hymeneoplasti dusunenler buraya

sende gerginlik batma hissi kanama falan olmuşmuydu.bende bunlar yok.o yüzden çok tedirgin oluyorum.ama bende doktor daraltma falan yapmadı.zaten dar dedi.ondan olabilirmi acaba diye kafama takılıyor.dar olduğu için gerginlik hissetmiyor olabilirmiyim diye.doktoru da aramaya cesaret edemedim.

violen çok sevindim arkadaşım ya çok mutlu oldum inan ağladım şuan ya hemen yaptırmak istiyorum bende ama bi kaç daha beklemem gerekicek yaza doğru yaptırıcam

canım bende kanama olmadı sadece ilk gün lavobaya gittigimde biraz oldu o kadr ama acayip batma ve kaşıntım olmuştu resmen uykudan uyandıracak şekilde kaşınıyordu yazmıştım buraya da zaten senin durumunu bilmiyorum ama telaş etme bende cok taktım ama bak sorun yok ara sor bence boşver

bugün 3.günüm gerçi.belki kaşınma için falan erken olabilir de yine de geriliyorum ister istemez.olmazsa yarın bi arıyım.

manolya sen kime yaptırdın.benim 3.günüm hiç zorlanmıyorum gerginlik ağrı sızı kaşıntı kanama hiç bişey yok bende.ama dikkat ediyorum adım atarken oturup kalkarken.

nofair ben şahap beye yaptırdım. ilk 3-4 gün otururken zorlandım ağrım olduu ilaçlarımı kullandım hiç aksatmadım Allaha şükür şuan hiç bi sıkıntım yok 1ay sonra kontrole gidicem inşallah bi problem yoktur ve hersey yolundadır umarım seninde öyle olur.

ben çok korkuyorum.şimdiye kadar hiç gerginlik batmahissetmedim.ilk defa bu sabah biraz gerginlikle kaşıntı başladı.işe geldim oturdum aradan yarım saat geçtikten sonra içimde sanki bişey kopmuş gibi oldu.sonra da ne gerginlik kaldı ne kaşıntı.çok korkuyorum dikişler atmıştır diye. ((

meraba arkadaşlar bende yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum...6-7 ay kadar önce istanbulda flep operasyonu oldum.operasyon 20 dk filan surdu operasyon sırasında pek bişey hissetmedim hatta sonrasında araba kullanarak eve dönmüstüm..bi kaç gün aralıklı olarak lekeler geldi doktor bunun normal oldugunu söylemişti ben adet için geciktirici ilac kullanıyodum 10 gün sonra adetimi oldum..bi ay sonra doktora gittigimde doktor dikişlerin bi kısmının iyileşmediğini söledi pansumanıma devam etmemi söledi akıntım içinde ilaç verdi...bi kaç ay sonra gittiğimde iyileşmemin tamamlandığını yalnız ilerleyen zamanlarda esneme olabilecegini bu sebeple düğünden 3-4 gün önce kontrole gelmem gerektiğini söyledi en cok moralimi bozan bu durum oldu

canım herkeste hemen hemen aynı.benim doktorum da işi şansa bırakmamak için yaptığım işten emin olmalıyım dedi.evlenmeden önce gel tekrardan dedi.dokularda esneme olduğunu ben de okudum nette.bence rahat ol.yeterki iyileşmen iyi olsun.şimdiye kadar yaptıranlarda sorun yaşayan olmadı.belki eskiden tekniğin ilk kullanıldıığı zamanlarda tecrübe olmadığından sorunlar yaşanmış olabilir ama şuan yaşayacağını sanmıyorum.sen kime yaptırmıştın.

haklısın tatlım ama insanın içi rahat etmiyo işte sonuçta bu işlemi kafamız rahat olsun diye yaptırıyoruz ama simdi daha tedirginim yanii düğünden 3 gün önce sehir dısından gelmek cok zor bişey doktorun ismini vermiyim ama forumlarda adı gecen bi doktor aslında doktorum cok iyi ve haklıda cünkü o da garanti olsun istiyodur ama dediğim gibi istanbulda olamicam o tarihlerde ayrıca bicok doktor %100 garanti veriyomus okudugum kadarıyla ama bana böyle bi garantiyi veremedi doktoru hersey düğünden önceki kontrole baglı yaniii

korkma inşallah hiç bişey olmaz. şu kontrolleri bi olup içimiz iyice bi rahatlasaydıı benim tek derdimde o şimdi kontrole gidip hiç bi sorun yok sözünü duymakk( inşallahhda öle olur canımm Allahh burdaki herkesin yardımcısı olsun(

cnm sen kime yaptırdın.burcu hanımamı yaptrdın.benim doktorum da burcu hanım.

