Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Günaydın 🌺
Yan dairede üç tane kız kalıyor. Ama bence dairede değil de mağarada yaşadıklarıni sanıyorlar. Böyle bir bağırma, bogurmeye benzer bir gülme olamaz. Sinirlerim bozuldu sabaha kadar uyuyamadım. Gece onlar uyuduktan sonra dedim gidip zillerini uzun uzun çalıp şunları uyandirayim bir güzel ders vereyim 😡 Bugün yönetime söyleyeceğim, değişiklik olmazsa artık bu planı uygulayacağım. Saygısız, bencil, empati yoksunu insanlardan nefret ediyorum ve her geçen gün sayılarının artıyor olmasını üzüntüyle seyrediyorum. İnsani olarak asla ilerlemiyoruz. Hep bir geriye gidiş hep cehaletin artması 😔

Günaydın 🌺
Yan dairede üç tane kız kalıyor. Ama bence dairede değil de mağarada yaşadıklarıni sanıyorlar. Böyle bir bağırma, bogurmeye benzer bir gülme olamaz. Sinirlerim bozuldu sabaha kadar uyuyamadım. Gece onlar uyuduktan sonra dedim gidip zillerini uzun uzun çalıp şunları uyandirayim bir güzel ders vereyim 😡 Bugün yönetime söyleyeceğim, değişiklik olmazsa artık bu planı uygulayacağım. Saygısız, bencil, empati yoksunu insanlardan nefret ediyorum ve her geçen gün sayılarının artıyor olmasını üzüntüyle seyrediyorum. İnsani olarak asla ilerlemiyoruz. Hep bir geriye gidiş hep cehaletin artması 😔
Benim yan komşularım aynı 🤦

Eki Görüntüle 3162520

Eki Görüntüle 3162521

Eki Görüntüle 3162522

Perre Antik Kenti - Adıyaman​

Eski kaynaklarda Me’arath gazze Pörön, Mezopotamya’da ise Pirin ve Perin olarak bilinen Kommagene Krallığı’nın beş büyük kentinden biri olan Perre Antik Kenti, Melitene’yi (Malatya) başkent Samosata’ya (Samsat) bağlayan yol güzergahı üzerinde olması nedeniyle geçmişte jeopolitik bir öneme sahipti.
Hierapolis (Kutsal Şehir) olarak anılan Perre MS. 325 yılında Nicaea (İznik)’de toplanan İncil konsiline Piskopos İoannes Perdos yönetimindeki Persidas eyaletinin bir şehri olarak katılır. MS. 433 yılında Samosata’lı (Samsatlı) Andreasın Alexander’e yazdığı mektupta Perre’de bulunan bazı önemli piskoposlardan bahsetmesi kentin dinsel açıdan da önemli bir kent olduğunu gösterir. Bütün bunlar Perre Antik Kenti'nin Antik Dönem'de hem dinsel hem de jeopolitik öneme sahip bir kent olduğunu göstermektedir.

Antik Roma kaynaklarında suyunun güzelliğinden bahsedilmekte, kervanlar, yolcular ve ordular tarafından dinlenme yeri olarak kullanıldığı anlatılmaktadır. Bahsedilen suyun aktığı Roma Çeşmesi halen kullanılmaktadır.

Perre Antik Kenti, Bizans Dönemi'nden sonra önemini yitirmiş ve eski parlak dönemini bir daha yakalayamamıştır. Antik kentin asıl yerleşim kısmı üzerinde bugün Örenli Mahallesi olarak geçen ancak özünde köy görünümüne sahip geç dönem yerleşimi mevcuttur. Burada bulunan kaya mezarları kayalıklar içine oyularak yapılmıştır ve harika görünüme sahiptirler.

Günaydınlar Kitap Kurtları :kahve:

Akşam saat 20.00'da EMOJİLERLE KİTAP BULMACA oyunu var. Bilginize 😁

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Teyocan
@UcanSupurge
Bonus Bonus
Kukrim Kukrim
K Kitapkontesi
@Oriana
@Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@Keira-
@mimesis
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@ummhnisa
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
fesang fesang
Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin
@M e r i d a
@berresuu
@yet07
A Atalanteda
@Mavi Menekse
bir civciv annesi bir civciv annesi
@Orangegreysky
@Look Up
@Boncoboorkodos
Günaydın🥰

Günaydın ❤

846753a2bd4e58167a1bb40f702aa534.jpg

Günaydın 🌺
İnsan kalitemiz sıfır.

