi oldu kendisinden başkasını düşünmüyordum çünkü. yazman çok iyi oldu orda karşılaşsam bilemezdim ne yapacağımı.

canım açılan iğne bir başkasında kullanılamadığından ben normal karşılıyorum iğne parası talep etmelerini. hatta handan hanım'a ödeme yapmak istediğim halde kendisi üsteledi ve kabul etmedi. alsa alırdı, hakları. beni şaşırtan 20 tl istenmesi oldu, çünkü diğer topic'lerde okuduğum kadarıyla taş çatlasa 15 tl isteniyor iğneye. genelde 10 tl alınıyor.
ama eğer işimi görecekse de helal olsun aldığı. yüz çok önemli bir bölge, en ufak iz hemen belli oluyor. kamufle edemiyorsun. eğer anadolu yakasındaysanız hem cemile hanıma hem handan hanıma gidip kontrol atışı yaptırmanızı öneririm. ben öyle yaptım. zaten seans fiyatları da aynı yani. çok fazla bir maddi uçurum yok iki hanım arasında. 20 tl'yi duyup hemen caymayın :))

biliyor musun 20 tl değil, 2 kuruş da dese benim için aynı olacaktı. ve bu sayfalarda 10liranın daha uygun olduğunu da okudum. benim ticarete kafam basmaz kimin gönlünü büyük görürsem ona yönelirim. içim de rahat olur.:)

biliyor musun 20 tl değil, 2 kuruş da dese benim için aynı olacaktı. ve bu sayfalarda 10liranın daha uygun olduğunu da okudum. benim ticarete kafam basmaz kimin gönlünü büyük görürsem ona yönelirim. içim de rahat olur.:)

tabii ki size daha çok güven veren bir uzmandan hizmet almak hakkınız. insanların ekmeğiyle oynamış olmayayım diye yine de tekrarlıyorum ben: iki hanım da işinin ehli. sonra vebali üstüme kalmasın :))
cildimde meydana gelen değişiklikleri de gün be gün buraya yazmaya devam edeceğim. belki bu yüz kıllarından benim gibi çok çeken bir kaç kişiye yardımım dokunur, tıpkı fragmann ve ceylin'in bana yardımının dokunduğu gibi.

tabii ki size daha çok güven veren bir uzmandan hizmet almak hakkınız. insanların ekmeğiyle oynamış olmayayım diye yine de tekrarlıyorum ben: iki hanım da işinin ehli. sonra vebali üstüme kalmasın :))
cildimde meydana gelen değişiklikleri de gün be gün buraya yazmaya devam edeceğim. belki bu yüz kıllarından benim gibi çok çeken bir kaç kişiye yardımım dokunur, tıpkı fragmann ve ceylin'in bana yardımının dokunduğu gibi.

Merhaba umayuma. İkisinden de memnun kalmana senin adına sevindim. Önemli olan sorununa çözüm bulmaktı. Ben iki uzmandan da iz problemi yaşayacağını düşünmüyorum. Benim de iğneli epilasyon sonrası cildimde kabarmalar oluyor ama bir gün sonra geçiyor. Bölgeye ne kadar yoğun çalışılırsa o kadar kızarır ve kabarır. Bu seni tedirgin etmesin.

iki hanımda da kıl çekilirken hiç acı duymadım, sanırım bu ikisinin de kıl kökünü bulup işlemi doğru yaptığını gösteriyor. bu arada dediğin doğruymuş ceylan_ceylin, kabarma olmayan öbür yanağımda da pütürlükler oluşmaya başladı. zamanla ilgili bir şey sanırım. yine de normal bi durum mu bilemiyorum. kızlar sizin de yüzünüz böyle oluyor muydu iğneli sonrası?

merhaba
bende handan hanıma gidiyorum daha öncede yazmıştım benim yüzüm ilk yapıldığında kabarıyor biraz 1 gün sonra geçiyor hafif kızarıklık kalıyor ve sonra kabuklanma başlıyor ama ben dediğim gibi çalıştığım için mecburan kozmetik pudra kullanıyorum bana bir yan etkisi olmadı ama handan hanım beyaz pudra sürüyor çabuk kabuklansın diye ben daha sonra bepantende sürüyorum sadece 2 gün yüzümü yıkamıyorum okadar

