İçimi dökmek istedim

selma5658

Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2022
53
-1
25
Hayirli geceler herkese uzun zamandır psikolojik tedavi almayı düşünüyorum ama cesaret edip de bu yola başvuramiyorum.Çocukluğumdan beri hep annemi memnun etmek için yaşadım ne dediyse yaptım hep ona göre bir çocuk oldum hatta çocuk olmadım.Asiri mükemmeliyetçi,temizlik hastası ve çok sinirli bir insandı,ilk çocuk olmamdan dolayı bunu hep bana yaşattı.Okul konusunda beni hiç desteklemedi "kızsın sen okusan ne olucaksin,seni boşuna okutuyorum,masraftan başka bir şey değilsin,kafan çalışsa da senden insan olmaz" vs daha birçok kötü sözlerle büyüdüm.Aileme inat Okulda cok başarılı bir öğrenciydim her zaman takdir edilen biri oldum.Çok çalıştım,aynı zamanda annemin işlerini hafiflettim ( kızmasın diye yemekti,temizlikti her şeyi yapardım) ümiversite kazandım önü çok açık bir meslekti farklı şehirde, "sana o kadar masraf yapamayız" diyerek gitmeme izin vermedi ve bende kendi şehrimde öğretmenlik tercih ettim.2.sinitayken arkadaşının bu kıza masraf yapma evlendir gitsin tavsiyeleriyle birlikte bana tanıdık birini buldular ,istemedim.Daha sonrasında sürekli "evlen de git artık,senin yükünü başkaları çeksin,kurtalayim senden" gibi şeyler duymaya devam ettim,sonra yine birini buldular benden 11 yaş büyük birini koydular önüme,annem yine aşırı ısrar etti işi iyi kendisi iyi evlen git.Her zamn ki sözleriyle artık dayanamadım, biraz annem biraz da karşımdaki adamın ısrarı, peşimi birakmayisi bana değer veriyor olması kafamı karıştırdı, bir yola girdim ve geri dönemedim.Evlendim, işi çok iyi dedigi adamın işi bozuldu,maddi anlamda çok sıkıntı süreçler geçirdik,başka işlere girdi asiri yoruldugundan benimle hiç ilgilenemedi hala öyle ilgilenmiyor.Zaten basından beri birbirimizden çok farklı insanlardık ben üni mezunu,o lise bu bile büyük fark oluyor bazen.Bu seferde annemin gözünde değerli oldum benim mutsuz olduğumu gördükçe hata ettim demeye başladı.Ben evlendikten sonra birçok psikoloğa gitti şuan ilaç kullaniyor,psikolojik sorunları vardı zaten ama ben evlenene kadar bunun üstüne düşmedi.Babam bu ara bu kız hep senin yüzünden evlendi diye anneme sitem ediyor,annemde hata ettiğini dile getirdi bana geçen gün beni anla iyi değildim tarzında konuştu ama benim bir gençliğim heba olmuşken şuan bu olanları kabullenemiyorum.Bana çok haksızlık yapıldı hissi icimi kemiriyor.Eşimi seviyorum aslında ama hic uymuyoruz birbirimize sadece iyi bir insan,onunda işleri bozuldu derken güzel giden bir evliligim yok,eşimi bıraksam çalişicak bir isim yok öğretmen oldum geçen sene ama atama yok,özeller para vermiyor,annemin evine asla dönemem.Bu hayatta hiç değer göremedim,bunları hakettiğimi hiç düşünmüyorum.Bundan sonra ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum,kendimi eve kapattım sadece uyumak,yatmak istiyorum.Bana senin suçun evlenmeseydin demeyin lütfen sadece morale ihtiyacım olması açısından kısaca içimi dökmek istedim.Teşekkur ederim.

Atama illa ki olur, bence kpss çalışmaktan vazgeçme, bu döngüden kurtulabilmenin yolu maddi özgürlük, atama olana kadar özelde veya dersanede çalışabilirsin, çabuk pes etmişsin

Atama illa ki olur, bence kpss çalışmaktan vazgeçme, bu döngüden kurtulabilmenin yolu maddi özgürlük, atama olana kadar özelde veya dersanede çalışabilirsin, çabuk pes etmişsin
Çabuk pes ettiğimin farkındayım ama tasarruf tedbirleri ve ülkenin durumu beni bu karamsarlığa fazlasıyla itiyor,elimde olmadan.

Çabuk pes ettiğimin farkındayım ama tasarruf tedbirleri ve ülkenin durumu beni bu karamsarlığa fazlasıyla itiyor,elimde olmadan.
Benim pek çok öğretmen arkadaşım atandı, atanamayanlar ise ne de olsa atama yok yaaa diye boş boş bekleyenler oldu kendi çevremde

Bende çok zor şeyler yaşamadım.
Ailenle konuş yanlarına döndüğünde sana baskı yapmayacaklar ise bunun sözünü al.
Boşan.
Hangi branş öğretmenisin bilmiyorum ama atama mutlaka olur.
O zamana kadar bir şirkete gir çalış.

İnan bana herşey düzeliyor.

Ben çok ağır bir depresyon geçirdim. Güneş tenime değse bas bas bağırıyordum karanlık odada uyudum bir hafta birsey yiyemedim devamlı kustum.
Birgün çıktım yürüdüm, acılar içinde.

Hepsi geçti gitti biliyormusun.
Mutluluk da bizim mutsuzluk da.

Yaşadıkların maalesef ki sınavların…
Ben bu sınavı yaşadım bitti artık yeni hayata diye başla yoluna bence.

İnan bana kendine değer veren insanlar değer görüyor. Evet zor şeyler yaşamışsın, yaşadık. Ama daha gideceğimiz yollar var, henüz bir şey bitmedi, devam ediyor. Çocuklukta yaşanılan travmalar aşılamaz zorluklar değil. Artık yetişkin bir kadınsın. Kendi hayatını kendi ellerine alabilir, biçimlendirebilirsin.
Çocukluğunun arkasına sığınma, çık oradan

Tek temennim atama olması,maddi gücümü elime almak , hayatta başka bir beklentim kalmadı.inşallah bende sizin gibi aşabilirim bu durumu

Tek temennim atama olması,maddi gücümü elime almak , hayatta başka bir beklentim kalmadı.inşallah bende sizin gibi aşabilirim bu durumu
Emin ol bitecek hatta unutacaksın.
Yanlız böyle bi adamın yanında kendini yıllarını harcama.
Şu sözü çok seviyorum. Hayat kısa kuşlar uçuyor.

anlattığınız zor koşullarda uni kazanıp bitirmişsiniz, biraz kapanıp kpss’ye kasmanıza bakar o cehennemden çıkmanız, güzel şeyler hayal edin; güzel sakin bir kasabada kendi yağınızda kavrulduğunuzu, kendinize uyumlu insanlarla denk geldiğinizi.. siz elinizden geleni yapın Allah yardım eder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…