Icine kapali inzivaya cekilmis erkek modeli

Anlıyorum benimki sadece dışardan bir görüş, ama insanların hissettiğini duygu durumunu onlardan daha iyi bildiğimizi düşünmek çok yanlış geliyor bana. Bunu erkekler kadınlara yapar genellikle. Erkekler yardım istemez gibi genellemeleri de doğru bulmuyorum. Yani benim çekincem halinden belki de mutlu bir adamı kendi kalıplarımıza sokmaya çalışmak. Her yaşın kendince olgunluğu oluyor. O yaşta olmadığımdan yorum yapamıyorum ama belki de o ununu elemiş ve eleğini asmak istiyor. Ve bu dinginlik ona huzur veriyor.
Tası tarağı satıp, bir sahil kasabasına yerleşen insanlar var. Biz metropollerin çolgınlığını severken o insanlar hayır buraya geri dönmelisin diyebilir miyiz? O onun hayatı. Adam yenidne ortamlara akmak istemiyor olamaz mı?
Benimkisi sadece bir bakış açısı.
Evet ama ablalari ve arkadaslari onun icin cok endiseliler, panik icindeler hatta.

Melankoliyi dipte yaşamak değil de ıssız adamı yola getirip aşk adamı yapma takıntısı diye düşünüyorum ben park.

Yoksa tabii duygusal hezeyanlarını istediği gibi yaşar, kimse laf edemez. Kendi hayatı neticede.
şimdi kendimi ıssız amcamın yerine koyuyorumda adam bilse teee okyanus ötelerinde ona kafa takan biri var korkudan daha ıssız bir okyanus adasına geçip Robinsonu oynayabilir..hayrına çevirileri yapıp yollasana sen .. ya bir aşkın temellerini atarsın zira ben tek taraflı aşka aşk demem..ya da okyanus ötelerinde hiç tanımadığımız bir amcayı inanılmaz takıntılı bir ruhtan kurtarırsın.

Daha once bosanmis erkek parametrelerini belirlemek icin bir konu acmistim. Sagolsunlar, bazi arkadaslar cok ilginc gorusler ortaya attilar. Herkese cevap veremeden konu kilitlendi, herkese tesekkurlerimi iletmek istiyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/bosanmis-erkegin-ruh-halleri.948248/
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/uzaktan-sevmekle-hukumlu.925090/

Ancak sahisla en son yaptigim sohbetlerde konunun daha derin tarafi ortaya cikti.

Soz konusu erkek, kendini bir orman evine kapatmis vaziyette, sadece isi olursa evden cikiyor.

"Kendimi yasli hissediyorum, kemiklerime isledigini hissediyorum, eski "ben" den eser kalmadi" diyor. Sigara iciyor, birakmayi defalarca denemis, basaramamis.

Eskiden sporda cok aktif ve muthis bir atlet olan, apartman boyu dik duvarlari elleriyle tirmanan, simdi ise kilolu ve sigara icen bir adamdan bahsediyoruz.

Kanatlari kirik, ininden ckmaya korkan. Arada bir sevdigi konserlere gitmeye yeni yeni basladi, benim etkim oldugundan eminim.

Ben onu kilometreler oteden onuruna dokunmadan ve zorlamadan, nasil daha pozitif bir ruh haline sokabilirim?

Elbette kimseye "sigarayi birak, kosmaya bak " diyeyecek durumda degilim, ters teper.

Bu isi nasil cozerim? Zaten kendi islerim yolunda degil ama bir yandan da karsidakini kizdirmadan motive etmek istiyorum.
eee ne yapalım ne yapacaksın doktor musun annesi misin hepsi olurum diyorum meydan senin

Evet ama ablalari ve arkadaslari onun icin cok endiseliler, panik icindeler hatta.

Anlıyorum. Umarım da yapacak bir şeyler bulursunuz ama insan kendi istemedikten sonra ne olsa değişmeyebiliyor durumu. Umarım onun istemesini sağlayacak şeyler olur. Zaten o ilk bir adımı atsa siz hepiniz çok destek olacaksınız. Hiç ailesinde/çevresinde psikolog/psikiatr yok mu acaba? Onlar ne diyor bu duruma?

şimdi kendimi ıssız amcamın yerine koyuyorumda adam bilse teee okyanus ötelerinde ona kafa takan biri var korkudan daha ıssız bir okyanus adasına geçip Robinsonu oynayabilir..hayrına çevirileri yapıp yollasana sen .. ya bir aşkın temellerini atarsın zira ben tek taraflı aşka aşk demem..ya da okyanus ötelerinde hiç tanımadığımız bir amcayı inanılmaz takıntılı bir ruhtan kurtarırsın.
Gulmekten kiriliyorum burada!!!!!
Cok dogru, ben de kendimden supheleniyorum zaten...

Fikirleriniz benim icin cok kiymetli ama Bir sey dikkatimi cekti."Uzgunum" "Maalesef" ve bilimum negatif deyimleri cok kullanmaktasiniz. Hayati hep mi negatif algiliyorsunuz?

Ama geri soylediklerinize 100% katiliyorum, cok dogru tespitler, ama ben o degisiklikleri , ona tam beyan yapmadan gelistirme cabasindayim. Onu sevmem ona 100% teslim olmam anlamina gelmemeli.

Hayır sizin durumunuza üzüldüğüm ve bunu derinden hissettiğim için yazıyorum onları. Yüzyüze konussaydık eger bunu mimiklerimden yahut ses tonumdan algılardınız. Ama burda sadece harflerle ve onların sıralanışıyla birbirimizi anlamaya çalışıyoruz. Yalnız sizin benim bu kadar alelade bikac kelimemden böyle bir yargiya varmaniz tuhaf degil mi? Siz mi hayatı cok dramatik algılıyorsunuz? Bir sorgulayın bence kendinizi, belki de bütün bu problemlerin altında yatan temel sorun budur? :)

Değişiklik herkes icin iyibir sey anlamına gelmez ama. Size açık yureklilikle ifade ederse eger halinden memnun olmadığını o zaman o değişiklikler icin kolları sıvamalısınız. Bu şekilde özel hayatına haddinizden fazla müdahale ediyorsunuz. Ve bu pek nezaket ve hassasiyet içeren bir davranış değil.

ya tamam da sen hayatı seven bir insansın anladığım kadarıyla bu adamın gizemliliğini mi sevdin nedir yani?? nesine aşık oldun.Kendini omana kapatmiş yaşamdan zevk almayan klasik yaşlanma moduna girmiş bir adam derken hayatının Polyannası karşına çıkar ve sonra Polyanna bu adama aşık olur . Artık Polyannacılık oynarsınız.Tamam zamanla hayatta bağlanabilir ama o zaman da senin yüreğin ölür benden demesi.

ya tamam da sen hayatı seven bir insansın anladığım kadarıyla bu adamın gizemliliğini mi sevdin nedir yani?? nesine aşık oldun.Kendini omana kapatmiş yaşamdan zevk almayan klasik yaşlanma moduna girmiş bir adam derken hayatının Polyannası karşına çıkar ve sonra Polyanna bu adama aşık olur . Artık Polyannacılık oynarsınız.Tamam zamanla hayatta bağlanabilir ama o zaman da senin yüreğin ölür benden demesi.
onceki konularim abakarsaniz hikayenin tamamnin anlarsiniz. Cocukluk askim bu adam.

X