Hpv 16 cın 3 konizasyon lütfen yardımmm

Merhaba sizin hpv negatife döndü mü acaba konizasyon sonrasında?

Öncelikle geçmiş olsun . umarım her şey istediğin gibi yoluna girer en yakın zamanda şu durumdan kurtulursun. Ve kurtulacağını da inanıyorum .. evet öyle bir şey ki bu durum insanı çıkmaza sokan, kafasındaki sorularının bitmemesine yola açan, bundan sonraki hayatım ne olacak diye merak ederek düşüncelere yoran bir yolculuk bu hastalık. Şans eseri annemin Smear testin de öğrenmiştim bu hastalığın adını hiç duymamıştım çünkü hiç de annemde bir belirti vermemişti çok araştırdım ve bir çok doktora gittim sordum soruşturdum. Çünkü dışarıdan insanlara söyledikleri biraz korkutucuydu. Annem de iki çeşidi vardı bu hastalığın hem Hpv18 hem Hpv16 . Yumurtalıklarını ve rahmini aldırdı iki aşamayla . Nasıl olsa çocukta düşünmediğinden dolayı hiç düşünmeden ve tekrarlama olasılığını düşünmek istemediğinden dolayı komple aldırarak rahat etmek istedi. İkisinden birinden vazgeçmesi gerekiyordu çünkü her yerini sarmıştı zaten. O yüzdendir önemli olan bazı testleri zamanında yaptırmak. Geç kalınca çünkü bazı şeylerin telafisi olmuyor. Evet şimdi iyi annem psikolojikmen de.
Her şey yolunda. Evet , önümüzdeki yolculuk biraz korkutucuydu korkularını anlayabiliyorum ama hiçbir şey çaresiz ve sonuçsuz değil. Herşey çözülür . Seni ve korkularını çok iyi anlıyorum çok geçmiş olsun , umarım güzel haberler senin ile olsun

Çok teşekkür ederim bende dün konizasyon ameliyatı oldum sonuç bekliyorum umarım herşey güzel olur annenizin ve sizin iyi olmanıza çok sevindim

Merhabalar anneniz kaç yaşındaydı acaba?
Bir de ameliyat sonrası hpv testi yapıldı mı tekrar? Sonucu ne oldu negatife döndü mü?
Rahim ve yumurtalık komple alındığı zaman hiç bir risk kalmıyor mu?
Çok soru sorduysam hakkınızı helal edin şimdiden

Çok geçmiş olsun anlamadığım birşey var cin 2 ile konizasyon oldunuz sonuç cin 3 geldi ise cerrahi sınırlar nasıl temiz oluyor merak ettim kafam karıştı?? Bende bikaçgün önce konizasyon oldum cin 2 ile

Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Ben hoca 16 18 ve 56 pozitiftim. Kokpıskopi sonucu cin 3 çıktı bende hemde ileri derecede. Dr’um iki gün içinde ameliyat dedi. Çocuk isteğimi söyleyince leep yapmak istedi. Bir ay sonra cerrahi sınırlar temiz geldi. Ameliyattan da iki ay sonra gebe kaldım. Şuan 8 aylık hamileyim. Senin doktorun neden direk kolposkopi demiş anlamış değilim. Benimkisi önce leep yapalım sınırlar temiz gelmezse daha derine ineriz dedi ki çok şükür sınırlar temiz geldi. Bence başka bi doktora da görün. Direk en derine inmem çocuk sahibi olmak isteyen anneler için sakıncalı. Ki leep olanlar için hamilelikte hareket kısıtlaması oluyor.

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun işlem 2 gün önce yapıldı doktoruma güveniyorum aslında doğumunu da aynı doktor yaptırdı iki kez narkoz almamı istemedi boş zaten doğurganlığı etkilemeyecek dedi leep olsa da Rahim ağzı dikişi gebelikte gerekecek dedi o yüzden bende yaptırdım ama umarım yanlış bir karar vermemişimdir

Merhabalar geçmiş olsun yaşınız kaç acaba?
Leep sonrası yeniden test yapıldı mı?

