Hpv- ascus- enfeksiyon

busra coban

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2024
34
0
32
Merhabalar,
3 senedir uğraştığım bir konu var. 3 senedir geçmeyen kokulu açık yeşil renkte akıntım oluyor. Smear da Ascus çıkıyor 3 senedir. Hpv testi yapıldı negatif çıktı. Sonra panel uygulandı ve bakteriyel vajinozis ve ureplasma çıktı. Bugün kolposkopi yaptırdım. 5 parça alındı. Sonuc bekliyorum. Böyle bi durum başına gelen var mıdır?

Dr yorum yaptı mı bende hpv 16 pozitif ve 5 parça aldı alırken de burası hiç iyi gözükmüyor diyip durdu şimdi patoloji sonucu bekliyorum. Çok çok gerginim

Bana kolposkopide kullanılan sıvının rahim ağzında tutmadığını söyledi. İlginç dedi hatta. Ben de sonuçları bekliyorum. Ama çok yoruldum gerçekten

5 parça almasının sebebi 5 farklı yerde renk değişimi görmesi mi? kolposkopi sırasında asitin renk değiştirmesine göre ecc alınıyor çünkü, işlem sırasında da size bilgi veriyorlar. genelde 1/2 ecc yeterli oluyor. HPV testi yaptırdığınız yer kaç tipe bakıyor acaba negatif gelmesi iyi bisey en az 20 tipe bakıyorsa yaptirdiginiz merkez

Merhaba. Cin1 geldi kolposkopi sonucu. Leep dendi ama ben Leep düşünmüyorum. Aşı olacağım.
Ben de başta böyle düşünüyordum ama öyle değil ben olsam leep olur kurtulurdum çünkü leep sonucu daha yüksek gelebilir önemli olan leepten alınan parçanın sonucu. Meselea ben cin2 ile leep oldum sonuç cin3müş.
Bir de aşı için hiç cinsellik yaşamamış olmak gerek dedi iki doktor da. O yüzden olmadım.

Nasıl yol izlemem gerek bilemedim. Kafam çok karıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…