Hpv pozitifim çok korkuyorum

Çok geçmiş olsun
Konuya dair pek bilgim yok. Sadece internette çok araştırmak şuan kötü olan psikolojinizi daha da kötü etkileyecektir ve bu da rahatsızlığınız neyse ve ne seviyedeyse strese dayalı sizi daha kötü etkileyecektir. Fazla düşünme, kaygı, beslenme bozukluğu ve uykusuzluk derken bağışıklık sisteminizi iyice alt üst etmemenizi öneririm. Tetkikleriniz yapılıyor, bir şekilde gözlem altındasınız zaten. Size sabır ve şifa dilerim, hayırlısıyla atlatın inşallah

Allah razı olsun çok sağolun

Hastalığın tedavisi hakkında bilgim yok maalesef sadece cinsel olarak bulaştığını biliyorum

öncelikle geçmiş olsun. bende hpv16 pozitifim. genel kabul cinsel yolla bulaşan bir hastalık ve kesinlikle kendinizden başka kimseye güvenmeyin derim. gittiğim tüm doktorlar çok düşük ihtimal wcden bulaşması ki benim eminim bana cinsel yolla bulaştı. avmde çalışıyodum üstelik. birlikte olduğum kimsede de siğil vs fark etmedim. mesela genel olarak 16 siğil yapmaz diyolar ama benim siğillerim vardı. belki başka türleri de vardı ama sonradan negatife döndü bilemiyorum. sizin yapmanız gereken tedavinizi aksatmamak.

geçen hastanedeyken kolposkopi hemşiresiyle sohbet ettim. bana yaşadığı olayları anlattı.

bi kadın önceden birliktelik yaşamış sonradan kızlık zarı diktirmiş ama o da hpv pozitifmiş. mecbur kolposkopi olunca bozmuşları zarı falan parası boşa gitti demişti.
kimseye güvenmemek gerektiğini anlamamız için yazdım bunu.

Geçmiş olsun tedavi süreciniz başladı mı
Çok güzelde örnek olmuşsunuz şu an wc veya toplu kullanıma açık alanlar konusunda fikir olur ben pek ihtimal veremiyorum

Nasıl bi tedavi gördünüz? 16 ve 18 en kötüsü ve kanserin %80 sorumlusu diye okumuştum. 9 sene sonra ortaya çıkarmı acaba?

Geçmiş olsun tedavi süreciniz başladı mı
Çok güzelde örnek olmuşsunuz şu an wc veya toplu kullanıma açık alanlar konusunda fikir olur ben pek ihtimal veremiyorum
ptesi günü biyopsi alıncak çıkan sonuca göre artık leep mi olur ya da bekler miyiz bilemiyorum. doktorlar ekstra bişey önermedi bana bu arada sadece sigarayı bırak dediler ama tabiki bırakamıyorum. burdan yazan arkadaşlar sayesinde propolis çörekotu yağı falan kullanıyorum

Nasıl bi tedavi gördünüz? 16 ve 18 en kötüsü ve kanserin %80 sorumlusu diye okumuştum. 9 sene sonra ortaya çıkarmı acaba?
ilerleme derecesine göre tedavisi leep ya da rahmin alınması diye biliyorum bunun için de ptesi günü biyopsi alıncak evresne bakılcak cin kaç gelcek bende merak ediyorum

İnş güzel bir sonuç gelir
Sigara evet olumsuz ama benim kız arkadaşım da atlattı halen sigara kullanıyor
Deflagyn okumuştum forumda veya sozlukte 3 ay kullanımla kurtulan olmuş bana mantıklı geldi

İnş güzel bir sonuç gelir
Sigara evet olumsuz ama benim kız arkadaşım da atlattı halen sigara kullanıyor
Deflagyn okumuştum forumda veya sozlukte 3 ay kullanımla kurtulan olmuş bana mantıklı geldi
evet ama doktor önermedi ve açıkcası çok da pahalı olduğu için alamadım. sanırım ptesiden sonra bişeyler daha netleşir

Eşinizi neden sorgulamıyorsunuz?Böyle bir hastalik falan söyleyin bakın ne diyor tepkisini ölçun telefonuna bir bakın yani.Eşinizde zaten doktora gitmeli pozitifse.
Siğil olmayınca test yapmıyorlar diye okuyorum hep, erkekte %60 doğruluk payı oluyormuş günlerdir araştırıyorum. Doktorum zaten bana sadece rahimde mikrop var dedi hpv bile demedi nerden nasıl bulaşır bilgi bile vermedi oda ilginç. Eşimin telefonu ortada tanışmadan önceki bi seferlik mevzuyu söylüyor zaten inkar etmiyor sonrasına bende kefilim.

Siğil yapmayan tiplerde var sinsi olan
Test mutlaka yapılmalı

Erkege zaten bir zararı olmuyor pek bildigim kadarıyla taşıyıcı oluyorlar sadece.Kadın için tehlikeli.Kesınleşdirin hpv'mi degilmi diye.Bende eşimle bir sorun yaşamıyorum ama asla gozu kapali guvenmem erkek milletine.Hpv durumu varsa doktor bana böyle birşey söylese direk yakasına yapıṣırım yani siz çok sakinsiniz.

Ben hamileyken hpv testi oldum negatif çıktı, doktorum genelde 5senede bir test yaptırılır, şüpheli ilişkiniz yok ama siz iki senede bir yaptırın dedi. Bende sordum tatile gidiyoruz, otele vs mecburen duş wc kullanıyoruz geçebilir mi diye sordum .
Bu virüs nemli ortamlarda yaşar dedi, mesela vajinada,burunda gibi kişilerin ellerini yıkayıp yikamadigini bilemeyiz dedi. Ortamları nasil kullandığını el hijyenine dikkat edelim dedi, cinsel yolla geçmesi daha kolay ama bunlarda olası dedi

Bende böyle şeyler okudum yazımda belirttim ama herkes kocan seni aldatmış başka açıklaması yok diye tutturuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…