Hpv pozitif olanlar yardımcı olursanız sevinirim

teşekkür ederim btpee ascus dengesiz hücre göründüğü için leep yapıldı ve güzel geçti sonuçlarım temiz çıktı tam 1 sene sonraki testlerde hpv virüs negatif olarak geldi çok şükür. sende atlatacaksın sigarayı tamamen hayatından çıkarmaya çalış daha çabuk toparlanacaksın
Ascusa ameliyat yapıldıgını ilk defa duyuyorum. Cin 1 de bile ameliyat olunmazlen çok ilginç

Genel kontrol sırasında doktorumun sanki rahim ağzında bir renk değişikliği var bir kolposkopi yapalım demesiyle başladı sürecim, CIN2 teşhisiyle rahim ağzı ameliyatla alındı , beş yıl takip edildi (ilk iki yıl üç ayda bir sonra 6 ayda bir smear aldılar )sonrasında bir sorun olmadı. Ömür boyu gebelik önermiyoruz değildir o, tedavi sonrasına kadardır muhtemelen. Bu hücrelerin bir çok çeşidi var bana aşı önermedi doktor, 26 yaşa kadar cinsel ilişkiye girmemiş kadınlarda etkilidir ama sonrasında muğlak, zaten 40 tan sonra da yapılmıyor demişti o zamanlar, bana bu teşhis konulduğunda 32 yaşındaydım. Sonrasında bir sorun yaşamadım, halen yılda bir normal kontrollerimi yaptırıyorum

Ancak bu sırada bunu nereden kaptığınızı takip edin, eşiniz taşıyıcı ise onunda kontrol edilmesi gerekir
Rahim ağzım alındı derken? Yani çocuk doğurmada bi problem olur mu acaba? Hangi tip hpv vardı? Çok geçmiş olsun

Ondan hüçbirsey olmaz korkma
Hpv taramada 3 sonuç var.
1 hpv 16-18 çok riskli rahim agzı kanserine %70-80 yol acan. Bu acil hemen doktor görmeli
2 hpv pozitif diger riskli kısım bu da % 20-30 oranında kanseri kapsıyor ki bunda smear takibi yapılıyormus sadece
3 negatif.
Sizinki 2 ile 3 arasında bişey bıyüzden sigara alkolden uzak durarak spor yaparak ahcc gibi güçlendirilerle atlatılıyor sanırım.
Ama tabii ben doktor değilim 2014 ten beri takip ediyorum konuyu. Yukarıdaki bilgileri de ketemdeki kadından aldım.

merhaba , Smear testinde hpv tiplemesi çıkmaz. hücresel bozulmanın düzeyi ortaya çıkar. Düz mantıkla smear temiz çıkan birinde virüs bulunması zor bir ihtimal olur ama extra tabiki yaptırılmalıdır , garantiye almak için. Smear testi sonucu kötü diye tabir edilen CIN 2-3 düzeylerinde de HPV virüsü olmama ihtimali çok azdır , bu yüzden bazen doktorlar direkt kolposkopi yapmak isterler çünkü bu bozulmayı HPV yapar. sizin doktorunuz aynı zamanda HPV testi de almış olmalı. 16 ve 18 de risk daha büyük , bu tiplemelerin çıkmamasına sevinmelisin. Çocuk yapamazsın diye bir şey yok , sadece HPV virüsünü vücuttan attığın zaman cocuk yaparsan daha sağlıklı olur. 30 yaşında , HPV 16+ , Smear CIN3 oldugumu , eşimle birlikte bebek düşündüğümüz için yaptırdığımız check up sırasında öğrenen biri olarak söylüyorum , artık tıp çok gelişti. Korkulacak bir şey yok. Umarım beklediğiniz kolposkopi kolay geçer , ve iyi sonuclarla karşılaşırsınız.
Peki çocuk fikrini askıya mı aldınız şu an ne yapıcaksınız? Cin3e çabuk geliniyor mu acaba? İlk cinsel iliskiniz kac yasındaydı?

