Hpv pozitif + tip 66

Canım ya, yalnız değilsin, bende aynı durumdayım merak etme. Gittigim iki doktorda vücudunda hep kalacak dediler, ama ben sallamadım çünkü bu sitede cogu kişi negatife döndü. Bende inanıyorum, sende inan. Sana karsı tavrı değişen erkek arkadasın varsa bence yol ver, sen eksik veya kusurlu değilsin. Sağlıgına dikkat et, önemli olan sensin. Benide bazen olumsuz dusunceler sarıyor ama susturuyorum, zamanla kabulleniyosun ilk ögrendigimde bende cok üzülmüştüm, sonra geçiyor alısıyorsun. Suan bende d vitamini kullanmaya basladım, ilk 2 aşımı oldum, son doz aralıkta. Bişiler yapmaya çalışıyorum, herkes bişilerle mücadele ediyor , ve yalnız değiliz , buradaki konuları okuyup bilgi edinebilirsin. Vücuttan atılmadıgınada inanmıyorum açıkcası, senelerce negatif olan insanlar var. Umarım hepimiz bir an önce negatife döneriz

Merhabalar sizin yaşınız kaç acaba?

Nasıl yani? Hpv nin geçici olduğunu söyleyen Dr lar daha bilgisiz ve gelişmeleri takip etmiyor mu demek istediniz

Merhabalar sizin yaşınız kaç acaba?
Eskide kaldı o düşünceler şuanda o kadar yaygın ki bu hastalık bazıları atlatıyor bile haberi yok mesela eşimde belirti olmasaydı ben de hiç bilmeyecektim var mı ben de dur çünkü hiçbir belirti yoktu ve belki 30 yaşında test yaptırsaydım rastgele negatif çıkacaktı belki hiç bilmeyecektim zamanında pozitif olduğunu yani böyle olup farkında olmayıp pozitif olan çok var

Merhaba sizde bı belirti var mıydı? Benim eşimde de siğil var ama şey diyor çocukluktan var ve siğil değil ben diyor yani ben googlde baktım siğille daha çox benzettim smir testi verdim ama hpv daha vermedim sigilim falan yok ama çok endişeleniyorum

Ah bana da hep öyle derdi bunlar ben çocukluğumdan beri var derdi yediremiyor pek erkekler bu durumu ben de hiç bir belirti yoktu eşimin kasıklarında vardı özel bölgesinde tek tük sonra özel bölgesinde artmaya başladı bağışıklık düşünce veya yükselince artıyor veya azalıyor. sonra artınca ısrar ettim gidelim yoksa birliktelik olmaz bu şekilde diye zaten eşimde var diye gittik doktor sen de direk kadın doğuma git siğil olmayan tiplerde taşıyor olabilir bulaştırmış olabilir diye o şekilde oldu öğrenmem hiç bir belirti yoktu eşimde siğil olmasa böyle bilmeden yaşar giderdim heralde. smear ve Hpv vermen lazım yeni bulaş olduysa yakın zaman zaten smear temiz gelir benim ilk iki sene Hpv pozitiften smearım tertemizdi 3.senemde smearım cin 1 oldu

Ben eşimden yeni fark ettim eşimde direk pen..snde var bende rahim ağzı yarası ve akıntım bile var çok korkuyorum ama korkunun ecele bı faydası yok ki hpv ve koloskopi yaptimam şart oldu kendisine kaç kere git Doktora görün desem de gitmiyor

Penisinde de vardı benim eşiminde akıntı varsa bence genel bir cinsel yolla bulaşan hastalıklar taraması yaptır derim eşinde sen de özellikle klimidya bel soğukluğu üroplazma ve mikoplazma bunlarda akıntı yapar sürüntü testiyle bakıyolar ona da bence ona da baktır ayrıca ne demek eşim gitmiyor bu nasıl bir bencilliktir baktırdığında tedavisi basit baktırmadığında üreme organlarına zarar verebilir bu tarz şeyler evliymişsiniz çocuk düşündüğünüzde ne olacak bence o kadar bencilse düşüncesi sen en azından bir ilk kendin baktır ve ona da açıklama yap hem sana bulaştırıyor hem de gitmiyor sen durumun ciddiyetinden bahset ve artık evlisiniz utanıp sıkılacak bir durumda yok çoğu evli çifte olan hastalıklar zaten

Bana özelden yaz

Öncelikle geçmiş olsun yakın tek eski olan arkadaşım hpv 43 dü 1 sene sonra negatif döndü

