HPV CIN 1 6. ay takip sürecim

pinkpradabag

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2024
24
18
25
Tam bugun kolposkopi+biyopsi yapılalı altı ay oldu ve kontrolüm için kadin dogum poliklinigine gittim. Doktorum rahim icinde kotu herhangi bir sey gozlemlemedigini sordu ve smear testi + hpv testimi yeniledi. Ultrason ile de bakti ve yumurtaliklarimin gayet iyi olduğunu söyledi. Haftaya sonuçlarım çıkacak umarım buraya smear testimin temiz geldiğini yazabilirim

Bu süreçte ve sonrasında bağışıklık sistemini güçlü tutmak için vitamin ve takviyeler kullanmak, sağlıklı ve temiz beslenmek ve spor yapmak en önemli faktörler. Umarım hepimiz sağlığımıza kavuşuruz

Çok geçmiş olsun umarım temiz sonuç alırsınız, yaşınız da genç bence şansınız yüksek :) Bizi de bilgilendirin lütfen.

Benim de haziran’da kontrolüm vardı (kolposkopi olalı 7 ay geçti), kolposkopim cin 1 çıkmıştı, bu kontrolde smearim yine cin 1 çıktı. Doktorum normaldir bu ama bir yıl dolunca bu hpv çok yüksek oranda senden gider zaten diyor.

6 ay sonra tekrar smear ve bir yıl olduğu için yine hpv testi vereceğim bakalım bu sefer inşallah negatif çıkar

Hrçmiş olsun inşallah sonucunuz temiz çıkar. Ama 6 ay biraz erken gibi geldi. Doktorum bana 1 tıl sonrasına süre verdi ben 1 yıl 3 ay donra gittim. Hpv56 pozitif ve kolposkopi sonucum cin 1’di geçen yıl martta. Geçen pazar gittim smesr temiz hpv negatif geldi çok şükür. Sonucunuzu bizlerlede paylaşın

Aa cok sevindim, bu bir yilda nelere dikkat ettiniz peki? Iliski yasadiniz mi bir de

Aa cok sevindim, bu bir yilda nelere dikkat ettiniz peki? Iliski yasadiniz mi bir de
Evliyim. Hiç korunmadık. 3 doz aşımı oldum. Kafama göre vitamin kullanmadım. Dahiliyeye gidip feğerlerime baktırıp kullandım. Zaten normalde de yeşil çay içen ve seven biriydim. Günde 2 fincan içtim. Haftanın 3-4 günü yürüdüm ve 4 günü falan pilates yaptım. Şeker çikolata abur cubur kızartma sağlıksız şeyler yememeye çalıştım belki 2 haftada 1 falan yedim. Sağlıklı beslendim , bol su içtim. 10 kilo verdim bu süreçte 53 kiloya düştüm. Kendimi daha sağlıklı hissetmeye başladım zaten. Sabahları enerjik ve dinç kalktım. Saçlarım hızla uzadı cildim daha sağlıklı. Vücudum hiç olmadığı kadar şekillendi. Ve sonucunda negatif çıktım. He bu arada sigarayo bıraktım alkol ayda bir falan almışımfır o da az. Bu hastaslık hayatıma bir çok şey kattı. Artık spor yapan beslenmesine dikkat eden sağlıklı biri oldum. :) darısı başınıza inşallah mutlaka sonuçlarınızı bizede haber verin

Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin

Geçmiş olsun kolposlopi zormu

Kaç yasındasınız acaba

Geçmiş olsun kolposlopi zormu bende yarın olCM camim sıkkın

Merhaba sonuçlarınız çıktı mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…