hymeneoplasti dusunenler buraya

Flep yöntemi kızlık zarı onarımında en kalıcı ve güvenilir yöntemdir. Flep yönteminde vajina girişinden kaldırılan iki damarlı flep yani doku parçası ile kızlık zarı yeniden yapılabilmektedir. Ancak bu ameliyat özel bir ameliyattır ve başarılı olması için tecrübe gerekir. Flep yöntemi için kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir. Ayrıca daha önceki ilişki sayısı ve süresinin de önemi yoktur. Damarlı dokulardan oluşturulduğu için neredeyse orijinal kızlık zarına göre kanama olasılığı daha yüksektir.

Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat devresi için adet kanamasına en az 10 gün kala uygun zamandır. Kızlık zarı flep yöntemi ile birlikte diğer bir cinsel estetik ameliyat olan labioplasti ya da küçük dudakların estetik ameliyatı da birlikte yapılabilir. Kızlık zarı flep yöntemi ameliyat sonrası normal hayatınıza dönebilirsiniz. Ancak 1-2 gün istirahat daha uygun olur. Ameliyat sonrası antibiyotik ve ağrı kesici kullanılır. Kızlık zarı flep yöntemi ameliyat sonrasında cinsel bölgede gerginlik oluşturacak hareketlerden kaçınmalısınız. Barsakları yumuşak tutmalı, kabız olmamalı, uzun süre ayakta kalmamalı, cinsel bölgeyi kuru ve temiz tutmalısınız. Ameliyatta eriyen dikişler kullanılır, dikişler erir, iz kalmaz. Yapılan zar sonraki ilişkiye kadar kalıcıdır.

Kanama oranı çok yüksektir.

internette yazan şeyler bunlar.flep için.yani kalıcı için.

14 gun oldu banyo alsam mı artık... hiç almadım daha kuru kalsın diye.

canım ben ilk kontrole yanlıs hatırlamıyosam adetimden sonnra gittim yani bir ay sonra filan ikinci kontrolede diğer adetimden sonra gittim heralde...canım flepte sanırım kalan zar parcalarını birleştirmiyo orada yeni doku olusturuyo yani bilmiyorum ama bana diğer doktorunda dediği düğünden önce mutlaka git dedi işte anlamadığım tek sey bu...canım ilk zamanlarda normaldir yani bosver yan oturman daha iyi...evolet canım sende duş al bence artık cünkü mesela ben bi hafta sonra yapmıstım yani normalde doktorlarda 2 3 gün diyolar yanlıs hatırlamıyosam

alıyım dimi.. yakında bıtlencem zaten hiç bu kadar durmamıştım :)) saol twistcim... görüşmek üzere.

14 gun oldu banyo alsam mı artık... hiç almadım daha kuru kalsın diye.

kız bitlencen yıka kendini artık ben de kendimi çürücek kadar yıkanmadım zannediyordum.ben 1 hafta banyo yapmadım.sadece saçımı yıkadım.1 hafta sonra da üzerimi çıkarmadan saçımı yıkadım sonra kıyafetlerimi çıkarıp hızlı şekilde vücudumu yıkayıp çıktım.sen de öyle yap.hatta doktor bana yarın banyo yapabilirsin demişti ama ben korkudan yapamadım.ayakta yıka kendini.bi de ılık olsun suyun.

yıkandım canım oohhhhh dunya varmıs... iç çamaşırımla girdim. çamaşırımın içine yazma katladım koydum oraya su değmesın dıye :))) o da ne ala... değdi vallaa aman bende ayakta ılıkça güzelce yıkandım çıktım.

canım benim de 27 gün oldu bugün.artık korkudanmıdır nedir adetim de kesildi bitti.kontrole gidicem.bir de hala daha kaşınıyor.acıma da hissediyorum.bunlar normalmi bilmiyorum da korkuyorum bu acıma hissi enfeksiyondan falan değildir inşallah.gerçi hiç enfeksiyon kapacağımı sanmıyorum öyle bi yapım var.enfeksiyona kapalı.eğer dokulardan yapıyorlarsa esneme ihtimali var.doğru o konuda yani kontrole gitmek zorunlu hale gelebilir.ben daha kot giymeye başlamadım çok iistiyorum ama çok korkuyorum bişey olacak diye.

