HPV VE CİN1 SÜRECİM

Rahim ağzı bölgesinde tip16-44-55 geldi kolposkopi ve parça alındı sonucumu bekliyorum umarım kötü gelmez ahcc de kullanıyorum sigara da kullanmıyorum umarım 1 yılda atarım
merhaba 2 buçuk sene önce hpv 16 ve 53 pozitiftim şuan negatife döndüm

Herkes bişey diyor yüzde 42 doğru bi tahmin değil 1 en geç 2 yıl içinde virüs temizleniyo bence sizde kendinizi böyle tuhaf rakamlarla sınırlandırıp üzmeyin herşey sizin elinizde insanlarda sonuçta bu mesajınızı okuyup umutsuzluğa kapılıyo
hpve 16 ve 53 ü 2 buçuk senede negatife döndürdüm

Rahim ağzı bölgesinde tip16-44-55 geldi kolposkopi ve parça alındı sonucumu bekliyorum umarım kötü gelmez ahcc de kullanıyorum sigara da kullanmıyorum umarım 1 yılda atarım
ben 2 buçuk sene de negatif oldum ilk sene hiç dikkat etmedim son bir buçuk sene de yaptığım şeyler oldu hpv 16 ve 53 taşıyordum

Gecmis olsun...bugun benimde biyopsi sonucum cin 1 geldi..hpv 16 pozitifim..bende ki ilginclik biyopsiden once devlette ve ozelde smear verdim ikisinde de sorun yoktu sadece enfeksiyon cikmisti..suan biyopsi sonucu cin 1 geldi..2 ay sonra tekrar smear verdigimde belki o da temiz cikacak ben cin1 in gectigini dusunucem...nasil guvenicez bu sonuclara anlayamiyorum..doktor bana kriyoterapi yapabiliriz dedi bugun..onu arastiyorum suan
merhaba ben 2 buçuk sene sonra negatif oldum cin 1 duruyor 1 senedir doktor 30 yaşın altındaysan geriliyor bir şey kullanma sigara içme sağlıklı beslen geriler dedi

X