Yöresel Tarif İçli Köfte -Gaziantep Yöresinden-Duru Bulgur Sponsorluğunda

Yöresel Yemekler

Youlost16

9 şbt kg 88.8 G 78.6 boy:167 hedef:60 6. Takım
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2018
14.129
41.507
Merhaba hanımlar

Bugün size Harika bi tarif ve enfes bi tatla geldim

bu benim uzun zamandır denemek istediğim bi tarifti ve bu sayede bende denemiş oldum ilk defa yapacak olanlara cesaret olsun

gelelim tarifimize

içi için malzemeler

350 gr kıyma
1 yemek kaşığı tereyağı
2 tane soğan
Tuz
karabiber
pulbiber
1 avuç ceviz
bi tatlı kaşığı domates salçası

Şimdi içinin yapım aşamasına geçelim

ilk olarak tavaya tereyağımızı koyuyoruz ve üstüne de iki tane soğanı küp küp doğrayıp tavamıza koyup kavuruyoruz.

sonrasında soğan suyunu çekince kıymamızı ekliyoruz üstüne de tuzunu ve baharatlarımızı ekliyoruz.

kıymamızı da kavurduktan sonra salçamızı ekleyip biraz daha kavurduktan sonra cevizimizi küçük parçalar haline getirip içine atıyoruz.

iç malzememiz artık hazır

şimdi sıra dış hamurunu yapmakta

dışı için malzemeler
2 su bardağı köftelik bulgur (ben kepekli kullandım)
1 çay bardağı irmik
1 yumurta
1 çay bardağı un
tuz,karabiber,kimyon,pulbiber
1 tatlı kaşığı biber salçası
1 tatlı kaşığı domates salçası
demlemek için 1 su bardağı kaynar su
1 tane rendelenmiş soğan

Şimdi gelelim dış hamurumuzu yapmaya

ilk olarak derin bi kaba bulgurumuzu koyup üstüne de kaynar suyumuzu döküp demlenmeye bırakıyoruz.

10 dk demlenmesini bekledikten sonra üstüne irmik, ve baharatları ekliyoruz.

daha sonra salçamızı ekliyoruz.

salçamızı ekledikten sonra sudan yardım alarak bayağı yoğuruyoruz ve yumurtamızı ekliyoruz. Daha sonra biraz daha yoğurup unumuzu ekliyoruz.

hamurumuz hazııırrr

Yanımıza bi kaseye su alıp şimdi yapım aşamasına geçebiliriz

ilk olarak hangi boyutta isterseniz hamurdan o kadar bi parça alın ve su ile top haline getirin.

daha sonra işaret parmağınızla sudan yardım alarak avuç içinizde açın

Arada yırtılmalar olacaktır onları su yardımı ile kapatabilirsiniz

hamurumuzu avuç içinde bayağı açtıktan sonra içimizi koyuyoruz ve baş parmak ile işaret parmak ile şekil veriyoruz.

bu şekilde bütün harcımız bitene kadar yapıyoruz

benim içli köftelerim hazır ben sunum için iki büyüklükte yaptım sizde istediğiniz gibi yapabilirsiniz

şimdi sıra kızartmada

bi tencereye yağımızı koyuyoruz ve yağımız kızdıktan sonra içine atıp kızarana kadar pişiriyoruz işte bu kadar

şimdi sıraaa sunumda

yapacak olanlara şimdiden afiyet olsun biz lezzetle yedik sizde afiyetle yersiniz insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…