iç dudaklarından utanan varmı????

kımınkı problemsızkı .bende ağdacıdan utanıyorum elın kadınına gösterıcem heryerımı ellıcek

kımınkı problemsızkı .bende ağdacıdan utanıyorum elın kadınına gösterıcem heryerımı ellıcek

ne olacak elleyince sonuçta o da kadın o işi yapmak kolay değil yapanada bravo ben rahatlıkla gidiyorum

Bende hayatımda ne ağdacıya ne kardeşlerime nede eşime açıp göstermedim. Ama bunun sebebi, beğenmediğim ve utandığım iç dudaklarımdı:KK17: Nihyet ameliyat oldum :KK76: Artık utanmıyorum ağdacıyada gidebilirim :KK4: Benim utancum görüntüsündendi, görüntü gitti, utangaçlıkda :)

Bende hayatımda ne ağdacıya ne kardeşlerime nede eşime açıp göstermedim. Ama bunun sebebi, beğenmediğim ve utandığım iç dudaklarımdı:KK17: Nihyet ameliyat oldum :KK76: Artık utanmıyorum ağdacıyada gidebilirim :KK4: Benim utancum görüntüsündendi, görüntü gitti, utangaçlıkda :)

darısı başıma ben de kurtulmak istiyorum bir an önce :KK43:

yaş sınırı var mı acaba ameliyatın bilen var mı?

sorun tek görüntüde olsa neyse de.. giysileri faln kısıtlıyor, kaşıntı koku off :KK50:

hijyen sağlık sorunu varsa hemen olmakta fayda var sadece görünüm için iyi düşünmek lazım
bide iyi bir uzamana yaptırmak lazım duyu kaybı sorunu ortaya çıkmasın

18. yaşını dolduran herkese yapılıyor. (Yani gerekli olanlar)
Dediğin gibi sadece görüntü önemli değil, bende kıyafetlerde sıkıntı yaşıyordum.

Koku ve kaşıntı oluşmuyordu ama ne zaman dar bir kıyafet giysem, biraz oturduğumda canım yanmaya başlıyordu.

Son düzenleme:
bir yerde yaş sınırı 20 diye okumuştum,18se iyi. bu forumu uzun süredir takip ediyorum, doktor olarak aylin karanlık'tan memnun olanlar çoktu. ücret yüksek ama ne yapalım iyi doktora gitmeklazım :26:

Aynı durumdayım ben 2000 yılında Mısır'da oldum benimki labiplasti değil kadın sünnetiydi sonuç ta labialarım yok ve klitorisin üstündeki deri de. Evlemebilmek için olmak zorunda kaldım, zira kaynanam sünnetsiz gelin istemiyordu. (Yani ülkemizde yabancı erkeklerin evlenebilmek için sünnet olmak zorunda kalması gibi.) En büyük problem işerken idrarın öne doğru fışkırması oluyor. elimi öne kuymadığımda helanın kapısını ıslatmış oluyorum, ayrıca idrar kalçalarımdan süzüldüğü için silerken kalçalarımıda silmek zorunda kalıyorum.
Sende de aynı problemler varmı, klitorisin üstündeki deri duruyormu?

Üzüldüm size. rahat işeyememek.. bikere bizim dinimizde kadın sünneti diye birşey yok. sağlık açısından gerekseydi zaten dinimizde de yeri olurdu, nasıl erkeklerin sünnet derisi alınmazsa iltihaplanma yapıyorsa bizimkide yapabilirdi ama yapmıyor rabbim öyle yaratmış.. keşke araştırıp yaptırsaydınız öyle kaynanam yüzünden cinsel organımı gereksz yere kestirmek mi Allahım sen koru! gerçekten üzüldüm sizin için.

Risus; senin yazdığınızdan bir alıntı yapıyorum;
"Sağlık açısından gerekseydi zaten dinimizde de yeri olurdu"

Durum o ki Mısırdaki islam dininde "zaten" kadın sünnetinin yeri var ve sağlık açısından gerekli olup olmadığını bir kenara koyun, sünnetsiz kadınlara gavur karısı gözüyle bakıyorlar. Oradaki kızlar 5-8 yaşlarında sünnet oluyorlar. Onların bakış açısı ile kadınlığa ilk adım gibi birşey. Sünnet olmamış kızkarın sadık eş olamayacağına dair bir inanışta var orada. İşin en ironik tarafı da şu ki biz bu forumda labioplastiden sözediyor olsakta onların labioplasti yaptırabilecekleri labiaları dahi yok.

Aslında bu bu forumda çok kişinin desteklediği "Küçük dudaklar büyük dudakların dışına taşmamalı." görüşüne katılmıyorum. Ergenlik çağında küçük dudakların uzaması hatta dışarı taşması normal birşeydır. Labioplasti yaygınlaşmamalı. Yaygınlaşırsa, dudakların dışarıdan görünme durumu insanların gözünde anormal gibi görünecek ve işte o zaman kızlarımızın başına bir belâ daha açılacak, pedikür yaptırır gibi labioplasti yaptırmak zorunda kalacağız. Ve bu uygulama bir kere oturdu mu, geriye dönüşü olmayacak. Sen yaptırmak istemesende etraftakilerin baskısı altında kalacaksın. Allah korusun, inşallah labioplasti yaygınlaşmaz ve Mısırda kadınların içinde bulunduğu "zaten" pozisyonuna girmemiş oluruz.