merhaba , Smear testinde hpv tiplemesi çıkmaz. hücresel bozulmanın düzeyi ortaya çıkar. Düz mantıkla smear temiz çıkan birinde virüs bulunması zor bir ihtimal olur ama extra tabiki yaptırılmalıdır , garantiye almak için. Smear testi sonucu kötü diye tabir edilen CIN 2-3 düzeylerinde de HPV virüsü olmama ihtimali çok azdır , bu yüzden bazen doktorlar direkt kolposkopi yapmak isterler çünkü bu bozulmayı HPV yapar. sizin doktorunuz aynı zamanda HPV testi de almış olmalı. 16 ve 18 de risk daha büyük , bu tiplemelerin çıkmamasına sevinmelisin. Çocuk yapamazsın diye bir şey yok , sadece HPV virüsünü vücuttan attığın zaman cocuk yaparsan daha sağlıklı olur. 30 yaşında , HPV 16+ , Smear CIN3 oldugumu , eşimle birlikte bebek düşündüğümüz için yaptırdığımız check up sırasında öğrenen biri olarak söylüyorum , artık tıp çok gelişti. Korkulacak bir şey yok. Umarım beklediğiniz kolposkopi kolay geçer , ve iyi sonuclarla karşılaşırsınız.
Birşey sormak istiyorum, yazdığınız yazıdan konuyla ilgili ayrıntılı bilginiz olduğunu anladım. En azından bana kıyasla :) 2-3 ay önce hpv ile tanıştım fakat cinsel birliktelik yaşamadım sadece temas ve sürtünme oldı. Önce kendisinde siğiller çıktı daha sonra bana haber verdi ve benim de şu an genital siğillerle başım belada. Yakarak tedavi yapacaklarını söylediler ama doktor bakire olduğum için test yapamadı. birliktelik yaşanmadıysa rahim ağzına bulaşmamıştır. dedi. Bu dediğine görre Virüs sadece tenimin üstünde mi oluyor yani? bu şekildeyse rahim ağzı kanseri tarzında bişeyler karşı karşıya kalmayacak mıyım. Siğiller ortadan kaybolduğu zaman atlatmış mı olurum? İnanın özel de dahil 3-4 doktora gittim ama yarım yamalak alel acele çıkartıyorlar. Bilginiz varsa çok sevinirim.

Rahim ağzım alındı derken? Yani çocuk doğurmada bi problem olur mu acaba? Hangi tip hpv vardı? Çok geçmiş olsun

CIN2 yi 16-18 arası değerlendirmişlerdi
Rahim ağzının tamamı alınmadı
Doğal yollarla çocuk sahibi olmayı zorlaştıran bir durumdur, tüp bebekle mümkün

CIN2 yi 16-18 arası değerlendirmişlerdi
Rahim ağzının tamamı alınmadı
Doğal yollarla çocuk sahibi olmayı zorlaştıran bir durumdur, tüp bebekle mümkün
Peki bir belirtiniz vs var mıydı? Durup dururken birden mi öğrendiniz cin2 olduğunuzu?

Peki bir belirtiniz vs var mıydı? Durup dururken birden mi öğrendiniz cin2 olduğunuzu?

Belirtim yoktu, rutin kontrole gitmiştim smear falan yapılacaktı, doktor muayenede rahim ağzında sanki bir renk değişikliği var, kolposkopi yapalım dedi öyle başladı hikaye.

