Hpv pozitifim çok korkuyorum

Kesin sadece cinsel ilişkiylemi bulaşıyor yazımda internetten eklediğim bi sürü diğer ihtimaller var onlar yanlış bilgi mi acaba?
Yuzde 90 uzeri cinsel temasla bulastigi soyleniyor dr tarafindan. Illa birliktelik olmasina gerek yok. Sigil olmasa da bulas oluyor. 9 yil uzun bir sure vucuttan bukadar sure durup bagisiklik dusuyor ve cikiyorsa ozaman 2 yil icerisinde vucuttan nasil atildigini soyleyebiliriz ki. Gercekten cok karmasik bir hastalik bu hpv. Yabanci makaleler okuyun. Ayrica panik ve stres yapmayin derim. Beslenmenize dikkat edin probiyotik falan kullanin. Kolposkopi islemi basit bir islem ama devlette gec cikiyor en az 1 ay. Bulastiktan hemen sonra cin 3 olmazsiniz genelde 5 yil ve ustu falan deniliyor tabi bu kisiye bagisikligina ve yasantisina gore degisir.

Yuzde 90 uzeri cinsel temasla bulastigi soyleniyor dr tarafindan. Illa birliktelik olmasina gerek yok. Sigil olmasa da bulas oluyor. 9 yil uzun bir sure vucuttan bukadar sure durup bagisiklik dusuyor ve cikiyorsa ozaman 2 yil icerisinde vucuttan nasil atildigini soyleyebiliriz ki. Gercekten cok karmasik bir hastalik bu hpv. Yabanci makaleler okuyun. Ayrica panik ve stres yapmayin derim. Beslenmenize dikkat edin probiyotik falan kullanin. Kolposkopi islemi basit bir islem ama devlette gec cikiyor en az 1 ay. Bulastiktan hemen sonra cin 3 olmazsiniz genelde 5 yil ve ustu falan deniliyor tabi bu kisiye bagisikligina ve yasantisina gore degisir.
2 ay sonra kolposkopi + sonuç çıkması randevu bulması derken 4 ay belirsizlik yaşayacağım belli ki

O konuda kocama güveniyorum gerçekten, 9 sene önceki yaşadığı ilişki sonucu şimdi mi ortaya çıktı yoksa umduğum gibi başkasından tokalaşma veya klozetten falan mı bulaştı onu düşünüyorum. Birde doktor rahimde mikrop var sonuç kötü çıkmış dedi sadece ben sonucu e nabızdan okudum bana nedir nasıl olabilir hiç bir bilgi vermedi
Öncelikle geçmiş olsun umarım hemen iyileşirsiniz. Sizi üzmek istemiyorum ama tokalaşmadan bile geçme ihtimalini düşünüp kocanızın sizi aldatma ihtimalini neden hiç düşünmüyorsunuz?
Ben de kocamı çok seviyorum çok aşığım ama asla beni aldatmaz, böyle bir şey imkansız diyemiyorum. Dünyanın binbir türlü hali var geçmişte eskorta giden yine gidebilir lütfen bu ihtimali göz önünde bulundurun ve eğer olduysa eşinize bunun hesabını sorun. Sizin sağlığınızla oynamaya hakkı yok.

Kolposkopideki parçalar sayesinde belli oldu
Dr 1 yıl sonraya çağırdı
Ben deflagyb kullannayı düşünüyorum
Kolposkopide çıplak gözle belli oluyor mu yinede, yoksa biyopsi sonucuna göre mi netleşti. Cin 1 çıkmamam ihtimalide söz konusu oluyor mu? Bide cin 1 iyi bir durum değil mi yeni olduğunu gösteriyor? Deflagyb nedir? Kaç yaşındasınız? Ne gibi şikayetlerle gittiniz? Çok stresliyim

O konuda kocama güveniyorum gerçekten, 9 sene önceki yaşadığı ilişki sonucu şimdi mi ortaya çıktı yoksa umduğum gibi başkasından tokalaşma veya klozetten falan mı bulaştı onu düşünüyorum. Birde doktor rahimde mikrop var sonuç kötü çıkmış dedi sadece ben sonucu e nabızdan okudum bana nedir nasıl olabilir hiç bir bilgi vermedi
Rahimde mikrop ile ilgili bir belirti var miydi acaba size farkli gelen merak ediyorum da

Rahimde mikrop ile ilgili bir belirti var miydi acaba size farkli gelen merak ediyorum da
Son zamanlarda kasık ağrısı ve akıntılar çoğaldı zaten sezeryanla doğum yaptım bi sefer ama cinsel ilişkide hep ağrılarım oluyordu bu yüzden ilişkiden kaçıyorum bu konu yüzünden hep aramız bozuluyor eşimle. Mikrop diye hpv kastetti kesin ama bana açıklama yapıp detaylı anlatmalıydı doktor hanım. Zaten behçet teşhisi konmadı ama genetik ailede hep ağızda aftlar var genital bölgede yok ama bişey.

