İdeal gebelik kilosu

Ay inşallah benimde sizinki gibi olur . Görmediğim kiloları doğumdan sonra veririm

Merhaba canım ben 55 kg boyum 1.69 suan gebelıkte 9. Haftam bıtıyor 10. Haftaya gırıcem ve gebeglıgımın 6. Haftasından berıdır yeme,içme kesildi bu aylarda kılo verıyor cogu kısı buyuk ıhtımal sende gebe kaldıgında ılk aylarda otomatık olarak emın ol kılo verıceksın ve cocuk denedıgın aylar dıyet ve spor bence yapma belkı gebe kalmıs olcaksın ve bebege zarar vermıs olursun. En dogrusu spor ve dıyetle 60 kg felan dusmeye calıs sonra cocuk dene ya da hemen ıstıyoruz dıyorsan bı dıyetısyen doktorla gorus cocuk denedıgınıde sole ona gore dıyet verır.Gebelıkte hafıf kıloda hamıle kalmak ısını kolaylastırır eger veremezsende uzulme ılla ki ılk aylarda o kılolar azalcak sen ıstemesende.bırde onemlı olan ınankı kılo degıl bebegın saglıklı olması ve rahat dogum tabıkı cok kılo ıle gebe kalmak ıyı degıl yeme ıcmeyı cok abartmamak lazım ama ınsanda kendını tutamıyorsa napsın yuruyus bol su ıle bı sekılde halolcak.

Sizin kilonuzda 7-8 kilo almanızı falan önerir doktorunuz muhtemelen

Ben toplamda 14 kilo aldım
Ama ilk 4 ayda önce 3 kilo kadar verdim mide bulantısından

Ben dua ediyorum gebelik olsun annelik duygusunu yaşiyim diye
kilo alırım almam ve ya veririm sorun değil diyorum sizin dert ettiğiniz şeye bak
Niçin? Sağlıklı yaşam sürmeyi istemek, sağlıkli bir gebelik geçirip, iyi bir kiloyla bebeğin bakımlarına rahatça koşabilmeyi istemek suç mu?
83 ile doguma girdim, 71 kiloya düştüm, emziriyorum 75 kiloya çıktım ev dubleks merdiven inip cikarken dizlerim kırtlıyor, belim ağrıyor, kimse kusura bakmasın kilo iyi birsey değil, hanimefendi de gayet guzelce sormuş gebelik planlamadan önce.

Şöyle söylim ne kadar zayıflarsanız sizin için o kadar iyi..ben hamile kaldığımda 51 kiloydum 1.57 boyum 56 kiloyla doğum yaptım..sadece 5 kilo aldım..hamilelikten önce de hamilelikten sonra da kilo önemli..ideal kilonuza inin ki kilo aldığınızda hamileliğinizde mutsuz olmazsınız(bazı insanlar kilo alınca mutsuz oluyorlar hamileliklerinden ondan diyorum)

63 kilo ile hamile kaldim 80 kilo ile doguma girdim. Dogumdan ciktiktan iki gun sonra 67kg'dum. Hayatim boyunca hic spor ve diyet yapamadim. Boyum 1.75 dogum yapali bir seneyi gecti ama suan hala ayni kilodayim ahaha. Ogrendigim bir sey var ki mumkun oldukca gebelige zayif girin dogumdan sonra vermek daha zor hale gelir.

Nasıl verdiniz 3 ayda?:)

Keşke herkes sizin gibi bilinçli ve düşünceli anne adayları olsaçocuk düşünmeye başladığımızda eşimle beraber ilk işimiz doktora gitmek oldu. Biz bebek düşünüyoruz fakat şuan bizde gebeliğe engel bir durum ya da gebelik esnasında problem olacak bir durum var mıdır ya da sağlıklı bir gebelik sağlıklı bir bebiş için neler yapmamız diye. Çok şükür ikimizdede bir problem yok tüm değerlerimiz genlerimiz oldukça iyi fakat 2buçuk yıldır bebişimiz olmuyor nasip işteallah isteyen herkese hayırlısıyla sağlıkla sıhhatle versin inşallah

Merhabalar benden size tavsiye çok kilo da vermeyin çok ucunu kaçırmış gibide yemeyin doğumdan sonra verirsiniz kilolarınızı şuanlık düzenli ve sağlıklı beslenin yeterli rabbim en kısa ve hayırlı zamanda nasip etsin bir bebiş inşallah

Merhabalar öncelikle kararınız hayırlı olsun kesinlikle güzel bir düşüncedesiniz, boyum 160 57 kg ile hamile kaldım, ilk dört ay günde en az 3 kez istifra olunca 2 kg verdim o süreçte. Şimdi 26. haftadayım ve 59 kg ile yola devam ediyorum. Bebeğim de erkek ve 6 gün önden gidiyor, gebelik şekeri falan da çıkmadı çok şükür. Yani o alacağını almış demek ki çok kilo almak sağlıklı bebek demek değil anladığım kadarıyla. Beslenmeme de öyle çok dikkat etmiyorum sağlıklı besleniyorum elbette ama tatlı yiyorum mesela en kötü iki günde bir ya da bazen gece atıştırıyorum, bence de kafaya takmamak gerek taktıkça verilmiyor hatta alınıyor gibi bir durum. Ama eğer bu şekilde bile hamile kalsanız üzülmeyin hamilelikten sonra normal kilosundan fazla veren bile var emzirmeye bağlıyor hatta çoğu kişi. Ama tabii hamilelik sürecinin rahat geçmesi için de zayıflık önemlidir eminim şimdiden yataktan kalkarken vs zorlanıyorum kilom olsaydı çok daha zor olurdu.

