İfade etmekte zorlandığım duygularım, fikirlerinize ihtiyacım var..

Aykadarguzel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2022
1.084
1.435
Merhaba, kısaca kendimden bahsedip konuyu anlatmak istiyorum. Sizlerin fikirleri benim için önemli hanımlar.
Ben kısa bir evlilik yapmıştım sonra anlaşmalı olarak boşandıktan bu süreç çok üzücüydü ama geçti gitti diyelim artık konuşmaya gerek duymuyorum. Ben 30 yaşına yaklaştım Türkçe öğretmeniyim. Tabii ki yeniden evlenip aile kurmak istiyorum. Bir arkadaşım sayesinde biriyle tanıştık birkaç ay önce. O da eşinden ayrılmış tıpkı benim gibi birkaç ay evli kalıp bitirmiş ikimizin de çocuğu yok. Memleketimiz aynı bu arada evlerimiz iki mahalle yakın. Benim size sormak istediğim şey şu. Ben bu kişiden kime bahsedip göstersem hep dediler ki sanki sana münasip değil gibi dediler bunu fiziksel görünüş olarak kastediyorlar. Lütfen yanlış anlamayın ben tabii ki biliyorum bu tarz şeyleri konuşmak doğru değil. Ama sadece kafamı kurcalıyor evlilik ciddi bi konu. İlerde acaba sorun olur mu diye elimde olmadan kafama takılıyor. Annem ve anneannem senin yanına çok uygun biri değil dediler. Sanırım önceki eşimle kıyas ediyorlar ister istemez eski eşim gösterişliydi biraz. Şimdiki kişi çok iyi kalpli nazik gerçekten iyi biri. Başından da iş geçtiği için belki de daha dikkatli davranıyor bariz belli. Ama işte diyorum acaba gerçekten birbirimize görünüş olarak denk değil miyiz insanlar böyle mi düşünüyor içlerinden geçiriyor diye. Benim düşüncemi sorarsanız yani evet eski eşime göre daha normal sıradan tipte biri. Beni sorarsanız ben de yine eli yüzü düzgün hanım hanımcık görüntüde biriyim insanlar beni sevimli bulur. Sizce ben ne yapmalıyım hanımlar. Kafamı kurcalıyor üzülüyorum…

Ergenlikte görünüşe ve kim ne der acaba duygusuna önem vermeyi biraz anlayabilyorum ama olgunlukta bu biraz mantıksız geliyor. Özellikle de görünüşün önemli olmadığını birebir tecrübe etmiş sizin gibi birinin. Bence siz de adama çok ısınamamışsınız. Yoksa kimin ne dediğinden etkilenmezdiniz.

Kimin ne dediğinden çok siz ne hissediyorsunuz..Eski eşinizin tipi ile kıyaslarsanız ısınamazsınız zaten..Siz zaman tanısanız birbirinizi tanısanız o şekilde ne olacağına karar verseniz..Ama yok ben de tipinden dolayı sindiremiyorum derseniz uzatıp ta umut vermiş olmazsınız.Yakışıklılık ta karın doyurmuyor yani.

Bu sizi etkileyip soğutuyor ise görüşmeyi kesin kafanız karışmış zaten.
İstiyorum bitti diyemiyorsunuz.
İkincisi onun ilk evliliği niye bitmiş durduk yere kimse boşanmıyor

Dış görünüşünü sorgulamayacak kadar sevmediğiniz sürece kimseyle evlilik yapmayın

Cinsel çekim var mı aranızda? Çok acele etmeyin derim ...

Siz ne hissediyorsunuz. Sıcaklık duyuyor musunuz? Önemli olan bu. Aynı evin içinde, hatta aynı yatağın içinde bulunacak olan sizsiniz. Biraz daha tanımaya çalışın. Karakteri nasıl, cimri mi, merhametli mi? Bunlara objektif bakmaya çalışın biraz. Siz ısınırsanız zaten dünyanın en yakışıklı erkeği gelecek gözünüze.

başkalarını boşver adam sana çekici geliyor mu o önemli aynı yatağa girecek olan sensin. ev arkadaşı seçmiyorsun eş seçiyorsun kendine. sen aşıksan kimsenin cirkin yada güzel demesine ihtiyacın yok.

Önemli olan sizin ne hissettiğiniz. Dünyanın en yakışıklı insanı bile olsa bazen bir şey hissetmeyince hissetmiyor insan. Mesela benim beğendiğim erkekleri de genelde kimse beğenmez, diğerlerinin beğendiğini ben beğenmem herkesin beğendiği tip farklıdır. Birde eskilerin dediği gibi erkeğin güzeli çirkini olmaz huyu güzeli çirkini olur aslında kadın içinde geçerli bence insanı güzel gösteren huyudur. İyi huylu, karakteri düzgün biri ise bir şans verin ama hiç elektrik hissetmediyseniz zorlamayın.

Adamın boşuna zamanını almayın. Adamı sevseniz, başkalarına gösterip "sizce nasıl vb" diye sormazdınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…