Son zamanlarda kasık ağrısı ve akıntılar çoğaldı zaten sezeryanla doğum yaptım bi sefer ama cinsel ilişkide hep ağrılarım oluyordu bu yüzden ilişkiden kaçıyorum bu konu yüzünden hep aramız bozuluyor eşimle. Mikrop diye hpv kastetti kesin ama bana açıklama yapıp detaylı anlatmalıydı doktor hanım. Zaten behçet teşhisi konmadı ama genetik ailede hep ağızda aftlar var genital bölgede yok ama bişey.
Amaaaaan valla benimde belirtiler aynı kasık agrisi tuhaf akıntı ki 2 defe yogun kokusuz sarı geldi. 15 ay once sezeryan dogum yaptım eylul kasım ayinda ilac ile az buz adet oldum. Yine ilaca basladim bitmesine 2 gun var. Bu belirtiler neden kac gundur icim icimi yiyor

Amaaaaan valla benimde belirtiler aynı kasık agrisi tuhaf akıntı ki 2 defe yogun kokusuz sarı geldi. 15 ay once sezeryan dogum yaptım eylul kasım ayinda ilac ile az buz adet oldum. Yine ilaca basladim bitmesine 2 gun var. Bu belirtiler neden kac gundur icim icimi yiyor
Ben 7 sene oluyor doğum yapalı ama ve adetim düzenli miyop desem 7 mm küçük önemsizmiş ilişkide niye ağrı var çözemedim bu yüzden zevk alamıyorum bian önce bitsin diye bakıyorum isteksiz olunca ayda 1-2 orgazm anca oluyorum bu konuda hep sıkıntılı

Ben 7 sene oluyor doğum yapalı ama ve adetim düzenli miyop desem 7 mm küçük önemsizmiş ilişkide niye ağrı var çözemedim bu yüzden zevk alamıyorum bian önce bitsin diye bakıyorum isteksiz olunca ayda 1-2 orgazm anca oluyorum bu konuda hep sıkıntılı
Doktor kontrole gittin gecen ayin 12.de hic bisey yok gayet iyi dedi benim yumurta tembel galiba 😂

tokalaşmadan geçiyor olsaydı açıkcası herkes hpv olurdu, ve kovid gibi bir halk sorunu haline gelirdi, bu dediğiniz mantıksal açıdan da imkansız. doktorlar yalnızca cinsel ilişki cinsel temasla gececeğini ifade ediyor, yabancı kaynaklar da aynı şekilde. Benim gittiğim drler de bu sekilde söyledi. Ayrıca muayenelerde nasıl bulaştıgı ile hiç ilgilenmiyorlar zaten, özel bi konu olması etkiliyor bence

tokalaşmadan geçiyor olsaydı açıkcası herkes hpv olurdu, ve kovid gibi bir halk sorunu haline gelirdi, bu dediğiniz mantıksal açıdan da imkansız. doktorlar yalnızca cinsel ilişki cinsel temasla gececeğini ifade ediyor, yabancı kaynaklar da aynı şekilde. Benim gittiğim drler de bu sekilde söyledi. Ayrıca muayenelerde nasıl bulaştıgı ile hiç ilgilenmiyorlar zaten, özel bi konu olması etkiliyor bence

HPV Virüsü Dış Ortamda Yaşar Mı? Hpv Virüsü Dış Ortamda Ne Kadar Yaşar?

Hpv virüsü dış ortamlarda yaşayabilir. Virüsler genellikle dış ortamlara dayanıklıdır. Hatta yapılan bazı çalışmalarda dış ortamlarda 1 haftaya kadar yaşadığı tesbit edilmiştir.

HPV Dokunmayla Bulaşır Mı? Hpv Elden Bulaşır Mı?

Hpv dokunmayla yada [COLOR=var(--ricos-custom-link-color,var(--ricos-action-color,#0261ff))]tokalaşmaylahttps://www.genitalsigiltedavisiankara.com/post/el-ve-ayak-sigili-tedavisi-ankara bulaşabilir. Özellikle siğili olanlarda bu bölgenin kaşınması ile kendi vücudunun diğer yerlerine de hpv virüsünü bulaştırabilir. Ayrıca cilt cilde temasla yani dokunmayla başkalarına da bulaşabilir. Özellikle cildi bozuk olan yada cilt bütünlüğü iyi olmayanlara bulaşma riski daha fazladır. Cilt bütünlüğü sağlam olanlara dokunmakla bulaşma şansı düşüktür.[/COLOR]

Hpv Tuvaletten Bulaşır Mı? HPV Tuvaletten Nasıl Bulaşır?