ben de kot mot giymiyorum giyemıyorum da.. zaten bır haftadır evdeyım havalar soğuk çıkmıyorum. evde bı denedım kotu gıyebılcemmı rahat mı diye. gerçekten rahat edemedım. ikindi namazına durduydum bugun de secdeye varırken nasıl acıdı bende oturarak kıldım artık.

ohh canına değsin iyi yapmışsın.ben de çamaşırımla giriyorum da şimdi adet bitimi nasıl yıkıcam orayı hiç bilmiyorum.

canım o kadar eğilme.ben botlarımı giyerken bile zorlandığımı hatırlıyorum.üstelik giyerken tam eğilmediğim halde.oturarak kıl namazını.kız bemin için de dua et namazdan kalktıkça.

ahhh etmem mi... edeceğim hep. sen de et. bu sıkıntıyı yaşayan cumle kardeşlerımıze Rabbım yetişsin..

ahhh etmem mi... edeceğim hep. sen de et. bu sıkıntıyı yaşayan cumle kardeşlerımıze Rabbım yetişsin..

inşallah canım amin.hem birlikte yapılan duların kozmik gücü fazla olduğu gibi, bir müslüman kardeşin diğer kardeşi için ettiği dua, kendisi için ettiği duadan daha makbulmüş.

arkadaşlar flebi düğünden önce en geç ne zaman yaptırmak gerek? hangi süre en iyi tercih olur? nolur yardım edin. yol gösterin. daraltma yapılmalı mı mutlaka? bide 20 gün önce yapılan bişey okudum. o nasıl bi işlem. çok soru sordum farkındayım ama bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var. cevap verirseniz ok sevinirim.

canım yaptrmayı düşünüosan ilk önce hangi doktora yaptrcagını düşün sonra doktorunla konuş cnkü kişiden kişiye değişiomş baska formda arkdslar öyle söylemştı.eger düğün tarıhın belliyse doktorla görüş derim

çok teşekkür ederim canım cevabın için. özkan bey e yaptırmayı düşündüm ama zorlanır mıyım hiç bilmiyorum gidip yaptırmakta. ist. bi dd. olabilir belki şişli med. e giderim. çok kararsızım ama burda okuduğum kadarıyla 3 ay öncesi flep için ideal.. bi çıkış yolu olsa keşke hemn kurtulsam atlatsam bu dönemi.

rica ederim canım doktor seçimin güzel ben takıp edıorum formları iki yer üzerinde çok duruluo ebru hanım ve istanbul şişli med özkan bey in cok iyi oldugunu söylüyolar.aslında bende düşünüorum yaptrmayı ama zaten düğün felan olunca yada belli olnca yaptrmak daha iyi cnkü öncesınde yaptıran arkdslar bazı sıkıntılar yasamış.evet o süre ideal bence bekle düğün felan olunca düşün.biliyorum yaptrıyım biran önce bu dertten kurtuluyum istıo insan ama zaten evlenmeden önce yaptrcaksın bence düğünden 3 ay önce felan yaptr derim canm ben sana

çok sağol canım ya bekleyeyim o zaman.haklısın insan yaptırayım bir an önce kurtulayım istiyo. aslında çok pişmandım keşke daha önce yaptırsaydım diye ama burda bazı olumsuzluklar okudum ve çok üzüldüm. umarım diğer arkadaşlarda kurtulurlar bu dertten kazasız belasız.

bencede bekle cnm ama yaptırırsanda habersiz bırakma olur mu

kızlar,jinekolojik muayene için özel doktora gitmek şart mı, yoksa devlet hastanelerinde jinekoloji doktorlarına yaptırabilir miyiz bu muayeneyi,ben emin değilim çünkü yırtılma olup olmadığından

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…