Ben dua ediyorum gebelik olsun annelik duygusunu yaşiyim diye
kilo alırım almam ve ya veririm sorun değil diyorum sizin dert ettiğiniz şeye bak
Yaklaşımınız hiç hoş değil şimdiden başkalarının hamileliğini anneliğini eleştirirseniz anne olduğunuzda neler yapacağınızı düşünemiyorum cidden.

Konuya gelirsek konu sahibi bence bunu düşünmekte çok haklısınız. Ben 167 boy 56 kilo ile hamile kaldım 18 kilo aldım ve son iki ay hareketlerim aşırı kısıtlandığı için çok zorlandım. 10-12 kilo gibi almak idealdir bence. İlk üç ay çok yedim ben zaten daha ortada bebek yokken ben 61 kilo olmuştum öyle diyeyim şimdiden sağlıklı beslenip egzersiz yapmaya başlarsanız yürüyüşlerinizi ihmal etmezseniz sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz inşallah

Aynen anne olunca da içimden bir vampir çıkıcak
Offf baydınız gerçekten ben Sadece annelik hissiyati o duyguyu yaşamak daha baskın geliyor demek istedim benim için öyle detaylara takılmadım yeterki olsun da hayırlı sağlıklı bir evlat gerisi hal olur diye düşünüyorum ölümden başka her şeye de çare vardır
bu düşüncemi de özgürce belirtirim

Sizin adınıza üzüldüm güzel günler yakındır önemli olan hayırlı sağlıklı bir evlat nasip olması
Konu sahibi kötü bir şey söylememiş tabiki öyle düşünmesi gayet normal ama benim öyle bı düşüncem olmadı o kadar rahat olmadım bu süreç hep stresli oldu benim için ve öyle de olmaya devam ediyor ve bence benim gibi olan bı çok kişi var bu süreçte hayırlı sağlıklı bir evlat nasip olsun rabbim diyen
Bazı kişilerin sağlıktan kastı oram buram sarkmasın cildim çatlamasın hamilleik sürecinde yıpranmasın kadın olmak zor anne olmak daha zor benim söylemek istediğim ben her koşulda dayanırım yeterki o duyguyu yaşat bana rabbim hayırlı sağlıklı bir evlat nasip et dememdir
Beni gerçekten en derinimden anladığınız için teşekkür ederim

Suç olduğunu söyleyen kim?

Benim de 1.60 boyum 55 ile hamile kalıp 66 ile doğuma girmiştim. Bence kaç ile hamile kaldığınızdan ziyade hamilelikte fazla kilo almamak önemli 30 kilo almak çok hatta benim gibi 11 bile çoktu. 3 kg çocuk için en fazla 9 kafi.

Suç olduğunu söyleyen kim?
Kilonun iyi Bir şey olduğunu söylemedim kilodan kastım 20 30 kilo değildi tabiki ama nedense yakındığım çaresizliği kimse görmedi
hiç bir anne adayı gerçekten anne olmak isteyen kimse taşıdığı canı riske atmak istemez konu apayrı yerlere geldi bende sağlıksız bir gebelik geçirmek istemem ama zaten gebelikte istemsizce bile kilo alabiliyorsun ve bunun önüne geçebilmek biraz zor bence ben hep bu süreçte hayırlı sağlıklı bir evlat olsun da ben her zorluğuna katlanirim diye düşünüyorum
konuyu açan kişide benim gibi düşünmüyor neden düşünmüyor diye tabiki sitem etmiyorum sadece yaşadığım süreç duygu hissiyat beni hiç bu kadar bu konuları düşündürecek noktalara getirmedi tabi benim gibi olup düşünen de olmuştur yani burası da herkesin gayet eleştiri yapabileceği bir platform kimseyi kinadigim fln yok eleştiriye de açığım ne düşünüyorsam da gayet hür bı şekilde dile de getirebilirim
Kimse de dışardan göründüğü gibi değildir size öyle lanse edilmiştir olabilir
O kadar kötü niyetli değilim bunu bilmeniz yeterli
Konuyu okuyupta direk kötü anne olabileceğim sağlıkla doğuramayacağim lanse eden o noktaya getiren karakterlerledir lafım

Öncelikle merhaba şimdi ideal kilo senin vücut indeksine bağlı ki şuan 10 kilo fazlan var bence verebilirsin de hamilede kalabilirsin ki ilk üç ayda mide bulantısından iştahsızlık Tan kilo da veriliyor zaten ama oda herkes için geçerli değil birkaç cevaplarını okudum şeker filan çıksın istemiyotmuşsun o bence kiloyla alakalı değil mesela ben son hamileliğimde 55 ile hamile kaldım 12 haftamda 50 düşmüştüm tam 55 58 kilo bazına grldim ki gebelik şekerim oldugunu öğrendim ve 30 haftalık hamileyken ve sıkı bir diyet ile 39 haftalık dogum yaptım ve dogumdan sonra tartıldığımda 56 kiloya yakındım deemem o ki ne yaşayacağını şimdiden bilemezsin ve planlı gebelik düşünüyorsan eğer önce diyetisyene ve sonra kadın doguma git muane ol gereken kan testlerini yaptır kansızlık filan varsa ilaç alır depoların dolu bir şekilde hamile kalman daha iyi ve 3 ay önceden folik asite başla ki bu süre zarfında baya kiloda verip herşey yolunda güzel bir yolculuğa çıkarsın Allah'ın izniyle uzun oldu kusura bakma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…