Hpv pozitif olanlar yardımcı olursanız sevinirim

Bu kadar mülayim hayatlarla nasıl hpv kapabiliyorsuniz pes doğrusu.ben senelerce günde 4,5 kişiyle takılıyordum hpv nedir bilmem.sizde de ne şans var? Sakınan göre çöp batarmış sizinki de o hesap.benim umrumda değil.ben de hep derdim ki bu ülkedeki hastalik takıntısı nereden geliyor.ee bu korkuyla olmayacak şeyi de olduruyorsunuz.
Yol gecen hani gibi masallah :nazar:

Bu kadar mülayim hayatlarla nasıl hpv kapabiliyorsuniz pes doğrusu.ben senelerce günde 4,5 kişiyle takılıyordum hpv nedir bilmem.sizde de ne şans var? Sakınan göre çöp batarmış sizinki de o hesap.benim umrumda değil.ben de hep derdim ki bu ülkedeki hastalik takıntısı nereden geliyor.ee bu korkuyla olmayacak şeyi de olduruyorsunuz.
Sakınmakla ne ilgisi var normal bi hayatım var tek partnerim var o da eşim olmasü gereken de bu. Hiç kendinize de bu kadar güvenmeyin neyin nerden geleceği belli olmuyor. Ayrıca bu hastalık hiç aklımın ucundan geçmeyen bir şeydi ben 1 yıldır çocuğum olmuyo diye hastaneye gittigimde yapilan testlef sonucu ortaya çıktı.
Sizin mezhebiniz fazlasıyla genişş

Cok teşekkür ederim insallah canım çok yanmaz ve sonucum da güzel olur. Yarin girecegim kolposkopiye. Bugünde beta hcg.baktirdim. 2.30 cıktı yani negatif gözüküyo ama adetime 2 gün var sonradan yükselir mi acaba
Kolposkopide doktorunuz saat yönlerinde örnekler alacak 3-6-9-12. Sonra örnek aldığı yerleri kanamasın diye yakacak ve içinize bir tampon koyacak, onu 3 saat sonra çıkarırsınız diyecek. Bir de rahim kanalından örnek alabilir. Korkulacak bir şey yok , anestezi verir mi bilmiyorum , benim de bu işlemler yapıldı. Maalesef sonuç aynı cın3. Konizasyon yapacakmış haftaya :/ hcg hakkında bilgim yok sonradan değişir mi bilmiyorum

Kolposkopide doktorunuz saat yönlerinde örnekler alacak 3-6-9-12. Sonra örnek aldığı yerleri kanamasın diye yakacak ve içinize bir tampon koyacak, onu 3 saat sonra çıkarırsınız diyecek. Bir de rahim kanalından örnek alabilir. Korkulacak bir şey yok , anestezi verir mi bilmiyorum , benim de bu işlemler yapıldı. Maalesef sonuç aynı cın3. Konizasyon yapacakmış haftaya :/ hcg hakkında bilgim yok sonradan değişir mi bilmiyorum
Tampon koymadi içine bişey demedi tampon falan

Merhaba benimde
Kızlar ben 1.5 yıldır çocuk istiyorum. 1 yıl olmayınca doktora gittik eşimle testler yaptırdık. Herhangi.bi sorun yoktu yumurtaliklarim olsun eşimde olsun. Taki smear testine kadar. Testi yaptırdım ve hpv pozitif çıktı. 16 ve 18 hariç diğerleri saptanmıştır diye. Doktorda gebelik önermiyoruz dedi çok üzüldüm.
Simdi 1 hafta sonra kolposkopi yaptırcam.
Böyle sonucu benim gibi olanlar süreç nasıl ilerledi ilaç tedavisi mi oldunuz aşı mı oldunuz . Ilerde rahim kanseri olmaktan korkuyorum. Anne olmak hayalimdi ve daha hiç çocuğum yok. Bu süreçten geçenler düşüncelerinizi merak ediyorum
16 ve 18 harici digerler yuksek risklilerden biri pozitif smear sonucum ascus geldi.kolposkopi oldum 3 gun önce tek bir noktadan biyopsi aldilar.patloloji sonucunu bekliyorum ve korkuyorum 😔

benimde hpv pozitifti geçen sene leep oldum bağışıklığı yüksek tutmak gerekiyor o yüzden vitamin kullandım bide dr önerisiyle deflaygn jel kullandım 3 ay boyunca. geçen ay smear ve hpv testim temiz çıktı çok şükür..
Merhaba çok gecmis olsun .Ne kadar sürede negatife döndünüz ve hangisi pozitifti sizin.bu sureci paylasirmisiniz .bende hpv diger yuksek risk pozititif smearim ascus .kolposkopik biyopsi yapıldı ve sonucunu bekliyorum.😔