Birşey sormak istiyorum, yazdığınız yazıdan konuyla ilgili ayrıntılı bilginiz olduğunu anladım. En azından bana kıyasla :) 2-3 ay önce hpv ile tanıştım fakat cinsel birliktelik yaşamadım sadece temas ve sürtünme oldı. Önce kendisinde siğiller çıktı daha sonra bana haber verdi ve benim de şu an genital siğillerle başım belada. Yakarak tedavi yapacaklarını söylediler ama doktor bakire olduğum için test yapamadı. birliktelik yaşanmadıysa rahim ağzına bulaşmamıştır. dedi. Bu dediğine görre Virüs sadece tenimin üstünde mi oluyor yani? bu şekildeyse rahim ağzı kanseri tarzında bişeyler karşı karşıya kalmayacak mıyım. Siğiller ortadan kaybolduğu zaman atlatmış mı olurum? İnanın özel de dahil 3-4 doktora gittim ama yarım yamalak alel acele çıkartıyorlar. Bilginiz varsa çok sevinirim.
Hpv testin pozitif ama sanıyorum hpvnin başka bir tiplemesi çünkü benim siğil şikayetim olmamıştı. Erkek arkadaşınla aşı olmadan ve korunmadan birlikte olmamanı tavsiye ediyorum. Hücresel bozulmaların görüldüğü test smear , hpv virüsü en yüksek penis yoluyla geçer , geçer ve rahim ağzına zarar vererek hücreleri bozar. Bu da rahim ağzı kanserine sebep olur, smear testinde hücreler ne düzeyde bozulmuş bu görülür. Eğer birliktelik yaşamadıysan rahim ağzın virüse maruz kalmamıştır. Bu da hücresel bozulmanın olmadığı varsayımını gösterir. Bakire olduğun için smear yapamazlar ama bakire olmadığın zaman smear testi vermeni öneriyorum. İlk yapman gereken aşı olmak. Rahim ağzı kanserinden şu an için korkmana gerek yok gibi görünüyor. Siğilleri yaksınlar , bağışıklığını da güçlendir

hpv test sonucum da düşük riskti dr um da diğer hormon değerlerim kötü olduğu için hamilelik için beklememem gerektiğini söyledi. Hpv pozitif hamile kaldım doğumu sezaryen yaptım doğum sonrasi tekrar hpv testi yaptırdım negatif çıktı. Aşı olun mutlaka koruyuculuğu var
Bebege gectimi acaba? Bebegede bulasiuor diyorlar

Kızlar ben 1.5 yıldır çocuk istiyorum. 1 yıl olmayınca doktora gittik eşimle testler yaptırdık. Herhangi.bi sorun yoktu yumurtaliklarim olsun eşimde olsun. Taki smear testine kadar. Testi yaptırdım ve hpv pozitif çıktı. 16 ve 18 hariç diğerleri saptanmıştır diye. Doktorda gebelik önermiyoruz dedi çok üzüldüm.
Simdi 1 hafta sonra kolposkopi yaptırcam.
Böyle sonucu benim gibi olanlar süreç nasıl ilerledi ilaç tedavisi mi oldunuz aşı mı oldunuz . Ilerde rahim kanseri olmaktan korkuyorum. Anne olmak hayalimdi ve daha hiç çocuğum yok. Bu süreçten geçenler düşüncelerinizi merak ediyorumben

Ben İzmir de yaşıyorum. Doktor Neslihan Gürbüz de Hpv 16-31-56 tedavisi oldum. Süreç 6 Ay kadar sürdü. Kolposkopim de CIN1 çıkmıştı. Doktor Hanım önce Dondurma Tedavisi yaptı. Ardından Ayda 1 defa Ozon ve Glutatyon Tedavisi verdi. Ayrıca tüm kan tetkiklerime bakıp bir takım ilaçlar kullandım. Şu an çok şükür Negatifim bende çocuk istiyordum. Artık gebe kalmak için uygunum. Gebeliğimi de Neslihan Hanım da takip ettireceğim.

Hsil ve cin 2 çıktı. Konizasyon ameliyatı olucam. Doktor 1 ya da 2 aya kadar iyilsebilir gebe de kalabilirsin dedi. O kadarda kafamda buyuttugum bisey degilmis

X