Hsg çekiminde kapalı tüpler açılırmı?

Gzlgunler

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2023
780
240
28
Merhaba. 3 ay sonra hsg cekilicem. Sitede bu konuyla olan başlıkları okurken kapalı tüplerin açıldığını yazanlar olmuş. Ben doktoruma sorduğumda yapışıklıkların birazı gidebilir ama açılma olmaz demişti. Bu kapalı tüpleri açılanlar ayrı bi işlem mi yaptırdı acaba? Cünkü doktorum bana kapalı cıkarsa tüpünü alırız dedi bilgisi olanlar yazabilirmi?

Merhaba benimde tüplerim kapalı laparoskopi amaliyeti oldm açılmadı, bildiğim kadarıyla hafif tıkanıklığı olanlarda tüpte açılma olabiliyor

Bebim kapalı olan tüpüm alınmadı tüpün içinde sıvı birikmesi yoksa almaya gerek yok

Ama tıkalı olan tüp bebek orada oluşursa dış gebeliğe sebep olmaz mı? Ayrı bi yöntem varmı bildiğiniz bu tüp açma işlemi gibi bişey?
Benim tüpler rahime bağlandığı kısımdan itibaren yani baştan kapalı olduğu için dış gebelik oluşmaz dedi doktorum tüp bebekle 1 düşük yaptm

Burda bir arkadaşın 1 tüpü kapalı ve çikolata kisti olmasına rağmen hamile kalmıştı sakın tıkalı çıksa da aldırma paldır küldür araştırma yapmadan bu işlemler olmaz doktorlara da artık güven olmuyor. Benim bildiğim kapalı tüp açılma ihtimali var Hsg sırasında nerde çektireceksiniz acaba ?

Doktorum çok iyi güvenim tam dış gebelikten laparoskopi oldum ama tüpümü almadı aslında ameliyata girerken alınacaktı tüpüm cünkü iç kanamam olmuştu ama doktorum onu olabildiğince temizlemiş zaten prof kendisi ama işte dediğin gibi doktorlar için alırız kafamız ağrımaz gibi bi durum oluyor hsgyi özel bi hastanede anestezili olucam sonucu götürücem

Doktorunuz kim

Amin senin durumunda gebelik hiç mi oluşamıyor o zaman direk rahimin ordan tıkalı dedin ya yani o kapalı tüpün olduğu yere bebek hiç ulaşamıyor mu
3 yıllık evliyim rahim filminde anlaşılmadı laparoskopi oldum yarım rahimli ve tek tüplüyüm o tüpümde kapalı malesef doğal yoldan gebelik oluşması tıbben imkansız ama Allah bilir tabi böyle olup hamile kalan da var Allahtan hiç bir zaman umut kesilmez derler.. ben tüp Bebek tedavisi gördüm 6 haftalık düşük yaptım yeniden tedaviye başlayacam inşaallah önerebileceğiniz iyi bir tüp bebek doktoru var mı

Allahtan umut kesilmez inşallah sağlıklı bi gebelik geçirirsin tekrardan düşüğün sebebi neymiş bişey dediler mi

Allahtan umut kesilmez inşallah sağlıklı bi gebelik geçirirsin tekrardan düşüğün sebebi neymiş bişey dediler mi
Amin inşallah Allah isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin inşallah ilk düşüklerde araştırma yapmiyolarmis bnde bilmiyorum neden düşük olduğunu

Amin inşallah Allah isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin inşallah ilk düşüklerde araştırma yapmiyolarmis bnde bilmiyorum neden düşük olduğunu
Yani benim bildiğim kan pıhtılaşması diye bi durum oluyo bazılarında ve bu düşüğe sebep oluyor daha önce bunu araştırdın mı genetik laba gönderiyolar test alıp eğer öyle bi durumun varsa gebelilte iğne kullanıyorsun yoksa düşük olabiliyormuş istersen onu da bi araştır

Kan pıhtılaşma testine hiç bakilmadi kan sulandırıcı ilaç kullanmadım hiç

Ama tıkalı cıkarsa gene dış gebelik oluşmazmı alınmazsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…