Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlgili bir ebeveyn olarak filmi incelemem ve ona göre hareket etmen çok iyi. Geçenlerde Kukrim Kukrim di sanırım okulda tavsiye edilen bir kitap hakkında endişekerini öğretmen ile paylaşmıştı. Bence de paylaşmalısın.
Evet ben söyledim hemen değiştirdiler .Bence sende paylaşabilirsin film hakkında öğrendiklerini Keira- Keira- 2 sınıf için uygun değil o film bencede.

Bence bu konuları en çok güvendiği insandan yani sizden öğrenmesi ve kalabalık sınıf ortamındansa yalnızken sizden dinlemesi ve kafasına takılanlari sorup öğrenmesi daha iyi olur. Öğretmene de bunu söyleyebilirsiniz. Ayrıca ergenliğe giriş yaşı artık çok erken olduğu için benim kızım daha 6 yaşındayken ben cinsellik dışında söylediğiniz diğer konulari ona anlattim. O da neyi merak ediyorsa bana sorup öğrendi. Filmi muhtemelen siz kendiniz önce izlemişsinizdir, kızınızla izlerken de uygun bulmadığınız bölümleri atlayabilirsiniz. Sınıf arkadaşları izleyecekse onunda izleyip fikir edinmesi daha iyi olur çünkü diğerleri kendi aralarında konuşurken o hiçbirşey bilmiyormuş gibi kalmasin .
Filmi sınıf ortamında değil sizin gozetiminizde uygun bulmadığınız yerleri atlayarak izlemesinden söz ediyorum. Siz zaten bilinçli bir annesiniz ona göre ayarlayacaksinizdir🌺

Perşembe sabah belli olacak.

Bugun dayanamadim test yaptirdim.
Cok az yukselmis.
7.gunu gormeden karar veremeyiz dedi dr.
Laporoskopiden cok korkuyorum.
Midem kaldirmiyor.

İnşallah ek tedaviye gerek kalmaz.
Onceki gittiğimde buyume durmuş idi.
Bunda beta katlama hizi düştü.Ama düşüşe henuz gecmedi.

Son 1.5 gun cok stresli ve kaygili 36.saat beni bekliyor.

Insallah bir mucize olur da dususe gecer hayırlısıyla.Yavas yavas dusmesi gerekiyor zaten.Birden dusmesi tup patlamasi demek o da cok kotu olur.

Eksik dua etmekten de cok korkuyorum.
İnşallah tedavi yanit verir.Yukselme olmaz,hayirlisiyla duser diyim ne diyim.
Benim bir arkadaşım geçirdi ilaçla düşürüldü canım.Seninki çok mu ilerlemişti .Korkma laparoskopi olsa da sen birşey hissetmeyeceksin.Allah ın izni ile atlat biran önce ağrısız sızısız inşallah

Aslında bazı ülkelerde film 10 + olarak belirlenmiş. Bizim ülkede 6+ olarak. Sonradan değişti mi bilmiyorum.
Ben o filmi gördüm izleyecektim. Genelde oğluma izlettiğim şeyleri öncesinde ben izliyorum. Günümüzde artık cinsiyetsizlik moda olduğu için erkek kız arkadaş sevgili vs şeyler normal görülüyor o yüzden 6+ normal

Sureci paylasir misin rica etsem.
Ister ozelden ister burdan.
Ozelin kapali ben bir sey yazamiyorum sana.
Hatırladığım kadarıyla söyleyeyim. İki kere kimyasal gebelik geçirdi. İlkinde baya ağır ilaçlar kullandı ikincide değerleri düşmedi sezeryan oldu. Bu çok uç nokta aslında. Sonrasında çok çabuk toparlandı, iki durum da olsa korkma

Benim bir arkadaşım geçirdi ilaçla düşürüldü canım.Seninki çok mu ilerlemişti .Korkma laparoskopi olsa da sen birşey hissetmeyeceksin.Allah ın izni ile atlat biran önce ağrısız sızısız inşallah
Capi 1mm.
Aslinda erken de goruldu ama.
Burda bazi uyeleri okudum.
Onlara uygulanan protokol daha farkli olmus o biraz kafami karistirdi.

Tek igne ile mi atlatti?

Hatırladığım kadarıyla söyleyeyim. İki kere kimyasal gebelik geçirdi. İlkinde baya ağır ilaçlar kullandı ikincide değerleri düşmedi sezeryan oldu. Bu çok uç nokta aslında. Sonrasında çok çabuk toparlandı, iki durum da olsa korkma
Kimyasal da beta kendi dusuyor aslinda.

Dis(ektopik) cok zor.Tedavisiz olmuyor.Mudahele edilmezse kotu sonuclara kadar gidiyor.

Amin canim Insallah.
Pes etse keske.
Teslim olsa.
Zor bir durum canım. Ben tüp bebek sonrası kimyasal geçirdiğimde değerim düzensiz artıp azalmıştı. Dış gebelikten şüphelenmişlerdi o zaman doktorum bir iğneden bahsetmişti kemoterapi ilacıymış aslında düşmez böyle düzensiz artarsa iğne yapıcaz demişti. Araştır istersen bir onu. Keşke hiç gerek kalmasa da kendiliğinden düşse

Zor bir durum canım. Ben tüp bebek sonrası kimyasal geçirdiğimde değerim düzensiz artıp azalmıştı. Dış gebelikten şüphelenmişlerdi o zaman doktorum bir iğneden bahsetmişti kemoterapi ilacıymış aslında düşmez böyle düzensiz artarsa iğne yapıcaz demişti. Araştır istersen bir onu. Keşke hiç gerek kalmasa da kendiliğinden düşse
İşte o iğneyi oldum.
6 gün önce.
Metotreksat adı.
73 mg oldum.
Etki etmesini bekliyoruz.
İnşallah cevap verse de cerrahi müdahale gerekmese.
Şimdi yetmezse ikinci dozu bile olmaya razıyım.
Ameliyat vs istemiyorum.

Kendiliginden asla düşmüyor.

Üç secenek var.

Metotreksat .
Laporoskopi .
Ameliyat .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X