İbadet Günlüğüm

Bugün yapilabilecekler hakkında da bildirim yapalım insallah. Geçen hafta cuma sohbetinde bugünün önemi anlatıldı Berat gecesinin olduğu gün yani bugün akşam ve yatsı arası kimse ölmez imiş Rabbim Azraile bu yıl ölecek olanların isimlerini söylermiş . Aksamla yatsı arası 4 tane yasin okuyalım denilmişti paylaşmak istedim .

Allah razı olsun canım, okuyabilirsem okuyayım inşallah.

Maşallah canım
Aslında maşallahlık bir durumum yok ama şöyle de bir şey var çalışma hayatım ve özel hayatım birlikte düşünüldüğünde yine de şükür diyorum. 8-5 çalışıyorum iki küçük çocuğum var, eşim şehir dışında çalışıyor gurbetteyim yardımcı kimsem yok ibadet hayatım da eh işte bu kadar oluyor...

çalışan biri olarak gayet iyi bence canım . Ben evde oturuyorum bazen zaman kalmıyor yetişemiyorum 2 çocuğum var diyorsun çalışıyorum diyorsun ona rağmen maşallahin var canım . Hiç olmamasından iyidir

~~~~~~~~~~~~
22 sayfa Kuran
19 rekat kaza namazı
1 adak orucu
1 adak kurbanı
Bolca sadaka çıkarmak da nasip oldu çok şükür
~~~~~~~~~~~~

Maşallah canım iki çocukla bunları yapabiliyorsun bide çalışıyorsun azmine hayranım . Ramazan'ın da mübarek olsun ibadetlerin daim olsun inşallah
Allah razı olsun canım.
Teravih kılamadım ona çok üzüldüm. Yatsıyı bile zor kılıyorum çok yorgun oluyorum yatıyorum hemen. Aslında ezan okununca 10 rekatlık yatsıyı kılsam sahura kalkınca da teravih ve vitir kılsam çok yüklenmemiş olurum. Deneyeyim inşallah.

Beden gücüm çok yok, zamanım da kısıtlı, öyle olunca daha çok fakirlere yardım şeklinde ibadete yöneldim. Aldığım maaştan öksüz öğrencilere burs ve yine öksüz/yetim öğrencilere (aileleriyle birlikte 30 kişilik bir grup) iftar verdim. Eşim birkaç aileye ramazan erzakı şeklinde paketler aldı ama ben kendim ayrıca bir ailenin donanımlı şekilde mutfak ihtiyacını karşılamaya karar verdim. Markete gitmek nasip olmadı ramazan öncesi. İnşallah haftayaki bildirimde yazmak nasip olur.

Masallah canım benim ne güzel şeyler düşünüyorsun . Ben evde olduğum için teravihe gidiyorum ama dediğin gibi yatsıyı kılıp uyuşan belki sahur için kalktığında kilabilirsin kimbilir belki Teheccüd yerine bile geçer Allah katında . Bende şöyle düşünüyorum kendimce evdeyim vaktim var teravihe komple gitmiş olsam 600 rekatlik nafile namaz kılmış olurum ki bu müthiş bi rakam benim için . Böyle böyle dünyadan ahirete birikim yapmış oluruz insallah .

Allah kabul etsin. Cemaatle kılmanın tadı çok başkadır. Biz küçükken çook giderdik camiye, gülerdik eğlenirdik rabbim affetsin milletle dalga geçerdik çocukluk işte:) ama çocuklukta yapılan şeyler biraz da çocukluğun özlemi ile daha güzel hatırlandığı için camide cemaatle kılmak bana da çok başka gelir.
Bu akşam müsaitim camiye gidebilirim iyi aklıma getirdin:)

İnşallah gidebilirsin canım benim Rabbim daim etsin. Birbirimizi teşvik edelim bu arada normal zamanda bayanların teravihe komple gitme ihtimali yok ama benim 3 gün geçti adetim henüz gelmedi belki hamileyimdir bilmiyorum test yapmak da istemiyorum biraz daha zaman geçsin . Ocak ayında çünkü gecikme yaşadım 10 gün sonra adet oldum çok heveslenmistim nasip kısmet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…