hpv 16 tecrubesi olan

Merhaba bende de 10 yıl önce çıktıı 21 yaşındaydım şuan 31 forumu okuyunca hpv testi yaptırmak gerekiyormuş anladım sadece yılda bir smear verdim çok kokrttum cın 3 veya daha ilerisi olmasın bende de 10 yıl geçti testte çok pahalı ilçede oturduğum için ketem yok sağlık ocağına dedim seni arayacam dedi hpv kiti gelince bana yardımcı ol çokmu geç kaldım yoğun akıntım var doktor vajinada iltihap var dedi fitil antibiyotik verdi smear yine verdim temizdi vajinada enfeksiyon çıktı doktor hpv testine gerek yok dedi yine kafayı yiyecem walla

Daha önce bana doktor demedi hpv testi yap dedi yaşın küçük smear yeterli sağlık bakanlığı 30 yaş altında hpv taşıyıcı olsanız bile bağışıklık bunu atar yada kansere dönüşmesi 10 15 yıl olur dedi 31 e girecem ben buraya bakmazsam yorumlara ne kadın doğum ne sağlık ocağı kimse bilgi vermiyor geçenlerde korunma yöntemlerini hoca sorunca yaşın gelmiş hpv testi de yap dedi sende 10 yıl geçti yazınca cın 3 demişsin

Doktorun yaklaşımı yanlış, 30 yaşında CIN3 çıktım. Kanser bile çıkma ihtimalim vardı. Bunlar teorik bilgiler. 25 yaş altına smear yapılmıyor. Neden? Ama bizim toplumumuzda 15 yaşında kız evleniyor? Cinsellik yaşı ne kadar erken başlarsa o kadar risk diyorlar? İlk smearimi 30 yaşında aldılar. Bir çocuğum vardı, düzenli jinekolojiye gidiyordum ama kimse çıkıp smear almadı. Hacettepeye gittiğimde bize gelen herkesten alıyoruz 30 yaş sınırımız yok, bu ne saçma şey dediler

İki sene önce hpv +16 56 vs tiplerle CIN3 olduğumu öğrendim. Leep oldum üstüne hamile kaldım doğurdum, bebeğim 1 yaşını geçti. İlk zamanlar deli gibi ağladım ilk üç ay takviye ilaç aldım. Bir sene sigara bıraktım. Leep sonrası 8. Ayda genotipleme ve smear temiz geldi.
Bir ara kanamam oldu, geçenlerde gittim biyopsi alındı onun sonucu da tertemiz geldi.
Negatife dönmek vücudun tamamen temizlediği anlamına gelmiyor. Şu an rahim ağzı temiz evet ama kontrollerimiz ömür boyu devam etmek durumda. Sadece tetikte olmak için. Çünkü herkese göre daha risk grubu oluyoruz.
Çok net söylüyorum, ne beslenmek ne sigara ne de bağışıklık... Her şeyin başı stres. Diğerlerinden çok daha zarar veriyor. Rahat olun bu süreç de geçiyor. Sonra benim gibi hikayenizi başkalarıyla paylaşıp yalnız olmadıklarını söylüyorsunuz.

Merhaba çok geçmiş olsun... Bir şey sormak istiyorum ara kanamanız hiç oldu mu acaba? Bende de hpv pozitif tipleme bekliyoruz ama ara kanamam var ve doktor bunun hpv den olmadığını söylüyor kanser aşamasına geçmiş olabilirsin dedi

Merhaba, ara kanamam oldugu icin doktora gitmistim. Ara kanama bazen enfeksiyondan da olabiliyor. Kesinlikle kolposkopik biopsi yaptirin. Kanser ancak oyle anlasilir malesef belirti vermiyormus cok ilerleyene kadar. Gecmis olsun.