merhaba
bende handan hanıma gidiyorum daha öncede yazmıştım benim yüzüm ilk yapıldığında kabarıyor biraz 1 gün sonra geçiyor hafif kızarıklık kalıyor ve sonra kabuklanma başlıyor ama ben dediğim gibi çalıştığım için mecburan kozmetik pudra kullanıyorum bana bir yan etkisi olmadı ama handan hanım beyaz pudra sürüyor çabuk kabuklansın diye ben daha sonra bepantende sürüyorum sadece 2 gün yüzümü yıkamıyorum okadar

peki kozmetik pudraya kabuklar oluşmadan önce mi başlıyorsunuz? kabuklar oluşunca da kozmetik pudra sürüyor musunuz? ben de sürmek istiyorum ama sürdükten sonra bir de makyajı temizlemek var, temizleyeyim derken kabukları soyarım, yolarım diye korkuyorum. siz pudradan sonra cildinizi nasıl temizliyorsunuz ve makyaj temizleyici olarak hangi ürünü kullanıyorsunuz?

2. gün

handan hanım'ın uygulama yaptığı yerdeki pütür kabartılar tamamen geçti. şimdi kabarıkların olduğu yerde kahverengi nokta nokta kabuklar var. oldukça çabuk kabuklandı diyebilirim. cemile hanım'ın uygulama yaptığı yerde kabuklanma da yok, herhangi bir iz de yok. hatta iğneyi batırdığı yerleri bile seçemiyorum. neden böyle bilmiyorum. belki de 2-3 günü bulacak kabuklanması.
neyse boşuna pimpiriklenmişim yani, kabartılar kalıcı değilmiş, sivilce de çıkarmamışım.

peki kozmetik pudraya kabuklar oluşmadan önce mi başlıyorsunuz? kabuklar oluşunca da kozmetik pudra sürüyor musunuz? ben de sürmek istiyorum ama sürdükten sonra bir de makyajı temizlemek var, temizleyeyim derken kabukları soyarım, yolarım diye korkuyorum. siz pudradan sonra cildinizi nasıl temizliyorsunuz ve makyaj temizleyici olarak hangi ürünü kullanıyorsunuz?

ben kabuklanma olduğu zaman kozmetik pudra sürüyorum oda kabuklar görünmesin diye temizlerkende sadece su içeren mendil kullanıyorum zaten kabuklanma 2-3 günü buluyor o yüzdenden yıkaya da bilirsiniz birde ben sizin kadar titiz değilim sanırım kabuk düşsede erkenden bişey olmuyor en azından bana olmadı ama daha öncede sölediğim gibi ciltten cildede fark var tabi

3.gün

her iki yanakta da kabuklamalar çok net bir şekilde görülüyor artık. kabuklar küçüldü ve açık kahverengi olan rengi koyu kahverengiye dönüştü. üçüncü günü doldurduğumdan banyo yapabildim sonunda :)) banyodan çıkınca kabukların olduğu bölgeye utalk pudra sürdüm. bir pamuk üstüne döküp, yanaklarıma hafifçe dokundurarak uyguladım -asla ovalamadım. küçükken dizlerimi yaraladığımda ve kabuklarım zamanından önce soyulduğunda oluşan lekeler uzun süre geçmezdi. o yüzden ben de yüzümdeki kabukları mümkün olduğunca uzun süre korumaya uğraşıyorum. zamanından önce düşmemesi için neredeyse sırt üstü uyumaya alışıcam. tabii bu benim cildimden kaynaklanan bir durum, zaten yaptıranlar (iyi bir uzman bulup ona yaptıranları kastediyorum) kabuk erken düşse de lekelerin kalıcı olmadığını yazmıştı.

ben kabuklanma olduğu zaman kozmetik pudra sürüyorum oda kabuklar görünmesin diye temizlerkende sadece su içeren mendil kullanıyorum zaten kabuklanma 2-3 günü buluyor o yüzdenden yıkaya da bilirsiniz birde ben sizin kadar titiz değilim sanırım kabuk düşsede erkenden bişey olmuyor en azından bana olmadı ama daha öncede sölediğim gibi ciltten cildede fark var tabi

inşallah benim cildim de sizinki gibi tepki verir. zaten istemdışı illa ki bir iki kabuk dökücem onun farkındayım ama yine de kozmetik pudra sürmek için- temizleme ve temizlerken kabuk yolma endişesi yüzünden- gerekli cesareti toparlayamadım. sanırım önümdeki birkaç ay pudrasız geçecek :KK43:(

X