HPV aşısı olanlar bakabilir mi?

kakaokafa

battı fishing, yan going. ♐
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2014
1.234
1.727
Merhabalar,

Bugün HPV aşısının ilk dozunu yaptırdım. İnternette 3 doz yapıldığını, ama 9 dozun daha yararlı olacağını okudum. Ülkedeki doz fiyatlarını düşünürsek, 9 dozu bırakın 3 doz bile genel olarak külfet bize. Ancak sağlık açısından önerilen ideal doz sayısını, ya da yaptıranların tecrübelerini okumak isterim. Bir de, daha önce açılmış bir forumda HPV aşısı yaptırmış bir hanımefendinin söylediğine göre bu aşıyı yaptıranlarda gebelik oranı düşüyormuş. Böyle bir ihtimal var mıdır gerçekten? Şimdiden teşekkür ederim.

Gardasil aşısı oldum 2.veya 3 Doz hatırlamıyorum 2017 de o zaman 300 tl idi tek dozu hpv 31.59 tip bolca karnabahar şeklinde ve kahverengi benekli siğil çıkıyordu tedavimi oldum aksatmadan çıktıkça yaktırdım 2019 da gebelik geçirdim sezeryan doğum yaptım ( makat makatiçi vajina ve vajina içi siğillerim çıkıyordu 1 tane evladım var ve hpv den kurtuldum

Ben ilk 2 dozu oldum 3. Yu bekliyorum öncelikle ülkemizde gardasil 4 var 4 hpv tipinde etkili gardasil 9 9 hpv tipinde etkili yani ikisi de 3er doz yapılıyor ama o da yaşa göre bende hiç yan etki yapmadi aşının yeri bile acımadı yani o derece doktorum kesinlikle olmalısın dedi ki ben 39 yaşındayim ve ilişkiye girmiştim

İyi geceler hanımefendi, öncelikle deneyiminizi aktardığınız için teşekkür ederim. Yanlış anladıysam aydınlatın lütfen: İnternette bu aşının engelleyemediği HPV tiplerini de duymuştum (ama hiçbirine hâkim değilim). Sizde çıkan siğiller bu tiplerden birinin belirtisi miydi acaba? Yalnız tasvir ettiğiniz kadarıyla korkunçmuş.

Allah yavrunuzu size bağışlasın, hastalıktan kurtulmuş olmanıza da çok sevindim. :)

HPV tiplerini hiç mi hiç bilmiyorum, internetten sağlam araştırma yapmam gerekiyor. Bir yorumda daha HPV tipi geçiyordu çünkü. Sizde aşı yerinin acımamış olmasına sevindim. bu aşı herkesi farklı etkiliyor, hatta bazılarında vajina içi kaşıntıya yol açtığını dahi duydum. Bende de acı, kaşıntı, vs. hiçbir şey olmadı. Sanırım üç doz altı ay içinde yapılmak zorundaydı, her dozun ikişer ay bekleme süresi oluyor bu durumda. Ona göre yaptıracağım ben de.

Hpv cok genis bir alan 200e yakin ya da fazla hpv tipi var ama bu asilar en tehlikeli ve yaygin olan tiplerinden bazilarina karsi koruma sagliyor benim.kuzenim rahim agzi kanseriydi 30 lu yaslarda maddianevi bedeli cok agir inanin yaptirmaniza cok sevindim.sifa olsun hepimize Allah beterinden hepimizi korusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…