Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizde de şey var mı ya, internetten aldığınız kitaplara tekrar dönüp "ben kaça almışım şu an kaç olmuş" diye bakma huyu? 27 liraya aldığım kitap 100 lira olmuş birkaç senede:KK43:
IMG_20220808_131547.jpg

Eki Görüntüle 3109328

Eki Görüntüle 3109329

Eki Görüntüle 3109330

Eki Görüntüle 3109331
BEŞİKLİ MAĞARA ( HATAY)

Hatay'ın Samandağ İlçesi Çevlik Örenyeri yakınında bulunan tünel İ.Ö.1’nci yüzyılda yapılmıştır. Dağlardan inerek yaşamı tehdit eden sel ve taşkınlardan korunmak amacıyla Roma İmparatoru Vespasian şehrin etrafını dolanacak, böylece akıntıların yönünü değiştirecek bir tünelin yapımını emretmiştir. İnşaat İ.S.69 yılında başlamış, İ.S.81 yılında halefi ve oğlu Titus tarafından bitirilmiştir.

Tünel inşasında Roma lejyonları ve köleler çalışmıştır. Tümüyle dağ içine oyulan tünel bin 380 metre uzunluğunda, 7 metre yüksekliğinde ve 6 metre genişliğindedir. Tünelin deniz tarafındaki girişine göre sağ tarafta 100 metre kadar uzaklıkta bulunan Beşikli Mağara, kaya mezarlarının en geniş ve en ünlülerinden olup, içerisinde bölümler halinde on iki mezar vardır. Mezarlar birbirlerinden duvarlar ile ayrılmıştır. Bu taş mezarlar, taş sütunlar ve kemerlerin birbirine bağladığı bölümler halinde olup, yukarıdan aşağıya yine taş merdivenlerle inilmektedir. Kayaların oyulması ile meydana getirilen, yer yer kapıların açıldığı bölümlerdeki sütunlar, sütun başlıkları, kademeler ve üst örtüyü kısmen süsleyen motifler orijinallerine uygun biçimde yapılmıştır.
Samandağ İlçesine 5 kilometre uzaklıkta olan Titus Tüneli'ne Samandağ'dan hareket eden servislerle gidilebilir. Özel araçla gidenler yön tabelalarını takip ederek ulaşabilir.

Yeni bir haftadan herkese günaydınlar :KK54:

Kimler neler okuyor bir bakalım

Jawlensky Jawlensky
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
Levaiz Levaiz
@Teyocan
@Ziya
Bonus Bonus
Kukrim Kukrim
@Ysf42
@Oriana
@Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@mimesis
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
@J a n e
@Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
fesang fesang
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@M e r i d a
@Gelincik78
berresuu berresuu
@yet07
@Atalanteda
@mmelisaa
@Mavi Menekse
@Rowlet
@Etkisiz Eleman
bir civciv annesi bir civciv annesi
Orangegreysky Orangegreysky
@La Vie
@Ciela
Tünaydın mutlu haftalar herkese🤍💜

Sizde de şey var mı ya, internetten aldığınız kitaplara tekrar dönüp "ben kaça almışım şu an kaç olmuş" diye bakma huyu? 27 liraya aldığım kitap 100 lira olmuş birkaç senede:KK43:Eki Görüntüle 3109657
bazen ben de denk geliyorum uygulamalarda. uygun fiyata aldıklarım fırlamış.

not: bu serinin ilk kitabını severek okumuş ikincisinden de hiç hoşlanmamıştım 😩

Selamlar :)💜
Saç Örgüsü 'nü okuyorum başkanım C Calcifer :)

Başak Sayan -Azra Kohen olayını gördüm dün gece, doğruysa eğer çok fena patlamış Başak😮

Uzun zamandır var o olay aralarında. Biri birinin kitabını araklamış ama hangisi bilemedim

Uzun zamandır var o olay aralarında. Biri birinin kitabını araklamış ama hangisi bilemedim
Belgeler ortaya çıktı Calci😀
Başak'ın 2011 de basıldı dediği kitabı 2018 de basılmış😮 Ve Azra bütün dava sonuçlarını ortaya dökmüş, bu durumda araklayan Başak gibi🤷🏻‍♀️
Peki benim kadının oyuncu değil yazar olduğunu bu olayla öğrenmem🤦🏻‍♀️😂

