Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar okuma alışkanlığı nasıl geri kazanılır 🙄 şu an yeni bir kitap okuma imkanım yok pazartesiye kadar. O yüzden başka önerileriniz varsa alırım.
Hepimiz sana biraz ara ver demiştik, böyle üstüne gittikçe daha da sıkıcı olacak biraz kendine zaman ver.

Black Light Black Light Bknz: 👉🏼 Reading slump tabiri okuyamama durumunu anlatıyor. Henüz Türkçede tam olarak oturmuş bir karşılığı yok. Ancak bu tabir Türkçede 'okuma yalpalaması' gibi bir anlam taşıyor. Okuyamama, tıkanma gibi durumlar söz konusu yani.
En iyisi bir kaç gün daha ara vereyim ben, haftaya belki düzelirim

Bir çift yürek - Marlo Morgan

50 li yaşlarda doktor olan yazarın Amerika'dan Avusturalya'ya taşınması ile başlıyor macerası.
Avusturalya'nın kurak kesimlerinde yaşayan ve kendilerine 'Gerçek insan' diyen, günümüz şartlarına uyum sağlayamamış, sağlamak istememiş, olabildiğince ilkel ve toplumun kabullenemediği bir kabile Aborijinler.
Bu insanlar doktorun ilgisini çekiyor ve Aborjinilerin bazı gençleri ile ticaret yapıp, kabilenin dikkatini üzerine çekiyor.
Bunun üzerine Aborjiniler ilk kez bir mutantı içlerine kabul edip, yaşamlarına şahitlik etmesi adına doktoru uzun bir çöl yolculuğuna dahil ediyorlar ve böylece muhteşem bir deneyim yaşıyor.
Aborjiniler günümüz insanlarını mutant olarak tanımlıyor.

Modern yaşamı kabul etmiyor Aborjiniler, öyle ki yeme ihtiyaçlarını bile doğadan elde ediyorlar. Müthiş inançları, her bir oluşuma saygı ve sevgileri neticesinde doğanın, Tanrının onları ödüllendirdiğine inanıyorlar, inanmakla kalmıyor karşılığını da alıyorlar.
Her bir kum tanesinin varoluşlarında bir amacı olduğunu kabul edip benimsemişler her insanoğlu gibi, onların farkı unutmamak!

Yaşamları beni çok etkiledi maddeye ihtiyaç duymadan yaşamlarını sürdürmeleri, toprağa, havaya, suya, güneşe duydukları saygı ve bunu gösterme şekilleri inanılmazdı.
Unuttuklarını hatırlatıyor insana..
Amaç neydi? Amaca uygun mu yaşıyoruz?
Yoksa modern yaşamın büyüsüne mi kapıldık?

Okunması çok kolay, kalemi hafif, su gibi akan bir kitap. Olay örgüsü çok uç noktada heyecanlar yaratacak bir roman değil, bunu bilerek okumak lazım.
Fakat verdiği keyif ve öğretileri bence paha biçilemez. Çok tavsiyedir.
Yeni gördüm özet yazdığını. Yorumunu okuyunca bayagı anımsadım kitabı. Yorumuna sağlık 🌷

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X