Son düzenleme:
bi arkadaşımın da öyle, valla ağdasını ben yapıyorum o söylemeden de hiç farketmemiştim canım. sonraa "aa" hakketten öyle dedim. beni bulamadığında ağdacıya da gidiyo ne var ki bunda. erkeklere gelince de asla böyle şeylere takıılmıyorlar. uzunmuymuş kısamıymış açık renk mi koyu renk mi umurlarında değil.

bi arkadaşımın da öyle, valla ağdasını ben yapıyorum o söylemeden de hiç farketmemiştim canım. sonraa "aa" hakketten öyle dedim. beni bulamadığında ağdacıya da gidiyo ne var ki bunda. erkeklere gelince de asla böyle şeylere takıılmıyorlar. uzunmuymuş kısamıymış açık renk mi koyu renk mi umurlarında değil.

aynen öle şekle şemale önem vermes erkekler sen cok takma kafana her kadında vardır öle sarkma üsülme

Durum o ki Mısırdaki islam dininde "zaten" kadın sünnetinin yeri var ve sağlık açısından gerekli olup olmadığını bir kenara koyun, sünnetsiz kadınlara gavur karısı gözüyle bakıyorlar. Oradaki kızlar 5-8 yaşlarında sünnet oluyorlar. Onların bakış açısı ile kadınlığa ilk adım gibi birşey. Sünnet olmamış kızkarın sadık eş olamayacağına dair bir inanışta var orada. İşin en ironik tarafı da şu ki biz bu forumda labioplastiden sözediyor olsakta onların labioplasti yaptırabilecekleri labiaları dahi yok.

Aslında bu bu forumda çok kişinin desteklediği "Küçük dudaklar büyük dudakların dışına taşmamalı." görüşüne katılmıyorum. Ergenlik çağında küçük dudakların uzaması hatta dışarı taşması normal birşeydır. Labioplasti yaygınlaşmamalı. Yaygınlaşırsa, dudakların dışarıdan görünme durumu insanların gözünde anormal gibi görünecek ve işte o zaman kızlarımızın başına bir belâ daha açılacak, pedikür yaptırır gibi labioplasti yaptırmak zorunda kalacağız. Ve bu uygulama bir kere oturdu mu, geriye dönüşü olmayacak. Sen yaptırmak istemesende etraftakilerin baskısı altında kalacaksın. Allah korusun, inşallah labioplasti yaygınlaşmaz ve Mısırda kadınların içinde bulunduğu "zaten" pozisyonuna girmemiş oluruz.

ay çok korkunç bir olay kadın sünnetide neymiş ilk defa duyyorum

Labioplasti yaptıran biri olarak, dediklerine bende katılıyorum. Bu olay, saç kestirir gibi yaygınlaşmamalı. Bunun yapılma olayı doktorların kontrolünde, ve onların bu yapılmalıdır gibi bir onayıyla olmalı. Mesela burdaki bir arkadaş yazıyordu, 2 doktora gitmiş, 2side yapılmamalı dediği halde yapacak doktor arıyordu. Benim durumum farklıydı, benim iç dudaklarım fazlası ile büyüktü. Örneğin dar bir pantolon giysem, be sandalye üzerinde yarım saat kadar otursam, canım yanmaya başlıyordu, bütün gün masa başı işinde çalışan biri olarak düşünün ne durumda olduğumu. Hatta bir defasında, çok uzun süre kalkamamıştım, iç dudaklarım morarmış ve şişmişti. Ben o zamanlar kadın sünnetini duymuş, biraz araştırmıştım, gördüğüm resimler karşısındada hayret ve korkuya kapılmıştım. Labio plastiyi duyduğumda ise, klitorise dokunulmadan yapılanını hemen gittim. Bunun sırf görüntüyla falan alakası yok, öyle olsa, doktorum bir tarafta biraz parça bıraktığı ve tekrar yapma konusunda ısrar ettiği halde ben hayır dedim.

Senin durumunu çok iyi anlıyorum, keşke bir erkek için cinselliğini ve hayatını bu kadar hiçe saymasaydın.

arkadaşınız ağda yapıyorsunuz ??

ay çok korkunç bir olay kadın sünnetide neymiş ilk defa duyyorum

Erkek kardeşimin sünnetinin ikinci gününde bana henüz yarası ıslak olan çükün çıplak kalmış kafasını bana gururla göstermisti. İki üç gün sonra ise annem evde yokken, tükenmez kalem ile göz yaptığı çükününe sardığı ipin iki ucundan tutarak at kuşturur gibi koşturmuştu.
Anneme defalarca beni ne zaman sünnet ettireceksiniz diye sormuştum. Beni güç bela kızların sünnet edilmedine ikna etmişlerdi. Meğerse bu da bebekleri leylekler getiriyor dedikleri kadar yalanmış.
Neyse iyi ki de kızların sünnet edilmediği bir ülkede yaşıyorum. Yoksa belkide erkeklerin yaptığına benzer şekilde, açıkta kalmış klitorisimi sanki çok önemli birşeymiş gibi evdekilere gösterecektim.

Çok iğrenç - böyle birşey olabileceğini kafamda canlandırmak bile ürkütücü geliyor.

Ben hiç dikkat etmedim bile :S kuaför işini yapıyor tatlım oranın anatomisini inceleyecek değil ya mantık çek kopar :) kocanda onu bulduğuna şükretsin :)

:) hehe çok komik yaa gerçekten cevabın hoşuma gitti:)

X