Merhaba, ben ne zaman oldugumu bilmiyorum o sebeple yazdim. Bunlarim tipleri farkliymis hepsi kanser hepsi sigil yapmiyormus. cin 3 Belki 10 sene once oldum belki 1 sene. Sigil yapan her tip rahim agzina yerlesip kanser yapmiyormus yuksek riskli olanlar yapiyormus. Hpv testi yaptirin muhakkak ama sigil var diye rahim agzinda cin var ya da kanser var anlamina gelmez bence. Hatta negatif cikarsaniz lutfen ne yapip ne edip asinizi olun.

Merhaba, ara kanamam oldugu icin doktora gitmistim. Ara kanama bazen enfeksiyondan da olabiliyor. Kesinlikle kolposkopik biopsi yaptirin. Kanser ancak oyle anlasilir malesef belirti vermiyormus cok ilerleyene kadar. Gecmis olsun.
Çok teşekkür ederim... Bu sefer gittiğimde kolposkopi için konuşacağım

Ben aşı oldum zaten siğil çıktığı dönem oluyordum 21 yaşında çıktı bende 2 doz oldum çünkü sürekli siğil çıkıyordu yakıyordum çıkıyordu aşı olunca geriledi 2 3 yılda bir tek tük çıkardı yakardım son 5 6 yıldır hiç siğil çıkmadı ama sadece yılda 1 smear verdim tesaduğ

Sağlık ocağına gittim doktor dedi yaşın gelmiş hpv testi yap dedi ama kadın doğum bunu yap gerek yok dedi ona

merhaba ben 23 yaşındayım hpv 16 olduğumu öğrendim smear sonucum çıkmadan kolposkopi yapmadılar sonuçlarım iki haftaya çıkacakmış bende siğil yeni çıktı üç tane noktadan bile küçük yaygın değil asla doktora sordum hpv 16 yeni mi bulaştı bana diye doktor da hpv 16 siğil yapmıyor dedi benim sorum şu ben siğil yapan hpv yi 16 ile birlikte kapmışımdır di mi çünkü hpv 16 yı çok önceden kapsaydım diğer tipteki siğiller de önceden çıkardı diye düşünüyorum kafam çok karışık çok korkuyorum cin3 çıkacağım diye sigara da kullanmıyorum

Merhaba, leep olali 7 ay oluyor. Leep oldugumdan beri asiri yogun regl oluyorum. Doktor ilgili olmadigini soyluyor. Gecer diye dusundum aylardir devam ediyor. Duzensizlik yok ama ozellikle 3ncu ve 4ncu evden cikamayacak kadar fazla. Ayni durumda olan var mi ?

Çok geçmiş olsun. 25 yaşın altını yalnızca kontrol altında tutuyorlar. Hpv prosedürü var tabiri caizse. Evet siğil yapan hpv türü farklı. Bende hpv 16 CIN3 çıkmasına rağmen hayatım boyunca siğil gibi bir durumla karşılaşmadım.
Hangisini önce hangisini sonra kapmışsınız Allah bilir. Ama virüs öyle bugün kapıp yarın ortaya çıkmıyor. Hatta bazen bulaştıktan bir iki sene sonra bile ortaya çıkabiliyor. Ayrıca hpv'nin CIN3'e ilerlemesi için senelere ihtiyacı var. Bunun için de cinsel hayatın başlangıcını önemsiyorlar fakat cinsel bölgeye elle temasla dahi geçebilecek bir hastalık. Ya da oralle de virüs vücuda alınaniliyor. Atıyorum kuaförsünüz ve paket ağdaya eldiven takmadan giriyorsunuz. Müthiş risk altındasınız demek...

Bence de leeple alakası yok. Leep sonrası regl olmadan hamile kaldım. İlk iki ay leep kanaması oldu. Sonrasında öyle bir sorunum olmadı

2022 agustosta leep oldum sonra test yaptirmadim. 1 seneden once yaptirma negatif olmaz dediler ama Mart 2023te test yaptirdim hpv tum tipleri negatif cikti. Icim rahat etmedi baska hastaneye gecen ay bir daha yaptirdim o da negatif cikti. Aylarca internetten arastirdim gecmez diye dusunuyordum pek inanamadim ama gecmis. Bu arada leepten sonra hemen 3 doz asi oldum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…