hpv 16 tecrubesi olan

umushcum

Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2022
29
7
35
Merhabalar, Ben agustos 2022de hpv 16 ve kolposkopi cin 3 ciktim. leep oldum cin2 geldim sinirlar salimdir yaziyordu. doktor kanser yok dedi. deflagyn verdi 3 ay kullamim. 6 ay sonra kontrol dedi. subat 2023te kontrolum var. hpv 16 negatif olur mu sorularima pek cvp vermiyor. internetten bakiyorum en gec 2 sene icinde negatif olur diyor. merak ettigim cin3 olana kadar vucudum bunu atmadiysa 2 senede nasil atacak ? benimle benzer surecten gecmis birileri varsa yardimci olabilir misiniz ? beni neler bekliyor tecrubeli birinden dinlemek isterim. sevgiler.

Öncelikle merhaba bende hpv ye sahibim. Fakat benim ki makat kısmında ve yüksek riskli değil ama bizim bir Whatsap grubumuz var bu hastalığa sahip insanlar orda toplanıyoruz ve bu konuyu konuşuyoruz benim bir arkadaşım 16-18-59 taşıyor. Birincisi yaşınız kaç ? Siğillerin var mı ?
Bunu bünyenden tabikide atıcaksın hiç korkma. Yapman gereken bu süreçte sigara içiyorsan içme. Ve kan testi verip vitamin değerlerine baktır d vitaminin düşük olmaması iyi olur eğer düşükse ek takviye al. Belki duymuşumdur ben Ahcc kullanıyorum. Maalesef pahalı ama iyileşme sürecini kısaltabiliyor. Sağlıklı beslen ve bağışıklığını güçlü tutacak şeyler yap. Bu hastalığı bağışıklık ile vücuttan atabiliyorsun

Tekrar merhaba, 34 yasindayim. ilk sigillerim 10 yil once cikmisti, cildiyeye gittim bana ne hpv dedi ne baska bir sey bir aletle elektrikle yakip gonderdi. Smear cok yaptirmadim hpv hic yaptirmadim.cahillik, kimse de soylemedi. Cin3e gelene kadar cok zaman gectigini dusumuyorum. Bu olaylar olunca sigillerin tekrarladigini farkettim. 3 gun once genital bolgemde, ic bacaklarim da ve alt bacaklarimda sigiller yaktirdim. Doktor hpv 16 sigil yapmaz bir suru cesidi var cok yayilmis seni bir cildiye gorsun dedi. Cuma gunu gidecegim. hpv tip 16 olan arkadasiniz negatif oldu mu ve ne kadar surede oldu bilgi verebilir misiniz ? Bana uzun zamandir buna sahibim ve gecmeyecek gibi geliyor.

Çok hızlı bir şekilde vücuttan atılmıyor maalesef. Yaklaşık 1 seneyi bulabiliyor ve yapılması gerekenleri yapman gerekiyor bu süreçte. 10 yıl gerçekten uzun bir süre ama yine de farketmiş olman çok güzel. Henüz arkadaşım negatif olmadı ama negatif olan insanlar tanıyorum. Bu arada tip 16 siğil yapmaz ya da tip bilmem kaç siğil yapmaz bazen tutmaya biliyor . Bir arkadaşımız tip 56 yüksek riskli cin 3 tü yendi. Sen siğillerini yaktır. Smear testini kontrollü git ve tamamen sağlıklı beslen. Yani gerçekten sigara içiyorsan bırak. Günde 2 kupa yeşil çay iç. Sarımsak soğan ye . Bağışıklıkgı güçlü tutan takviyeleri al zamanla siğil çıkarmazsın ve vücuttan atmaya başlarsın. Bir partnerin varsa onunla konuş muhakkak çünkü onda da vardır ilişkiye giriyorsanız. Bir süre cinsel hayata ara vermeye çalış. Korkma stres yapma en büyük etkeni stres.

Merhaba bu konuda muzdarip biriyim wp grubuna katılabilir miyim?

Çok geçmiş olsun sizedehpv 16 ve cin 1 sürecinde olan bayan siğil cikardi ,doktor size yapmaz demiş ama

Merhaba gruba benide alır mısınız? 2019’da bu hastalıkla tanıştım ve uzun bir tedavi sürecinden sonra geçen hafta hpv negatif smear temiz olduğumu öğrendim. Bu sürecin içinden geçenlerle dayanışmak istiyorum çünkü ben çok yalnız kaldım onlar kalmasın.

Deflagyn bence gerçekten işe yarıyor, ben 2 defa deflagyn kullandım atlatana kadar. İlkinde smear testim temizlendi ama hpv poz kalmıştı 2. Kullanımımda hem smear temizdi hem hpv negatif oldum. Cin2 ‘de 6 ay aralıklı kontrol BENCE çok uzun ama doktorunuz daha iyi bilir tabii. Ben en son Cin1 olduğumda doktor 4 ayda bir kontrol vermişti.

Merhaba, negatif cvbiniz bana umut oldu. Tip 16 miydi acaba sizin de. Birde iliskiye girmeye devam ettiniz mi ? Bana burdan ya da dilerseniz ozelden nelere dikkat ettiniz neler yaptiniz biraz daha detay verebilir misiniz ?

Merhaba, negatif cvbiniz bana umut oldu. Tip 16 miydi acaba sizin de. Birde iliskiye girmeye devam ettiniz mi ? Bana burdan ya da dilerseniz ozelden nelere dikkat ettiniz neler yaptiniz biraz daha detay verebilir misiniz ?
Bende 16-18 ve bir kaç türü daha vardı. Eşimle ilişkiye girmeye devam ettik. Bazen korunduk bazen korunmadık hatta arada çocuğumuz bile oldu :) tamamen geçene kadar bu bir yolculuk, ben en sonunda bunu anladım ve buna ikna etmeye çalıştım kendimi. Çünkü belki yıllarca sürecek bir şeyin bitmesini beklemek aşırı yıpratıcı oluyor. Ben ekstra bir takviye edici gıda almadım çünkü doktorlar vermedi. Yediğime içtiğime dikkat etmeye çalıştım tabi hamilelik ve emzirme vesilesiyle sigara ve alkolü komple bırakmış oldum. Bir de bence asıl fark eden psikolojik tedavi gördüm ben yaklaşık 6 seans gittim. Bana doktorum demişti ki bu işte psikoloji çok önemli, bir tümörlü hastam oluyor asla kurtulamaz diyorsun bir geliyor tümör yok olmuş gitmiş sakin olmaya çalış senin zaten bir şeyin yok demişti. Ama öyle olmuyor insan herkese anlatamıyor kendini hasta hissediyor çok zor. Ben psikologla birlikte tedavi olmaya çalıştım. Benim sürecim böyle oldu çok zor günler olduğunu biliyorum ve bu bize yapılan bir adaletsizlik. Bu işin aşısı var gerekli bilgilendirme yapılsaydı bizlerde aşı olmuş olabilirdik ama ne yapalım başa gelen çekiliyor

Aaa süper numaranı yazar mısın

Meraba gecmis olsun lütfen istanbuldaysaniz doktor ismi onerirmisiniz bende aynı dertten muzdaribim

Merhaba gebelik döneminde hpv enfeksiyonu geçirdiniz mi çünkü bende var şuan tabi bende evliyim 2 çocuğum var hiç hpv yaptırmadım sadece smear yaptırdım

Meraba geçmiş olsun doktorunuz kim acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…