İbs(İrritabl Bağırsak Sendromu),Sibo, Bağırsak Ağrısı lütfen yardım

sound7

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2024
5
1
24
Merhaba, 2 sene önce çok yoğun ilaç kullanımı sonrası mide ve bağırsak sistemimi mahvettim. Sürekli hazımsızlık gaz, gastrit, reflü semptomları. Son 5 6 aydır ise özellikle her sabah uyandığımda olan bağırsak(alt karın) ağrısı çekiyorum. 2 ay öncesinde sibo testi yaptırmadan colidur kullandım ancak gazı,hazımsızlığı daha çok arttırdı. Benim sorunum ne olabilir bu durumda olan insanlar yazabilir mi? Lütfen tavsiyeye ihtiyacım var

Benimde 11 gündür sag tarafta ağrım var alt kısımda bazen yanma gibi bazen ignelenme doktorlar bişey bulamadi ama sizin belirtiler nedir tam olarak

Annem sürekli ishal olur ve mide bulantısı var, irritabl bağırsak sendromu ağır acil şifalar dilerim bizde bir çözüm bulamadık

Geçmiş olsun. Bu bağırsak hastalıkları, Bel ve sırta vuruyor mu? Bagirsaklarımdan acayip sesler geliyor. Kabızlık da mevcut. Korkmaya başladım.

Ben de aynı durumdayım herseye bakıldı helikobakteri tedavisi gordum bi dunya kilo verdim bir sorun yok baska deniliyor ama gaz gecmiyor maalesef..Sibo tedavisi gordum o da gazı arttırdi cozemedim.Endoskopi kolonoskopi mr lar..

Ben de aynı durumdayım herseye bakıldı helikobakteri tedavisi gordum bi dunya kilo verdim bir sorun yok baska deniliyor ama gaz gecmiyor maalesef..Sibo tedavisi gordum o da gazı arttırdi cozemedim.Endoskopi kolonoskopi mr lar..
Geçmiş olsun. Ben de helikobakteri tedavisi gördüm malesef. Ondan sonra vücut kimyam bozuldu. Her gün bir yerde bir sorun çıkıyor.Nefes darlığı , kabızlık, Kilo kaybı(yaklaşık 10 kilo), bağırsaklardan ses gelmeler , karın ve bel ağrısı, dinmeyen kulak çınlaması vb. Say say bitmez. Ferritin Ve B12 değerlerim düşük diye kolonoskopi önerdi doktor ama ben kolonoskopiden korkuyorum.
Sende de nefes darlığı oluyor mu?

Arada oluyor ben de çok kilo verdim ama doktorlar bu kadar verdirmez diyor.Tiroiti de tetikledi sanırım hala da veriyorum ara ara kilo bilmiyorum birsey yok diyorlar.Testine baktirdım gecmis ama niye boyle bilemedim.Siz de kilo kaybı durdu mu?

Ne durması. Ben bırak kilo almayı yerimde kalmaya bile razıyım. Her sabah uyandığımda nefes almakta zorlanıyorum. Acaba mideden ya da bağırsaktan mi? Akciğer temiz diyor doktor? Sizde de oluyor mu?

Teşekkür ederim tiroite baktırın tüm dengeyi bozdu bu bakteri doktordan cıkamaz hale geldim.

Yaa aynıyız biz inanın ekimden beri doktordayım yas 39 her yerime baktıriyorum kilo ara ara veriyorum hala..Endokrin dahiliye akciger meme alt karın emar endoskopi kolonoskopi hersey temiz emilim bozuklugu yok diyorlar hatta yarın onkologla gorusecegim caresiz kaldım nefes darligi yapti eklem agrılari kisin cok cektim.Kilo neden durmuyor anlamiyorum

Emilim bozuklugu olabilir diyorum yok diyorlar kilo ver ver nereye kadar ben cozemedim endokrin tiroit kilo verdirmez diyor.Gastrentoloji durmasi lazım benlik degil diyor.Dahiliye kiloyu takma diyor kimlik bu kilo kaybı nereye gidelim

Onkolojik acidan bicok yere baktilar ama onkoloji ile gorusecegim bisey yok derse baska bir gastrentoloji doktoru uzerine gidecegim.Kolonoskopi demir dusuklugunden dolayi istiyorlar benim de dusuktu reglden dolayi.Kolon temiz cikti .Hangi sehirdesiniz?

Ne durması. Ben bırak kilo almayı yerimde kalmaya bile razıyım. Her sabah uyandığımda nefes almakta zorlanıyorum. Acaba mideden ya da bağırsaktan mi? Akciğer temiz diyor doktor? Sizde de oluyor mu?
Akcigerden degildir o mide ve bagirsakta gaz sorunundan oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…