Şuan 2 yillik evliyim evliliğim ilk ayında bebek istiyorduk ama olmuyordu 6 ayimizda evliliğimizin Doktor gittik bişey görülmedi sorun hpv yapmamızı istedi bizi yönlendirdi anlamadim bende ozmn biz çocuk için gitmiştik oda kaynadı arada tabi hpv ne olduğunu bilmiyorum tabi özele gittik yaptik hpv pozitif geldi tip 16 ve 51 yüksek riskli cinsel yolla diyorlar bulaşıcı aklım almıyor benim bir hayatim yok NASIL bulaşabilir baska yollarla kapmış olamiyormuyuz böyle biri degilim kendimi çok kötü hissettim o an esimlede kavga ettim yanlış seyler düşündüm daha 6 ayliklkken ne kadar ilerlemiş olan ırkı nasil oluyor bu yanlış sonuc olabilir mi dusunmedim değil ben sonra kolposkobi biyopsi yapildi sonucu bekledim sonucunda cin 1 cin 2 hsil serviks kanseri öncüsü hücresel lezyon diye çıktı bana leepkonizasyon denildi yani ne uğradım şaşırdın çocuğum yok henüz iste rahimden kesin parça alicaz pataloji sonuc temiz mi ilerdide varmı temiz değilse tekrar ileri cerrah sinir diye ben kötü oldum iste risklerini soyledi hamile olursan düşük riskin olur onu söyliyim bilmem ne falan doktora güvenmedim genç bayan doktordu özele güvenmek bilemedim arastirmaya gittim doktor bana 1 yil bekle korun çocuk düşünme dedi fakat biz korunmadik hiç cocugumuzda gine olmadi bi türlü bilmiyorum bekliyoruz ama hala bi sonuc yok neyse 1 buçuk yil geçti 30 yaşına girdim yeni sağlık ocağında yaptim bu testi ucretsizhpv testi tekrarladim ve sonucunda NEgatif... Geldi hpv şaşırdım vucuttan atabiliyormus şuan o ameliyati olmadim bilmiyorum olsaydim ne olurdu bilmiyorum ama smear falan takip yapiyorum devam edicegin

Yani korkma derim ben her gün agliyan biri olarak kendi.i mi öldürdüm ama NASIL gitti bilmiyorum ama düzenli beslenmek bagisikligini dik tutmam lazim bağışıklık önemli bu noktada sigara kesinlikle ben kullanan biri degilim zaten ekstra bi şey de yapmadim bunun icin kullanmadim ama cocuk için bir çok bitkisel seyler kullandim ozellikle çörekotu herderde devam bunun macununu yapiyorum öyle probiyotik propolis ari sütü polen bal bu sekil

Ne kadar güzel bir haber bu! Umut oldu bana Rabbim inşallah benim de negatif olduğum günü görmeyi nasip etsin.
Lütfen neler yediniz neler yaptınız bu süreçte paylaşır mısınız Allah rızası için Mübarek cuma günü hayır yerine geçer inanın.
Belki vesile olursunuz birilerinin daha negatif olmasına

Canim doğru söylemek gerekirse inan hani ekstra bişey yapmadim ama söyleyeceklerini kullan derim subazli propolis damla içeceklere falan damlatip icebilirsin propolis ari sütü polen bal karsiim bunu kullan nari tavsiye ederim kanser olusuman hücrelere birebir tavsiyem kendisi olur suyu olur ama doğal olacak günde bir olur iki bardak olur içersin birde AHCC professional shitake mantarı diye kapsül vitamin genel olarak doktor tavsiye ediyor ama bana hiç kimse demedi direk ameliyat ve bir cok kisi bu sekilde yeniyor biraz pahali ama eczanelerde varmı bilmiyorum sorman gerek internette üzerindee bakdim ama biraz pahali ama faydalı tavsiye ederim muhakkaki bunlari kullan 1 yil sonra tekrar test verirsin çünkü vücuttan geriliyip atabiliyor vuris ben inanmamıştım bunlara ama şaşırdım negatif sonucum çıkınca o yüzden doktorum beklememi söylemişti diger doktor gibi ameliyat hemen demedi yani bi doktorun demesiyle olacak is degil bence bagisikligin önemli bu noktada inşallah sende negatifi görürsün

Canım senin için çok mutlu oldum banada umur verdin gerçekten. Banada doktor senin yaşında böyle ilerlemez normalde vücut temizlerdim dedi ama ben hem sigara kullanıyorum hemde çok büyük sorunlar stresler yaşamıştım sanırım onun etkisi umarım patoloji sonucu cerrahi sınırlar temiz gelir birkaç gün önce konizasyon ameliyatı oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…