Merhaba benimde

16 ve 18 harici digerler yuksek risklilerden biri pozitif smear sonucum ascus geldi.kolposkopi oldum 3 gun önce tek bir noktadan biyopsi aldilar.patloloji sonucunu bekliyorum ve korkuyorum 😔
Gecmis olsun size de bende patoloji sonucunu bekliyorum insallah sizinde hayırlı sonucunuz olur

Merhaba çok gecmis olsun .Ne kadar sürede negatife döndünüz ve hangisi pozitifti sizin.bu sureci paylasirmisiniz .bende hpv diger yuksek risk pozititif smearim ascus .kolposkopik biyopsi yapıldı ve sonucunu bekliyorum.😔
merhaba teşekkür ederim benim 16 18 harici diğerleri diye geçen bi grup var o pozitifti ben leep ten sonra bağışıklık güçlendirici vitamin kullandım ve deflagyn jel kullandım 3 aylık bi kürdü 6 ay sonra kontrole gittiğimde hpv ve smear sonucum tertemiz çıktı dr bile şaşırdı kullandığın takviyeler iyi gelmiş dedi. çok geçmiş olsun sana tavsiyem; leep derse dr kesinlikle yaptır, sigara kullanıyosan bırak ve bağışıklığını güçlü tut vücut onu bi şeklide atıyo o zaman

merhaba teşekkür ederim benim 16 18 harici diğerleri diye geçen bi grup var o pozitifti ben leep ten sonra bağışıklık güçlendirici vitamin kullandım ve deflagyn jel kullandım 3 aylık bi kürdü 6 ay sonra kontrole gittiğimde hpv ve smear sonucum tertemiz çıktı dr bile şaşırdı kullandığın takviyeler iyi gelmiş dedi. çok geçmiş olsun sana tavsiyem; leep derse dr kesinlikle yaptır, sigara kullanıyosan bırak ve bağışıklığını güçlü tut vücut onu bi şeklide atıyo o zaman
Teşekkür ederim cevabınız icin ve sonuclarinizin temiz gelmesineçom sevindim.doktorunuz neden leep önermişti size .biyopsi sonucunuz nasil gelmisti.bende biyopsi sonucunu beklerken takviyeler aliyorum vitaminler bitki cayları propolis alkolu sigarayi azalttim insallah birakicam. Leep isleminiz nasil gecti? leepten sonra 6 aylik bi surede hpv ve smear temiz geldi sizin anladigim kadarıyla. Ben daha once 1 yilda sigil yapan turunden negatife dönmüştüm ve sonrasinda asilanmistim.malesef ben asilandigimda ulkede 9lusu yoktu asinin .simdi tekrar 9lusunu olucam .umarim bende atlatabilirim 🙏

teşekkür ederim btpee ascus dengesiz hücre göründüğü için leep yapıldı ve güzel geçti sonuçlarım temiz çıktı tam 1 sene sonraki testlerde hpv virüs negatif olarak geldi çok şükür. sende atlatacaksın sigarayı tamamen hayatından çıkarmaya çalış daha çabuk toparlanacaksın

Merhaba hpv diger çıkarken smear de pozitif miydi?

teşekkür ederim btpee ascus dengesiz hücre göründüğü için leep yapıldı ve güzel geçti sonuçlarım temiz çıktı tam 1 sene sonraki testlerde hpv virüs negatif olarak geldi çok şükür. sende atlatacaksın sigarayı tamamen hayatından çıkarmaya çalış daha çabuk toparlanacaksın
Benimde smear ascus geldi bakalım biyopsi ne gelecek.temiz gelirse süper ama gelmezsede artık leep ile kurtulacagim insallah .Umarım buradaki herkes için aynı şeyi dilerim.biraz sıkıntılı ve yıpratıcı bi süreç ama geçecek 🙏

hpv test sonucum da düşük riskti dr um da diğer hormon değerlerim kötü olduğu için hamilelik için beklememem gerektiğini söyledi. Hpv pozitif hamile kaldım doğumu sezaryen yaptım doğum sonrasi tekrar hpv testi yaptırdım negatif çıktı. Aşı olun mutlaka koruyuculuğu var
Benimde bugün düşük riskli pozitif hpv çıktı aşırı korkuyorum

Bebeğim keşke hpv olsan da bir dur durağın olsa.

Benimde smear ascus geldi bakalım biyopsi ne gelecek.temiz gelirse süper ama gelmezsede artık leep ile kurtulacagim insallah .Umarım buradaki herkes için aynı şeyi dilerim.biraz sıkıntılı ve yıpratıcı bi süreç ama geçecek 🙏
Sonuç öıktı mı

merhaba ada1977 anormal hücreler olarak çıkmıştı sonuç
Anırmal hücre için dülük
merhaba ada1977 anormal hücreler olarak çıkmıştı sonuç
telefonda sıkıntı var bitirmeden gönderiyor mesajı. Kolposkopi sonucunda doktor tedavi yöntrmini belirler. Cin 1 ise takip 2-3 ise leep amelyatı yapar. Korkulacak hiçbirsey yok 15 dakikalık ameliyat

X