Kasım Okumalarım. 🍂
1-Hayat Kitabı-Deborah Harkness-612 sayfa
2-Badem Ağacı-MICHELLE COHEN CORASANTI-384 sayfa
3-Profesör ve Hizmetçi-Yoko Ogawa-198 sayfa
4-16.50 Treni-Agatha Christie-288 sayfa
5-Zaman Makinesi-H.G.Wells-140 sayfa
6-Bir Aşk Masalı-Ahmet Ümit-248 sayfa

Arkadaşlar ben gidiyorum hakkınızı helal edin

82114B83-487F-41D4-B419-9FBB7109A665.jpeg

Günaydın 🌺

Böyleleri laftan da anlamıyor malesef. Islah etsin Allah

Benim yan komşularım aynı 🤦
Tek tesellim geçici kalıyor olmamız. İki haftadır buradayız ay sonuna inşallah evimize geceriz 🤲
İnsan kalitemiz sıfır.
Maalesef 😔 caddelere bakıyorum da filmlerde gördüğümüz Hindistan, Pakistan'daki cesmekes yaşanıyor
Böyleleri laftan da anlamıyor malesef. Islah etsin Allah
Doğru söylüyorsun okumuş, kültürlü insan olacaklar bir de

Tek tesellim geçici kalıyor olmamız. İki haftadır buradayız ay sonuna inşallah evimize geceriz 🤲

Maalesef 😔 caddelere bakıyorum da filmlerde gördüğümüz Hindistan, Pakistan'daki cesmekes yaşanıyor

istanbulda gezmeye bayılıyordum şimdi nefret ediyorum

Ah sanslisiniz biz 7 senedir dipdibeyiz.. iki tarafın da ayrılma durumu yok ne yazık ki

Teşekkür ederim iyiyim, birkaç gün dinlenmek iyi geldi.Topikdaslarimi da özlemiştim fırsat buldukça gelmeye çalışıyorum😊. Sen nasılsın? Uzmanlık sınavına hazirlaniyorsundur muhtemelen
Aynen son günler.
İyiyim şükür.
Evde olmak dinlenmek iyi geldi kesinlikle.

Eki Görüntüle 3162520

Eki Görüntüle 3162521

Eki Görüntüle 3162522

Perre Antik Kenti - Adıyaman​

Eski kaynaklarda Me’arath gazze Pörön, Mezopotamya’da ise Pirin ve Perin olarak bilinen Kommagene Krallığı’nın beş büyük kentinden biri olan Perre Antik Kenti, Melitene’yi (Malatya) başkent Samosata’ya (Samsat) bağlayan yol güzergahı üzerinde olması nedeniyle geçmişte jeopolitik bir öneme sahipti.
Hierapolis (Kutsal Şehir) olarak anılan Perre MS. 325 yılında Nicaea (İznik)’de toplanan İncil konsiline Piskopos İoannes Perdos yönetimindeki Persidas eyaletinin bir şehri olarak katılır. MS. 433 yılında Samosata’lı (Samsatlı) Andreasın Alexander’e yazdığı mektupta Perre’de bulunan bazı önemli piskoposlardan bahsetmesi kentin dinsel açıdan da önemli bir kent olduğunu gösterir. Bütün bunlar Perre Antik Kenti'nin Antik Dönem'de hem dinsel hem de jeopolitik öneme sahip bir kent olduğunu göstermektedir.

Antik Roma kaynaklarında suyunun güzelliğinden bahsedilmekte, kervanlar, yolcular ve ordular tarafından dinlenme yeri olarak kullanıldığı anlatılmaktadır. Bahsedilen suyun aktığı Roma Çeşmesi halen kullanılmaktadır.

Perre Antik Kenti, Bizans Dönemi'nden sonra önemini yitirmiş ve eski parlak dönemini bir daha yakalayamamıştır. Antik kentin asıl yerleşim kısmı üzerinde bugün Örenli Mahallesi olarak geçen ancak özünde köy görünümüne sahip geç dönem yerleşimi mevcuttur. Burada bulunan kaya mezarları kayalıklar içine oyularak yapılmıştır ve harika görünüme sahiptirler.

Günaydınlar Kitap Kurtları :kahve:

Akşam saat 20.00'da EMOJİLERLE KİTAP BULMACA oyunu var. Bilginize 😁

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Teyocan
@UcanSupurge
Bonus Bonus
Kukrim Kukrim
K Kitapkontesi
@Oriana
@Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@Keira-
@mimesis
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@ummhnisa
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
fesang fesang
Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin
@M e r i d a
@berresuu
@yet07
A Atalanteda
@Mavi Menekse
bir civciv annesi bir civciv annesi
@Orangegreysky
@Look Up
@Boncoboorkodos
Iyi öğlenler, huzurlu bir gün diliyorum herkese🍀

Günaydın 🌺
Bu konuda söylenecek o kadar cok sey var ki. Simdiki nesil âsi ve düzen bozucu olmayı özgür ruhlu olmakla bagdaştırıyor maalesef. Ah bizim kuşağın gözünü seveyim. Şimdilerde az edep adap bilen bi genç görünce pırlanta gözüyle bakıyoruz artik. Ve bu pırlanta diye adlandirdigimiz gençliğin
ortak paydasi hep kitap okuyor olmak. Çünkü kitap okumak zihni kibarlastiriyor,ahlâkı güzelleştiriyor. Allah yeni nesili de nezaket sahibi, güzel ahlakli eylesin.
Siz de insallah hayırlısı ile bir an önce evinize gecersiniz.🌷

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X