Desteğiniz için teşekkür ederim. Bu süreçte erkek arkadaşım benden ayrıldı. İlk olarak beni eskisi kadar temiz göremediğini, daha sonraları da bu hastalığı kaptığım eski erkek arkadaşımla yaşadığım birlikteliğin sürekli gözünün önünde canlandığını söyledi. O anlarda benden tiksindiğini de, ne dokunmak ne öpmek ne sarılmak dahi istemediğini de söyledi. Oysa ki bu durumun ihtimali ilk ortaya çıktığında bana karşı çok ılımlı ve yapıcıydı. “Sakın hiçbir şeyi kafana takma prensesim, ben senin hep yanındayım, aşımızı da tedavimizi de oluruz.” diyordu. Bu bana da insanlara bakış açıma karşı da büyük ders oldu. Bundan sonra içimde bambaşka bir dünyayla yaşayacağım. Bu hastalık süreci, gördüğüm muamele ve mental çöküntüm bana çok şey kattı. Olacağı varmış. Bundan sonra kendimden daha çok hiçbir şeye önem ve değer vermeyeceğim. Umarım benzeri bir durumda bu süreci bir sırtladığınız yol arkadaşınız olur. İyi ki varsınız.

Son düzenleme:
Niye kendi başkasıyla olmamış mı? :) ay boşverin gerçekten, daha fazla uzamadan gitmesi iyi olmuş, böylece sahte birine daha fazla güvenmemiş olmuşsunuz. Bazı zamanlar insana çok şey öğretiyor ya , hiç aldırış etme, kendine dikkat et üzülme stres yapma elbet vucudundan atacaksın, hayatına da cok daha iyi kişiler çıkacak. Merak etme. Güzel haberlerimizi birbirimizle paylaşalım inşallah

öncelikle geçmiş olsun akıntınızın miktarı ne kadardı acaba yaklaşık bir miktar söyleyebilir misiniz teşekkürler şimdiden

Merhaba herkese ben sitede yeniyim. Aralık ayı gibi genital bölgemde ufak 4 5 tane sigil olduğunu farkettim ve hemen kadın doğum doktoruna gittim. Doktor hanım lazer ile bazı sigillerimi yaktı fakat acısına dayanamadım ve normalde genital bolgemi hep ağda ile alan biriyim yani agdadan bile kat kat fazla agridi. Dermatologlar da sigilleri ozonla dondurma tedavisi uyguluyormus sanırım ikisini de deneyimleyen varsa eğer hangisi daha az acılı? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

En iyisi koter ile yaktırmak ben lazer ile yaptırmıştım ama başka bir doktora gittiğimde lazer diye bir şey yok o koter ile yapmıştır demişti ben hiç acı çekmedim ne işlem sırasında ne de sonrasında sadece 1-2 saatlik batma hissi oldu oda benim siğillerin vajinanın girişinde iç kısımda olduğundan kaynaklıydı onun dışında tuvaletimi yaparken dahi acı hissetmedim lokal anestezi ile yapıldı bana birde benim acı eşiğim çok yüksektir ben kolay kolay canım yandı deyip ses çıkarmam belki ondan kaynaklıda olabilir ama çok kısa bir işlem zaten eğer çok yaygın bir siğiliniz yoksa 5-10 dk da bitiriyor korkulacak bir şey yok

Merhaba hpvnin vucuttan atildigini soyleyen cok fazla doktor var ama ayni zamanda atilmayacagini soyleyen ve cidden isinde iyi olan doktorlar da var bunlardan biri Murat Gultekin. Burada Murat Gultekin’in taslandigini gormustum sonra gidip videolarini izledim cidden cok fazla arastirma yapiyor ve videosunu izledigimde sunu diyor hastalarin %97’sinde hpv 2 3 yila negatiflesiyor ancak bu negatiflik omur boyu surmeyebilir 3 sene sonra tekrardan pozitif olabilirsiniz diyor bagisikliginiz dusup stres yaparsaniz diyor. Sonra ben yazdim doktora ve bana latent kalma durumunun herkeste olmadigini soyledi bazi hastalarda omur boyu negatiflesiyor dedi bazilarinda pozitiflesiyor ama bunu neden oldu tekrardan mi kapti ya da zaten negatif mi olmadi bilemeyiz dedi. Bu yuzden dedi kontrollerinizi birakmayin negatif olunca dedi. Murat Gultekin bir ihtimalden veya olasiliktan bahsediyor mesela her hastada illa latent kalacak diye bir sey yokmus. Bana bu sekilde anlatti. Ki who da yani dso de atildigini soyluyor. Bu yuzden artik sunu dusunuyorum ya vücudunda tamamen kalacagina inanip bir seyler yapmayi birakirsin ya da atacagina inanirsin bunun icin caba sarf edersin belki de vucuttan tamamen atilir dersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…