Eki Görüntüle 3109328

Eki Görüntüle 3109329

Eki Görüntüle 3109330

Eki Görüntüle 3109331
BEŞİKLİ MAĞARA ( HATAY)

Hatay'ın Samandağ İlçesi Çevlik Örenyeri yakınında bulunan tünel İ.Ö.1’nci yüzyılda yapılmıştır. Dağlardan inerek yaşamı tehdit eden sel ve taşkınlardan korunmak amacıyla Roma İmparatoru Vespasian şehrin etrafını dolanacak, böylece akıntıların yönünü değiştirecek bir tünelin yapımını emretmiştir. İnşaat İ.S.69 yılında başlamış, İ.S.81 yılında halefi ve oğlu Titus tarafından bitirilmiştir.

Tünel inşasında Roma lejyonları ve köleler çalışmıştır. Tümüyle dağ içine oyulan tünel bin 380 metre uzunluğunda, 7 metre yüksekliğinde ve 6 metre genişliğindedir. Tünelin deniz tarafındaki girişine göre sağ tarafta 100 metre kadar uzaklıkta bulunan Beşikli Mağara, kaya mezarlarının en geniş ve en ünlülerinden olup, içerisinde bölümler halinde on iki mezar vardır. Mezarlar birbirlerinden duvarlar ile ayrılmıştır. Bu taş mezarlar, taş sütunlar ve kemerlerin birbirine bağladığı bölümler halinde olup, yukarıdan aşağıya yine taş merdivenlerle inilmektedir. Kayaların oyulması ile meydana getirilen, yer yer kapıların açıldığı bölümlerdeki sütunlar, sütun başlıkları, kademeler ve üst örtüyü kısmen süsleyen motifler orijinallerine uygun biçimde yapılmıştır.
Samandağ İlçesine 5 kilometre uzaklıkta olan Titus Tüneli'ne Samandağ'dan hareket eden servislerle gidilebilir. Özel araçla gidenler yön tabelalarını takip ederek ulaşabilir.

Yeni bir haftadan herkese günaydınlar :KK54:

Kimler neler okuyor bir bakalım

Jawlensky Jawlensky
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
Levaiz Levaiz
@Teyocan
@Ziya
Bonus Bonus
Kukrim Kukrim
@Ysf42
@Oriana
@Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@mimesis
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
@J a n e
@Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
fesang fesang
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@M e r i d a
@Gelincik78
berresuu berresuu
@yet07
@Atalanteda
@mmelisaa
@Mavi Menekse
@Rowlet
@Etkisiz Eleman
bir civciv annesi bir civciv annesi
Orangegreysky Orangegreysky
@La Vie
@Ciela
Herkese iyi günler dileyeyim bende 🥰
Dişçi de idim,yirmilik dişim iltihap olmuş haftaya çekilecek😣
Ben Çatıdaki Pencere ve Boş Ayna yı okuyorum😊

'Ev' kitabini okudum,sabah günün ilk ışıklarıyla birlikte bitti. Okurken kimi zaman kayboldum kimi zaman ise kendimi buldum. Çoğu zaman ise sanki ben kitabı okumuyormuşum da ,kitap benim beynimi, kalbimi okuyor gibi hissettim. Güzeldi 💜 Kukrim Kukrim

"Galiba zamanin göreceliği en çok aşkta, savaşta bir de hastalıkta ortaya çıkıyor. Dünyanın kalanı için akrep üç aşağı beş yukari benzer şekilde soksa da, bu üç gurupta ayakta kalmaya çalışanlar için zehirini başka türlü akıtıyor"
Senin de beğenmene çok sevindim.Benim için çok özel bir kitap olarak kalacak, teşekkür ederim tekrar sana 💕

Belgeler ortaya çıktı Calci😀
Başak'ın 2011 de basıldı dediği kitabı 2018 de basılmış😮 Ve Azra bütün dava sonuçlarını ortaya dökmüş, bu durumda araklayan Başak gibi🤷🏻‍♀️
Peki benim kadının oyuncu değil yazar olduğunu bu olayla öğrenmem🤦🏻‍♀️😂

Ben bir tane kitabının okumuştum. Klasik türk filmi idi. Issız adam ve aşık kadın tarzı.
Ya zaten Azra ile röportaj yapmış oradan araklamış uyanık :KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X