inşallah canım ya insan çok tedirgin oluyor.ben sanki hiç bişey yaptırmamış gibiyim.ne bii his ne bi gerginlik ne bi kaşıntı.bazen böyle ufak ufak kaşınmalar oluyor ama öyle çok bariz değil.gerginlik falan hiç yok.senin durumun nasıl.bu arada kan zannettiyormuşum onlar batticonmuş.bugün anladım :))

yazdıkların doktorun bana söyledikleriyle aynı da ordan tahmin ettim birazcık :))

her doktorun belli bi tarzı var demekki:)peki sen neler hissediyosun yenimi yaptırdın dikişlerin iyileşme durumu hakkında bi bilgin yok heralde daha dimi?

her doktorun belli bi tarzı var demekki:)peki sen neler hissediyosun yenimi yaptırdın dikişlerin iyileşme durumu hakkında bi bilgin yok heralde daha dimi?

bugün 5.günüm.ama gerginlik kaşıntı falan yok.kanamada yok.dün kan zannettiklerim kan değilmiş.batticonmuş.senin iyileşme sürecinde kaşıntı gerginlik oldum.ben şehir dışından gittiğim için kontrole 2.reglinden sonra gel dedi.onun dışında şüphelendiğin bi durum olursa gel dedi.ama ilk reglimden sonra gidicem.

canım üzerinden 7 ay gecti tam hatırlamıyorum ama öyle cok sıkıntılı bi durum olmadı sadece kanama vardı doktoru aradım sekteri normal oldugunu söylemişti....ben ilk regli dönemimden sonra yani yanlış hatırlamıyosam bi ay sonra filan gitmiştim bana bi kısmının daha iyileşmediğini sölemişti yanii o günü hatırlıyorumda sanki dünya basıma basıma yıkıldı bi sonraki kontrole kadar cok kötüydüm ama bi sonraki kontrolde bi sorun olmadıgını söledi işte ama bu seferde esneme olabilir düğünden önce mutlaka gel dedi...bi türlü rahat nefes alamadım yaptırmakla iyimi yaptım kötümü bilmiyorum yani bu sekilde olacagını bilseydim düğünümden iki ay önce filan yaptırırdım daha garanti olurdu belki....

dokularda esneme olacaksa eğer biz neden bu kadar sıkıntı strese girerek bu ameliyatı yaptırıyoruz 3 gün önce çağırıp geçici dikiş atıcaksa niye kalıcı yöntem yaptırıyoruz ya kandırıldığımızı düşünüyorum elbetteki birçoğumuz 3 gün önce gidemez mesela ben asla gidemem

canım ben daha önce gidenlerin yazdıklarını okudum da şimdiye kadar hiç son kontrolde dikiş atılanı duymadım açıkcası.doktor bana yaptığım işten emin olmalıyım dedi son kontrol için.ama haklısın stres çekmemek için zaten kalıcı yaptırıyoruz.

cnm bak 25.sayfadan itibaren sln 53 ün paylaşımları var.onda da bi kısmı iyileşmiş bi kısmı iyileşmemiş.tam olarak iyileşmek sanırım 45.günden sonra başlıyor.benim okuduklarımdan anladığım bu.bir de kendiliğinden eriyen dikişlerle ilggili nette araştırırsan 45 günde erir diyor.yani 1,5 aydan önce tam iyileşme olmaz sanıyorum.sonrası da iyice iyileşme süreci.ama dokularda esneme olacağını sanmıyorum ben.yoğun kilo alış verişlerinde belki.bir de tam olarak kendine dikkat etmezsen iyileşme noktasından tam iyileşmeden belki yara ayrılır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…