Hpv özellikle klozet şeklindeki tuvaletlerden bulaşabilir. Özellikle makat siğili olanlarda hpv klozete geçebilir ve bir sonraki kişiye bulaşabilir. Elbette bu noktada cilt teması önemlidir. Cilt eğer hpv bulaşmış bölgeye temas etmezse zaten bulaşma riski yoktur. Bunun yanında kapı kollarında, musluklarda da hpv virüsü olabilir ve buralardan da bulaşabilir.

Burda yazanlar yanlış bilgimi yani? Birde şuan Türkiyede %70-80 hpv li herkes, sadece test yapmadıkları için haberleri yok diye okuyorum ne kadar doğrudur bilemem yani, ayrıca Almanyada eşimin anne babası 64 yaşlarında hpv aşısı oldu sadece cinsellikle bulaşıcı olsaydı zaten tek eşlisiniz bu yaşta boşa masraf diye kabul etmezdi sağlık sigortası diye de düşünüyorum.

HPV Virüsü Dış Ortamda Yaşar Mı? Hpv Virüsü Dış Ortamda Ne Kadar Yaşar?

Hpv virüsü dış ortamlarda yaşayabilir. Virüsler genellikle dış ortamlara dayanıklıdır. Hatta yapılan bazı çalışmalarda dış ortamlarda 1 haftaya kadar yaşadığı tesbit edilmiştir.

HPV Dokunmayla Bulaşır Mı? Hpv Elden Bulaşır Mı?

Hpv dokunmayla yada [COLOR=var(--ricos-custom-link-color,var(--ricos-action-color,#0261ff))]tokalaşmaylaEl ve Ayak Siğili Tedavisi Ankara bulaşabilir. Özellikle siğili olanlarda bu bölgenin kaşınması ile kendi vücudunun diğer yerlerine de hpv virüsünü bulaştırabilir. Ayrıca cilt cilde temasla yani dokunmayla başkalarına da bulaşabilir. Özellikle cildi bozuk olan yada cilt bütünlüğü iyi olmayanlara bulaşma riski daha fazladır. Cilt bütünlüğü sağlam olanlara dokunmakla bulaşma şansı düşüktür.[/COLOR]

Hpv Tuvaletten Bulaşır Mı? HPV Tuvaletten Nasıl Bulaşır?

Hpv özellikle klozet şeklindeki tuvaletlerden bulaşabilir. Özellikle makat siğili olanlarda hpv klozete geçebilir ve bir sonraki kişiye bulaşabilir. Elbette bu noktada cilt teması önemlidir. Cilt eğer hpv bulaşmış bölgeye temas etmezse zaten bulaşma riski yoktur. Bunun yanında kapı kollarında, musluklarda da hpv virüsü olabilir ve buralardan da bulaşabilir.

Burda yazanlar yanlış bilgimi yani? Birde şuan Türkiyede %70-80 hpv li herkes, sadece test yapmadıkları için haberleri yok diye okuyorum ne kadar doğrudur bilemem yani, ayrıca Almanyada eşimin anne babası 64 yaşlarında hpv aşısı oldu sadece cinsellikle bulaşıcı olsaydı zaten tek eşlisiniz bu yaşta boşa masraf diye kabul etmezdi sağlık sigortası diye de düşünüyorum.
Hocam bunların doğru düzgün kaynagi bile yok yapmayın allah askına tüm kadınların o zaman test yapmadıgı için rahim kanserinden ölmesi gerekirdi😀 istatiksel sonuçlar bile doğrulamıyor. Anlıyorum sizi insan zihninde anlamlandırmaya calısıyor. Ben de geçtm benzer süreçlerden kocam beni aldattı mı? Bu kısımdan bahsediyorum. Olmuş da olabilir olmamış da.
Doktorunuza danısın lütfen, yıl olmuş 2024.

Maalesef cinsel ilişki dışında bulaşması mümkün değil. Öyle %90 falan da değil. Sizin durumunuz için maalesef diyorum yoksa diğer türlü bulaşıyor olsa hpv + kişi sayısı çok çok daha fazla olurdu. Bulaştırıcı olması için erkekte siğil olması gerekmiyor. Aksine hayat boyu siğili olmayabilir bulaştıran kişinin. Ancak şükür ki çaresi olan bir durum o yüzden canınızı sıkmayın. Zaten doktora da gitmişsiniz her şey eksiksiz yapılır kendinizi çok okuyup araştırıp yıpratmayın çok geçmiş olsun. Lütfen hpv aşısı yaptırmamış tüm kadınlar hpv aşısı olsun.

X